Foto: Tucko Photo Agency
„Branko vyzerá mlado, hlavne odkedy je so mnou, Pozná väčšinu mojich spolužiačok, bez problémov ho vzali medzi seba.“
14. 1. 2006
Bacha na spolužiačky, Martina
Foto: Tucko Photo Agency
„Branko vyzerá mlado, hlavne odkedy je so mnou, Pozná väčšinu mojich spolužiačok, bez problémov ho vzali medzi seba.“
SUPEROBČERSTVOVACÍ KÚTIK

13. 1. 2006
Verte neverte


MEDIA NEWS
OBČERSTVOVACÍ KÚTIK

DNES :
Denník 24hodín vychádza v sobotu 14. februára 2006 poslednýkrát, agentúre SITA to potvrdil riaditeľ vydavateľstva denníka - spoločnosti NOVI, s.r.o. Ivan Čeredejev. Dôvodom pre dnešné rozhodnutie akcionárov vydavateľstva je nedostatok financií, konštatoval Čeredejev. Redakcia denníka ukončí svoju činnosť, dodal. Denník 24hodín prinášal spravodajstvo z politiky, ekonomiky, zo športu a kultúry a zo života celebrít od 31. augusta 2005. V denníku pracovali i niektorí bývalí redaktori Národnej obrody, ktorá naposledy vyšla 31. mája 2005.VOT BUKVY....

RADA SLOVENSKEJ TELEVÍZIE Váž. pán Mgr. Richard R y b n í č e k generálny riaditeľ STV B r a t i s l a v a Naša značka : 4/06 Vybavuje : sekr./R-STV Bratislava 9. 1. 2006 Vážený pán generálny riaditeľ, na základe požiadavky člena Rady STV B. Bobockého Vás žiadam o predloženie kópie podania Slovenskej televízie na Najvyšší súd SR v súvislosti s odvolaním proti rozhodnutiam Rady pre vysielanie a retransmisiu, ktorými RVR udelila Slovenskej televízii sankcie – pokuty za prerušovanie programu Slovensko hľadá Superstar I. reklamnými prestávkami. Termín: ihneď. S pozdravom Ing. Miroslav K o l l á r predseda Rady STV
4/10000/2006-IO Bratislava dňa 10. januára 2006 Vážený pán predseda Rady STV, požiadavke člena Rady STV B. Bobockého nemôžem v tejto chvíli vyhovieť vzhľadom k tomu, že neviem, ktoré z odvolaní má pán Bobocký na mysli. Preto žiadam o upresnenie tejto žiadosti. S pozdravom Richard Rybníček Vážený pán GR STV, prosím, zanechajte infantilné až hlúpe obštrukcie a predložte zajtra do 12,00 hod. kópie všetkých odvolaní voči rozhodnutiam Rady pre vysielanie a retransmisiu o porušení zákona č. 308/2000 Z.z. v súvislosti s vysielaním prvej série programu Slovensko hľadá Superstar, ktoré boli podané na Najvyšší súd SR. Rovnako žiadam, aby ste zajtra do 12,00 hod. predložili kópiu právnej analýzy, resp. stanoviska Právneho odboru STV (či iného subjektu) na základe ktorého ste presvedčený, že súčasný spôsob vysielania Slovensko hľadá Superstar II. je v súlade so zákonom o vysielaní a retransmisii. S pozdravom Bohumír Bobocký P.S. : Pre osvieženie pamäte: Štatút Rady Slovenskej televízie, Článok 7 "Iné ustanovenia " 1. Členovia rady majú právo zúčastňovať sa podľa vlastného uváženia na rokovaniach najmä Dozornej komisie, porady manažmentu STV, programovej rady a programových hodnotiacich komisií a získavať všetky informácie potrebné na efektívny výkon funkcie člena rady. Vážený pán Bobocký, vzhľadom na štýl Vašej komunikácie a slovník, ktorý v nej používate, Vám oznamujem nasledovné. Podľa vlastného uváženia si robte čo uznáte za vhodné, ale na mňa sa obracajte s vážnosťou a úctou člena Rady STV. Štatút Rady STV aj podľa jej názvu je štatút Rady STV, a teda sa môžeme na zasadnutí Rady STV porozprávať o jeho uplatňovaní. Ak mi napíšete na základe akej legislatívnej normy si nárokujete na právne analýzy a podobne, a to ešte týmto tónom a slovníkom, tak potom Vašu požiadavku zvážim. S pozdravom Richard Rybníček
Vážený pán generálny riaditeľ,
predseda rady Vás žiadal ešte minulý týždeň predložiť požadované dokumenty s termínom "IHNEĎ", Vašu odpoveď som dostal až po telefonickej urgencii. Som presvedčený, že veľmi dobre viete, ktoré dokumenty presne som mal na mysli, ako aj prečo som ich žiadal. Slušne a s primeranou úctou člena Rady STV som tak učinil prostredníctvom predsedu a sekretariátu rady, žiaľ kvalita a primeranosť Vašej "odpovede" vonkoncom nezodpovedajú vážnosti situácie, do ktorej sa STV dostala pod Vašim vedením. Uvedený článok Štatútu Rady STV Vám bude musieť stačiť, nakoľko je rozpracovaním § 14 ods. 9 zákona č. 16/2004 Z.z. o STV, z čoho vyplýva, že je plne v súlade s platnou právnou úpravou. Vzhľadom na to, že schválenie Štatútu Rady STV nepodlieha Vám, ale predsedovi NR SR, nevidím najmenší dôvod prečo s Vami diskutovať o jeho uplatňovaní, a to najmä vo vzťahu k skutočnosti, že už raz ste sa snažili tento štatút spochybniť (bolo to v čase, keď ste odmietali poskytnúť členom rady informácie o zmluvách nad 200 tisíc). Váš odmietavý postoj k požiadavke člena rady nemá žiadnu oporu v zákone, práve naopak... Z uvedeného dôvodu považujem za potrebné navrhnúť, aby bolo preskúmané, či ste sa svojim konaním nedopustili úmyselného marenia výkonu funkcie verejného činiteľa. V stredu 11. januára 2006 o 12,00 sa zastavím na sekretariáte Rady STV, aby som si vyzdvihol kópie požadovaných dokumentov. S pozdravom a ďakujem Bohumír Bobocký
RADA SLOVENSKEJ TELEVÍZIE Váž. pán Mgr. Richard R y b n í č e k generálny riaditeľ STV B r a t i s l a v a Naša značka : 6/06 Vybavuje : sekr./R-STV Bratislava 11. 1. 2006 Vážený pán generálny riaditeľ, V súvislosti s Vašou žiadosťou o spresnenie žiadosti o sprístupnenie podaní STV na Najvyšší súd SR spresňujem moju žiadosť takto: Žiadam Vás o sprístupnenie všetkých podaní Slovenskej televízie na Najvyšší súd SR, ktoré boli podané v súvislosti s programom Slovensko hľadá Superstar I.. Termín: ihneď. S pozdravom Ing. Miroslav K o l l á r predseda Rady STV
Richard Rybníček GENERÁLNY RIADITEĽ 6/10000/2006-IO Bratislava dňa 11.6.2006
Vážený pán Bobocký, ďakujem za Váš list. Vzhľadom k tomu, že ma predseda Rady STV p. Kollár informoval, že mi v tejto súvislosti pošle ešte dnes list, oznamujem Vám, že si na tento list počkám a potom k celej tejto záležitosti zaujmem definitívne a jasné stanovisko. S pozdravom (nečitateľný podpis)
No- rozumiete ?
V tom sa ani divá sviňa nevyzná.
Sanchez Illich Ramirez CARLOS
VÝROKY TÝŽDŇA
"Svinky nechovám, robí to môj ocino a ja mu len občas pomáham. Napadlo mi, že by mohlo byť vtipné, keby ma nakrútili so svinkami. Nech Slováci vidia, ako vyzerá poriadny vidiek. Myslím si, že mi priniesli šťastie. A za to dostali väčšie porcie pomyjí . Nemyslím si, že by som svojím konaním divákov Jednotky podviedol. " Matej Koreň Slovensko hľadá SuperStar "Kickbox som nikdy v živote nerobila! To sme sa len s priateľom bláznili a fotili sme sa tam. Sú to zaujímavé obrázky, tak som ich poskytla televízii. O bojových umeniach neviem nič." Lenka Kvaková Slovensko hľadá SuperStar P.S. T- Mobile-Stiahnite si reálne tóny Matej Koreň - Kúpim si pekný deň Lenka Kvaková - The Best "Katolícka cirkev vždy dodržiava a pridržiava sa Božieho slova. V Starom zákone je jasné, čo nasledovalo po tomto hriechu na mestá Sodomu a Gomoru.Ale tak ako je niekto krivý alebo hrbatý alebo má inú vadu, musí sa prijať a riadne žiť v spoločnosti.Homosexualita je neprirodzená, pretože Pán Boh povedal mužovi a žene rozmnožujte sa, ploďte sa a zaplňte zem." Arcibiskup Ján Sokol "Islanďania prídu a začnú piť ako diví hocikedy, ale na Silvestra stratia zdravý rozum. Obzvlášť ženy, ktoré stratia kontrolu samy nad sebou a pijú ako šialené.To sa proste nachádzate v miestnosti plnej supermodeliek, kde každá pije tak, aby si úplne odstavila svoj mozog. Čudoval som sa, kde som bol po celý svoj život... Viete, v Amerike to funguje tak, že sa snažíte dievča opiť, aby bolo ochotné ísť s vami domov. Na Islande sa snažíte to dievča dostať domov skôr, než sa stihne opiť tak, že sa bude môcť vôbec doplaziť do kúpeľne, kde sa celá povracia." Quentin Tarantino "Rok 2006 bude rokom predbehnutia okolitých krajín". Ivan Mikloš „Keď sa nájde chlap, čo s ňou vydrží mesiac, dám mu medailu." Danilo Vrljičak o Andree Verešovej
"Prečo akurát my nemôžeme mať chatu, keď ju majú ministerstvá, divadlá, či iné inštitúcie?" Predsedníčka odborov v STV Gabriela Goliášová
"Prvýkrát som sa na veľkom plátne videl vo filme Zulu. Keď sa to začalo, povracal som sa a doslova som sa zviezol na podlahu. Všetci sa na mňa vtedy hnevali. Myslel som si o sebe, že som veľmi príťažlivý s príjemným hlasom, ale keď som sa tam videl, uvedomil som si, že môj život sa skončil. Ešte nikdy som nebol taký deprimovaný."
Herec Michael Caine
"Finančná skupina Penta je štvrtým koaličným partnerom." Predseda Aliancie nového občana Pavol Rusko
"Nie Penta si vybrala Schwechat. Schwechat si dobre vybral Pentu. Máme pocit, že aj keby v konzorciu s Pentou boli Tri duby s.r.o., v súčasnej situácii by to bol vážny dôveryhodný partner a záujemca." Predseda Aliancie nového občana Pavol Rusko "Myslím si, že pán Rusko si počas pobytu v nemocnici listoval v zoznamoch darcov strany Smer a pri dnešných vyjadreniach Pente sa asi trochu pomýlil."
Podpredseda SDKÚ Pavol Kubovič. "SMK nemá žiadne informácie, že by Penta bola štvrtým koaličným partnerom." Béla Bugár "SuperStar II. je iná ako SuperStar I., nedá sa preto pri druhej sérii analogicky použiť právne hodnotenie z prvej série.Aj pri ďalších vysielaniach budú prestávky, v ktorých bude alebo nebude reklama. Reklama je tam totiž pre prestávku, nie prestávka pre reklamu." Branislav Zahradník
"Vytváranie nezmyselných konštrukcií môže byť len dielom krachujúcej aliancie, ktorej zrejme vyschli granty, a preto sa snaží takýmto spôsobom na seba upozorňovať," Sekretár SDKÚ Ivan Harman k otázke , ktorú nastolila Aliancia Fair-play o dlhu ktorý SDKÚ zdedila ešte po DU a dlh prevzala firma Soul a po doplatení ďalších 27 miliónov za to získala lukratívnu budovu na Medenej ulici,. „Televízia by k realizácii nového seriálu či už podľa vlastného alebo licencovaného námetu, mohla pristúpiť na jeseň tohto roka. Pravdepodobne by išlo o typ tzv. soap denného seriálu." Branislav Zahradník „Musíme finalistov sledovať, aby nám v televízii nezablúdili a nenavštívili trebárs redakciu duchovného života“ Braňo „Bruno“ Ciberej -Slovensko hľadá Superstar II – Magazín
"Je to normálny parlamentný boj a vchádzame do volebného roku, čiže budú sa diať všelijaké vylomeniny." Minister kultúry František Tóth
"Som myslel, že si porovnám. Ako len pre zaujímavosť. Palino, sprosto som sa opýtal, prepáč." Nemal som sa ťa opýtať. Ma to mrzí!" "Mi oznámili, že sa so mnou budú rozprávať, tak som predpokladal, že snáď povedia, koľko." Jozef Elsner
"Nechcem venovať energiu takýmto slaboduchým témam. Aj keby nahrávok bolo sto, je mi to jedno."
Minister hospodárstva Jirko Malchárek
„Každý máme svoje chyby. Mňa najviac mrzí, že prostredníctvom periodík, ktoré o mne napísali veľmi škaredé veci, som stratila mnoho fanúšikov a divákov. To, že lovím mladých bohatých chlapov, je nezmysel. Naposledy som .Nemyslím si, že je informácie o mojich vztahoch psúva niekto z môjho okolia, niekto z kolegov. A možno som naivná. Možno sa niekto poteší, keď prispeje takouto vecou. Ľudia sú závistliví. A keď tak o tom uvažujem, najmä ženy. Takže, možno za tým stojí niekoľko žien... Náš šoubiznis je malý piesoček. Ja som si na ňom postavila hrad, niekto prišiel a doslova ho skopol. Väčšinu minulého roka kŕmil bulvár ľudí tým, aká som zlá, prefíkaná, chladná a vypočítavá. Ľudia si povedali, že taká som a hotovo. Strašne ma takéto veci hnevajú. Ja si robím svoju robotu minimálne tak dobre ako minulý rok. Samozrejme, nerobím to len kvôli tomu, aby som vyhrala anketu TOM, ale aj to je pre mňa dôležité. Je to verejná mienka, na ktorej mi záleží. Neviem, či to dokážem napraviť. Neviem, čo sa v takomto prípade dá robiť. Bude to ťažké.Neurobila som nič zlé, nemienim sa meniť.Ja hlavne nikoho nehľadám. Netvrdím, že vzťah nemám alebo nechcem. Ale určite si ako prvé nezabudnem u dotyčného zistiť výšku konta.“ Marianna Ďurianová
12. 1. 2006
OSCAR ® - 78th Annual Academy Awards


Príjmy z reklamy

Čo nebolo v relácii Odpovede z obrazovky
11. 1. 2006
Podstatou chaosu je nelineárna povaha systémov

Web Slovenskej televízie sa stal pravdepodobne nekontrolovaným virtuálnym priestorom tvorivosti. Inak by sa nemohlo stať, že ak sa pokúsite v TV programe na stredu 18. 1. 2006 niečo viac dozvedieť o filme Mesto lietajúcich slov ,Dokumentárny film. Slovenská republika 2005, 51min.Martina Diosi(Premiéra) "STEREO", tak sa dostanete k nasledujúcej noticke : Spievajme Slováci Súčasný pohľad na vojvodinské dediny na pozadí ľudovej hudby dolnozemských Slovákov.Slovenská republika, 2005, 49min"STEREO" Vo Vojvodine žije v súčasnosti okolo 56 tisíc našich krajanov. Je to určite jedna z najaktívnejších vetiev Slovákov žijúca v zahraničí, ale ich počet sa neustále mení, zmenšuje kvôli nepriaznivým spoločensko-politickým podmienkam v Srbsku. A tak menšie osady, v ktorých žili Slováci, postupne menia svoju národnostnú štruktúru. "Najčistejšia" je slovenská osada Padina, v ostatných dedinách sa Srbi stávajú väčšinovým obyvateľstvom, tradične veľké slovenské osady ako Pazova, Kovačica aj Báčsky Petrovec postupne strácajú svoj ráz. Dokument Ivana Hansmana, režiséra, ktorý z týchto končín pochádza, je akýmsi druhom "road movie". Mapuje cestu autom na Dolnú zem a zachytáva súčasnosť v jej dedinách prostredníctvom hudby, ktorá tu je veľmi populárna a má dominantné zastúpenie aj v lokálnych rozhlasoch. Sú to veľmi známe skladby, ktoré zľudoveli iba za pár rokov svojej existencie. Kto sú ich autori ? Čo počúvajú dolnozemský Slováci? Maliarov z Kovačice poznajú takmer všetci, o miestnom divadelnom živote tiež niečo vieme. Ale aký je život Slovákov na Dolnej zemi z pohľadu hudby? O čom spievajú autori tejto novokomponovanej muziky? Je to gýč alebo akási kronika doby? Aký majú vzťah vojvodinský Slováci k Slovensku, kde sa cítia byť doma, dokedy budú Slováci vo Vojvodine spievať po slovensky, keď v každej osade je snáď už každý piaty dom prázdny?Ivan Hansman Nuž, aby toho nebolo dosť, Slovenská televízia Vám k tomu, asi ako bonus, ponúkne skoro dva mesiace starú diskusiu k dokumentu o Egonovi Bondym :
Diskusia k relácii: Táto diskusia nie je redigovaná ani moderovaná. Príspevky vyjadrujú názory diskutujúcich, STV nemôže ovplyvniť ich obsah. Urážlivé, vulgárne a rasistické texty sú neprijateľné, rovnako ako neplatená reklama. Takéto príspevky môžu byť vymazané. meno: 18.11.2005 9:54 pmEšte v 50-tych rokoch sa upísal Stb a ako správny maoista-konfucián čo nevedel to nepovedal. Aj to je Zbyňek Fišer. eee 18.11.2005 3:17 pmprečítajte si bondyho texty a rozhovory: http://sweb.cz/ebondy/ najmä: Vyvlastnit vyvlastňovatele, Revoluce!, Bondy o globalizaci atď Lucia 18.11.2005 11:40 amBondy je super. Ešte keby tak sfilmovali Invalidných súrodencov a Afganistan... 17.11.2005 8:11 pmČítala som knihu pána Bondyho "Nepovídka". Veľmi sa mi páčila, ale potom mi ju ukradli a doteraz mi je za ňou smutno. Preto sa teším na tento film.Maja milos 17.11.2005 8:04 pmUz sa tesim. Velmi. Mna Egonove myslienky formuju mozno ako umelec hlinu... Koho este? Alebo som jeden z mala, co kaslu na nasich slabuckych politikov, cirkevnikov a popikove hviezdicky pravidelne-to tvare obrazoviek?No, a že vraj v Slovenskej televízii nepanuje tvorivé prostredie !
SuperStar SK vs. Svet Again
KTOVIE ČO POZERALA

SMER BULVÁRU

OBČERSTVOVACÍ KÚTIK

Slovenská televízia sa chystá predať ako nepotrebné rekreačné zariadenia aj v Liptovskom Jáne. "STV nie je inštitúcia, ktorá má podnikať v oblasti cestovného ruchu a prevádzkovať rekreačné zariadenia, ktoré sú otvorené pre verejnosť," argumentuje člen manažmentu STV Branislav Zahradník. Podľa neho zariadenia preto slúžili najmä v rámci sociálneho programu na rekreáciu zamestnancov, ich rodiny, na porady, školenia a iné akcie STV. "Ich prevádzka však bola stratová, a preto STV musela zo zákona takúto činnosť zrušiť," uzavrel Zahradník.
Silvestrovať bude Rybníček spolu s manažmentom STV a ich rodinami v Liptovskom Jáne. Silvestrovská party bude pri dostatku snehu spojená aj s lyžovačkou. Svojim kolegom sa síce nechystá hrať na bubnoch, ale nevylúčil, že si urobia svoju súťaž na spôsob Superstar. 25. 12. 2004
10. 1. 2006
JUST FOR FUN

MEDIA NEWS
Rady ptáka Loskutáka

ČÍSLO 2 ŽIJE


