15. 12. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Sobotňajšie víťazstvo Seattlu v Toronte v penaltovom rozstrele bolo najsledovanejším finále v histórii severoamerickej Major League Soccer (MLS). Prostredníctvom televízneho prenosu videlo zisk prvého titulu Sounders celkovo 3,5 milióna divákov, doterajšie maximum bolo 2,2 milióna a držal ho zápas D.C. United s Coloradom v roku 1997.
Americká televízia Fox oslovila svojím programom 1 411 000 divákov, o 111 percent viac ako vlani ESPN s finále Portland - Columbus. Priblížila sa tým k americkému rekordu 1,5 milióna z roku 2001, keď o titul bojovali San Jose a Los Angeles Galaxy.
Španielsku mutáciu si na UniMas nenechalo ujsť 601 000 priaznivcov, TSN zaznamenala 1,43 milióna kanadských divákov s anglickým a RDS 92 000 s francúzskym komentárom.
Finále sa hralo na torontskom BMO Field s vyše 36-tisícovou kulisou, po bezgólovom priebehu uspeli v rozstrele Sounders 5:4.

Historický seriál Marco Polo (2014 - 2016) americkej spoločnosti Netflix nebude pokračovať treťou sezónou. Rozhodnutie ukončiť sériu ohlásili predstavitelia spoločnosti. Dráma odohrávajúca sa v 13. storočí sa stala ich prvou pôvodnou sériou, ktorá sa nedočkala tretej sezóny. Projekt je tiež prvým seriálom, ktorý Netflix ponúkol svetovému trhu.
Marco Polo sleduje legendárneho benátskeho kupca a jeho prvé roky na dvore mongolského vládcu chána Chubilaja. Za jeho vznikom stojí John Fusco, pričom produkciu zastrešilo filmové štúdio The Weinstein Company. Titulnú postavu stvárnil taliansky herec Lorenzo Richelmy, panovníka zase Benedict Wong. Okrem nich sa v projekte predstavili aj Joan Chen, Remy Hii, Zhu Zhu, Mahesh Jadu či Uli Latukefu. Druhú sezónu, ktorú Netflix ponúkol divákom 1. júla, nakrúcali aj na Slovensku.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Analytici slovenskej bezpečnostnej spoločnosti ESET odhalili nový exploit kit, ktorý sa šíril prostredníctvom škodlivých reklamných bannerov umiestnených na niekoľkých renomovaných internetových stránkach s miliónovou návštevnosťou.
Detekčné systémy spoločnosti odhalili, že v posledných dvoch mesiacoch sa tento škodlivý obsah, ktorý ESET deteguje pod názvom Stegano, zobrazil viac než miliónom používateľov. Útočníkom sa podarilo obísť opatrenia, ktoré mali odhaliť a blokovať škodlivý obsah v online reklamných systémoch, čím ohrozili milióny čitateľov populárnych spravodajských webov.
"Stegano je zákerný v tom, že k nákaze počítača môže postačiť, aby používateľ navštívil webovú stránku, na ktorej sa vyskytuje škodlivá reklama. Nemusí dôjsť k žiadnej interakcii, kliknutiu na banner alebo k aktívnemu sťahovaniu obsahu," hovorí Róbert Lipovský, výskumník škodlivého kódu zo spoločnosti ESET. Medzi napadnutými stránkami, ktoré šírili tento škodlivý kód, bolo niekoľko známych a často navštevovaných spravodajských webov.
Útočníci pre infiltráciu do napadnutých zariadení využívali zraniteľnosť v prehliadači Internet Explorer a známe zraniteľnosti v prehrávači Flash Player. Vďaka týmto chybám sa následne pokúšali vzdialene do napadnutých zariadení sťahovať a spúšťať rôzne škodlivé kódy. "Boli medzi nimi bankové trójany, takzvané backdoory alebo spyware. Obete však mohol postihnúť aj ransomware, ktorý začne šifrovať obsah ich zariadenia," varuje Lipovský. Útočníci skryli časti škodlivého kódu do parametrov kontrolujúcich transparentnosť každého pixelu. To urobilo len minimálne zmeny v odtieni farby, vďaka čomu boli pre bežného používateľa nepozorovateľné.

Amazon Prime Video je teraz dostupné vo viac ako 200 krajinách a teritóriách po celom svete.
Zákazníci po celom svete sa môžu stať členom Prime Video a vychutnávať si nové populárne relácie ako Grand Tour od Jeremy Clarksona, Richarda Hammonda a Jamesa Maya, a ocenené originálne seriály Amazon, vrátane víťaza Zlatého Glóbusu Mozart in the Jungle, víťaza Zlatého Glóbusu, Emmy a BAFTA Transparent, víťaza Emmy The Man in the High Castle a niekoľkonásobného víťaza Emmy Tumble Leaf, spolu s populárnymi hollywoodskymi filmami a TV reláciami.

Prime Video je automaticky dostupné bez dodatočných nákladov pre členov Amazon Prime v Belgicku, Kanade, Francúzsku, Indii, Taliansku, Španielsku a pre zákazníkov v nových teritóriách, kde je Prime Video dostupné za uvádzaciu cenu 2,99 $ (alebo 2,99 €) mesačne počas prvých šiestich mesiacov. 
Členovia Prime Video môžu sledovať kedykoľvek a kdekoľvek prostredníctvom aplikácie Amazon Prime Video na telefónoch a tabletoch s operačným systémom Android alebo iOS, tabletoch Fire, vybraných LG a Samsung smart TV alebo online na PrimeVideo.com—a môžu taktiež sťahovať tituly do mobilných zariadení, ktoré je možné sledovať off-line.
Členovia môžu sledovať originálne seriály Amazon v angličtine s francúzskymi, talianskymi, portugalskými a španielskymi titulkami a dostupné sú taktiež dabované verzie.
Amazon oznámil, že služba Amazon Prime Video je teraz dostupná zákazníkom vo viac než 200 krajinách a teritóriách na svete. Zákazníci po celom svete si môžu vychutnať populárne nové originálne seriály ako Grand Tour od Jeremy Clarksona, Richarda Hammonda a Jamesa Maya (aktuálne najlepšie hodnotená TV relácia na IMDB s celkovým hodnotením 9,4 a viac než 20 000 hlasmi) a ocenené originálne seriály Amazon ako The Man in the High Castle, Transparent, Mozart in the Jungle, Tumble Leaf a iné. Zákazníci si môžu aktivovať členstvo v Prime Video na PrimeVideo.com a sledovať službu na telefónoch a tabletoch s operačným systémom Android a iOS, tabletoch Fire a vybraných smart TV LG a Samsung. Členovia Amazon Prime v Belgicku, Kanade, Francúzsku, Indii, Taliansku a Španielsku môžu začať sledovať dnes bez dodatočných nákladov k ich členstvu v Prime. Zákazníci v nových teritóriách, kde sa Prime Video nachádza, sa môžu prihlásiť za uvádzaciu cenu 2,99 $ (alebo 2,99 €) mesačne počas prvých šiestich mesiacov a môžu začať využívať 7-dňovú skúšobnú verzia zdarma na PrimeVideo.com.
"Sme nadšení, že počnúc dnešným dňom môžeme oznámiť fanúšikom po celom svete prístup na Prime Video," povedal Tim Leslie, medzinárodný viceprezident Prime Video. "Grand Tour a iné kriticky uznávané originálne seriály Amazon ako Transparent, Mozart in the Jungle, The Man in the High Castle a stovky populárnych hollywoodskych filmov a televíznych relácií sú teraz dostupné za uvádzaciu cenu iba 2,99 mesačne. A vzrušujúci je fakt, že ešte len začíname."
Čo pozerať
Členovia Amazon Prime Video po celom svete si teraz môžu vychutnať Grand Tour, najväčšiu premiéru aká kedy bola na Prime Video, niekoľkonásobného držiteľa Zlatého glóbusu, Emmy a BAFTA Transparent, niekoľkonásobného víťaza Zlatého glóbusu Mozart in the Jungle a najpozeranejší originálny seriál Amazon medzi členmi Amazon Prime po celom svete The Man in the High Castle.
Dostupná je aj väčšina originálnych seriálov Amazon pre deti, vrátane animovaného dobrodružstva Creative Galaxy, živý akčný príbeh o priateľstve pre dospievajúcich Gortimer Gibbon's Life on Normal Street a animovaný seriál, ktorý získal viackrát cenu Emmy, Tumble Leaf a mnohé iné. Ďalšie originálne seriály Amazon ako Crisis in Six Scenes od Woodyho Allena, Golliath od Davida E. Kellyho, v ktorom účinkuje Billy Bob Thornton, dokumentárny seriál American Playboy: The Hugh Hefner Story ako aj Sneaky Pete, ktorého producentom je Bryan Cranston a Graham Yost a účinkuje v ňom Giovanni Ribisi, budú pridané v budúcom roku. Členovia Prime Video môžu taktiež pozerať stovky populárnych filmov a TV relácií od najlepších staníc a hollywoodskych štúdií.

Ako pozerať
Používatelia môžu sledovať Amazon Prime Video v angličtine s francúzskymi, talianskymi, portugalskými a španielskymi titulkami a pre mnohé tituly sú dostupné i dabované verzie. Používatelia môžu sledovať kedykoľvek a kdekoľvek prostredníctvom aplikácie Amazon Prime Video na telefónoch a tabletoch s operačným systémom Android a iOS, na Fire tabletoch, vybraných smart TV LG a Samsung alebo online na PrimeVideo.com. Používatelia si môžu taktiež stiahnuť vybrané filmy a TV relácie a môžu ich sledovať off-line – to znamená, že môžu sledovať v lietadle či vo vlaku, kdekoľvek bez dodatočných nákladov.
Členovia Prime Video môžu taktiež kontrolovať ako veľa dát využívajú keď sledujú alebo sťahujú video prostredníctvom výberu medzi Dobrými, Lepšími alebo Najlepšími nastaveniami vizuálnej kvality, pričom všetky z nich využívajú najmodernejšiu kompresnú technológiu Amazon Prime Video, ktorá využíva menej dát bez znižovania vizuálnej kvality. Automatizované a strojové učiace sa systémy Amazon Prime Video taktiež vyberú najlepšiu konfiguráciu pre streaming pre určitého zákazníka na základe jeho zariadenia, lokality a poskytovateľa internetových služieb, čo umožňuje lepšiu vizuálnu kvalitu a menej prerušení dokonca i vtedy, ak je rýchlosť internetového pripojenia pomalá alebo vysoko premenlivá.
Cena
Amazon Prime Video je teraz dostupné bez dodatočných nákladov pre členov Amazon Prime v Belgicku, Kanade, Francúzsku, Indii, Taliansku a Španielsku a zákazníkom v nových teritóriách Prime Video za 2,99 amerických dolárov (alebo 2,99 €) mesačne počas prvých šiestich mesiacov – 50 percentná zľava z plnej sumy 5,99 $ (alebo 5,99 €) mesačne. Navštívte PrimeVideo.com a začnite 7-dňovú skúšobnú verzia zdarma na 7 dní.
Amazon Prime Video je teraz dostupné v nasledovných krajinách a teritóriách. Pre viac informácií navštívte PrimeVideo.com.


Copyright © TASR 2016