21. 1. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Americká herečka Jane Lynch sa predstaví v pripravovanom seriáli Manifesto, ktorého tvorcovia sa inšpirovali skutočnými udalosťami. Dej osemdielneho projektu televízie Discovery sa bude zameriavať na agenta FBI Jima "Fitza" Fitzgeralda v podaní Sama Worthingtona, ktorého úlohou bolo zatknúť zločinca Teda Kaczynskeho. V úlohe anarchistu, ktorý je známy aj pod prezývkou Unabomber, sa objaví Paul Bettany. Päťdesiatšesťročná Lynch sa predstaví ako zosnulá generálna prokurátorka Janet Reno.
V seriáli si zahrajú napríklad aj Chris Noth alebo Keisha Castle-Hughes. Kevin Spacey, Dana Brunetti, John Goldwyn, Andrew Sodroski alebo Greg Yaitanes sú výkonnými producentmi. Posledný menovaný sa na projekte podieľa aj ako režisér. Na scenári pracuje spomínaný Sodroski. Jim Fitzgerald spolupracuje na novinke ako konzultant produkcie. S nakrúcaním plánujú začať 30. januára.
Jane Lynch je známa napríklad ako Sue Sylvester zo seriálu Glee (2009 - 2015), vďaka ktorému získala cenu Primetime Emmy a Zlatý glóbus. Zahrala si aj v komédiách 40 rokov panic (2005), Rýchlo a desivo: Šialené preteky (2006) a Traja hlupáci (2012) či romantickej dráme Julie a Julia (2009). Objavila sa tiež v niekoľkých epizódach seriálov Dva a pol chlapa (2003 - 2015), Bostonské zločiny (2004 - 2008), Láska je Láska (2004 - 2009), Lovespring International (2006) alebo Myšlienky vraha (2005). Svoj hlas prepožičala do animovaných snímok Shrek: Zvonec a koniec (2010), Rio (2011) či Útek z planéty Zem (2013).

Americká spoločnosť Amazon Studios pripravuje seriálovú adaptáciu humorného románu Good Omens (v češtine vyšiel v roku 1997 ako Dobrá znamení, pozn. red.), od anglického spisovateľa Neila Gaimana a jeho zosnulého kolegu Terryho Pratchetta. Novinka bude mať šesť epizód, ktoré vzniknú v koprodukcii so spoločnosťami BBC Studios, Narrativia a The Blank Corporation. Spolupracovať bude aj firma BBC Worldwide. Premiéra projektu je naplánovaná na rok 2018, kedy by sa mal predstaviť na službe Amazon Prime Video aj v televízii BBC.
Good Omens sa bude odohrávať v roku 2018, krátko pred apokalypsou, keď je pre ľudstvo pripravený posledný súd. Armády dobra a zla sa začnú zhromažďovať a stratená Atlantída sa znova objaví na povrchu Zeme. Božský plán však sa nepozdáva anjelovi Azirafalovi a démonovi Crowleymu, ktorí sa netešia nadchádzajúcej vojne. Zápletku zamotá aj Antikrist, ktorý nie je tým, kým by podľa všetkých mal byť. Spomínaný Gaiman k sérii pripraví scenár a zároveň sa pod ňu podpíše aj ako výkonný producent. Ďalšími výkonnými producentmi budú Caroline Skinner, Chris Sussman, Rob Wilkins a Rod Brown.

Piata sezóna seriálu Dom z kariet (2013) bude mať premiéru 30. mája. Novinku prezradili zástupcovia spoločnosti Netflix v krátkom videu, ktoré zverejnili prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.
Seriál Dom z kariet vzniká na motívy knihy House of Cards Michaela Dobbsa, ktorú v 90. rokoch sfilmovala aj BBC. V seriáli z prostredia vysokej politiky si už zahrali Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Nathan Darrow, Mahershala Ali, Derek Cecil, Lamont Easter, Michel Gill a ďalší. Titul dva razy nominovali na Zlatý glóbus v kategórii Najlepší televízny seriál - dráma. Toto ocenenie napokon získali hlavní predstavitelia Robin Wright a Kevin Spacey, ktorému udelili aj Screen Actors Guild Award. Tvorcom úspešného projektu je Beau Willimon. 


©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.