10. 5. 2017

MEDIA NEWS MEDIA NEWSAmerická herečka Jennifer Morrison odchádza zo seriálu Kde bolo, tam bolo (2011). Tridsaťosemročná predstaviteľka Emmy Swan oznámila prostredníctvom služby Instagram, že aktuálna šiesta sezóna, ktorej finálová epizóda sa na televízne obrazovky dostane 14. mája, bude jej posledná. "Po veľmi dôkladnom zvážení som sa rozhodla, že je pre mňa čas posunúť sa kreatívne aj osobne ďalej. Emma Swan je jednou z mojich najobľúbenejších postáv, aké som kedy hrala. Šesť rokov v Kde bolo, tam bolo mi zmenilo život tými najkrajšími spôsobmi," uviedla herečka a poďakovala sa tvorcom série.

Rodáčka zo Chicaga je jednou zo štyroch členov a členiek hereckého obsadenia, ktorých tvorcovia seriálu oslovili v súvislosti s potenciálnou siedmou sezónou. Zatiaľ nie je známe, či bude projekt ďalej pokračovať. V prípade, že sa televízia ABC rozhodne vysielať Kde bolo, tam bolo aj v ďalšej sezóne, sériu by mala čakať nová dejová línia s inými postavami. Podľa predpokladov by sa do seriálu mali vrátiť spomínaní oslovení herci Robert Carlyle a Colin O’Donoghue a ich kolegyňa Lana Parrilla. Vo svojom príspevku na Instagrame sa Morrison vyjadrila, že ak seriál obnovia, vráti sa do projektu uzavrieť príbeh Emmy. "Ak si ABC objedná siedmu sezónu, súhlasila som, že sa objavím v jednej epizóde a určite budem ďalej pozerať Kde bolo, tam bolo. Kreativita tvorcov ma vždy inšpirovala a nemôžem sa dočkať toho, ako budú túto šou posúvať, rozvíjať a pretvárať," dodala.

Jennifer Morrison je okrem spomínanej Emmy Swan z Kde bolo, tam bolo známa aj ako doktorka Allison Cameronová zo seriálu Dr. House (2004 - 2012). Objavila sa i v sitkome Ako som spoznal vašu mamu (2005 - 2014) alebo filmoch Star Trek (2009), Bojovník: Brat proti bratovi (2011) či Star Trek: Do temnoty (2013).

Anglický herec Stephen Fry čelí vyšetrovaniu za rúhanie. Päťdesiatdeväťročného komika obvinil v Írsku nemenovaný divák po tom, ako videl rozhovor s hercom v televíznej show The Meaning of Life z roku 2015, kde sa ho moderátor Gay Byrne spýtal, čo by povedal Bohu pri nebeskej bráne. "Ako si si dovolil vytvoriť svet, v ktorom je toľko utrpenia? Je to čisté zlo. Prečo by som mal rešpektovať rozmarného, hanebného a hlúpeho boha, ktorý stvoril svet plný nespravodlivosti a bolesti?" odvetil moderátorovi Fry. "Boh, ktorý vytvoril tento vesmír, teda, ak ho vytvoril boh, je totálne sebecký maniak. Musíme stráviť celý život na kolenách a ďakovať mu. Aký boh by toto urobil?" dodal herec, ktorý by v prípade uznania viny mohol dostať pokutu do 25-tisíc eur.
Rodák z londýnskeho Hampsteadu pre BBC uviedol, že svoje vyjadrenie nesmeroval žiadnemu konkrétnemu náboženstvu. "Nemyslím si, že som spomenul nejaké konkrétne náboženstvo a ani som to nemal v úmysle. Neurazil som žiadne konkrétne náboženstvo," vyhlásil.

Stephen John Fry je nielen hercom, ale aj spisovateľom, scenáristom, novinárom, dramaturgom, komikom a moderátorom. Zahral si v množstve filmov a seriálov ako napríklad V ako Vendeta (2005) alebo Sherlock Holmes 2: Hra tieňov (2011). V rokoch 2007, 2009 a 2017 sa objavil aj v niekoľkých epizódach seriálu Kosti (2005 - 2017). Účinkoval tiež v druhej a tretej časti trojdielnej adaptácie Hobita s podtitulmi Smaugova pustatina (2013) a Bitka piatich armád (2014). Vo Veľkej Británii je okrem toho známy aj ako dlhoročný moderátor zábavnej show QI.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Českí ľudovci z koaličnej strany KDU-ČSL vyzvali dnes prezidenta ČR Miloša Zemana, aby necestoval do Čínskej ľudovej republiky na plánovanú oficiálnu návštevu najľudnatejšej krajiny sveta skôr, ako sa podarí vyriešiť pretrvávajúcu vládnu krízu v Česku.
Naopak predseda opozičnej strany TOP 09, exminister financií ČR Miroslav Kalousek na margo tejto výzvy pred novinármi v Prahe vyhlásil: "Nech si pán prezident cestuje, kam chce. Ja budem rád, ak tam zostane čo najdlhšie. Ale nech predtým odvolá ministra financií (Andreja Babiša)."
Hovorca prezidenta Jiří Ovčáček sa k výzve KDU-ČSL odmietol vyjadriť s tým, že politické intrigy si komentár nezaslúžia.
Argumentácia Hradu, v zmysle ktorej by Babišovo odvolanie bolo aktuálne až po vypovedaní koaličnej zmluvy, nenašla pochopenie ani u navrhovateľa, premiéra a lídra sociálnych demokratov Bohuslava Sobotku, ktorý pripomenul, že Miloš Zeman nie je ústavný právnik, ani u odborníkov z odboru ústavného práva, ale ani u časti českých zákonodarcov.
Ešte pred stredajším rokovaním koaličných partnerov o súčasnej vnútropolitickej situácii sa totiž predseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch dnes vyjadril, že prezidentovi kritici z radov senátorov navrhnú na budúci utorok prerokovať ústavnú žalobu na hlavu štátu, ak Miloš Zeman do týždňa neodvolá Andreja Babiša.
Jiří Ovčáček na to reagoval slovami: "Vyhrážanie sa prezidentovi republiky je v demokratickej spoločnosti neprijateľné a neakceptovateľné. Už sme to v histórii raz zažili," dodal.
Návrh na svoje odvolanie považuje Andrej Babiš, ktorý sa už v minulosti vyjadril, že by chcel dokončiť svoju prácu na čele rezortu financií, avšak na svojej funkcii netrvá, za flagrantné porušenie koaličnej zmluvy. Napriek tomu priznáva, že ústava je s určitosťou dokument, ktorý je nad dohodou koaličných partnerov.
Kým traja ministri za ČSSD - Lubomír Zaorálek, Milan Chovanec a Miloslav Ludvík - dnes oznámili, že kvôli vnútropolitickej kríze nepocestujú s prezidentom do Číny, ich stranícka kolegyňa Kateřina Valachová oznámila rezignáciu na post ministerky školstva kvôli afére okolo dotácií v športe, ale aj kvôli snahe zabrániť zneužitiu tejto kauzy zo strany Andreja Babiša.
Celkove tri nahrávky zachycujúce ministra financií vyšetruje už česká polícia a podľa tamojších elektronických médií i Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov. Navyše sa žalobcovia zaoberajú trestným oznámením, ktoré minulý týždeň podal v tejto súvislosti samotný Andrej Babiš.
Predovšetkým najnovšia z trojice nahrávok zverejnených na internete vyvolala poriadny rozruch, pretože sa na nej podľa všetkého hovorí o živom policajnom spise, keď minister financií preberá príslušné dokumenty od medzičasom prepusteného novinára denníka MF Dnes Mareka Přibyla.
Na možné porušenie zákona v tejto súvislosti upozornili viaceré osobnosti, pričom šéf rezortu vnútra Milan Chovanec vyjadril nádej, že konajú tak štátni zástupcovia, ako aj policajti. Podľa slov novinára na zázname dokumenty pochádzajú od policajtov z Útvaru pre odhaľovanie organizovaného zločinu, ktorých je nutné nájsť a podľa ministra vnútra postaviť pred súd.
Babiš, ktorý naďalej odmieta odstúpiť, však dnes na TK vyhlásil, že žiadny živý policajný spis v rukách nemal, zásadne to odmietol a označil za škandalózne. Podľa jeho názoru má záujem na jeho sledovaní pravdepodobne sociálna demokracia, ale dôkazy pre to nemá. Osobne vidí v tom však praktiky z 50. rokov 20. storočia, poľovačku, sprisahanie, likvidáciu svojej osoby. "Je to moja poprava v priamom prenose," dodal.

Copyright TASR ©2017