Pravdoklamári 41 ?
Denník "Pravda" dnes opäť dokázal, že jeho cieľom nie je písať pravdu. Jeho autor Michal Holeš vo svojom dnešnom článku naplnil túto "stratégiu", keď sa denník "Pravda" opäť raz uchýlil ku polopravdám a klamstvám.
Denník „Pravda“ sa oháňa školením, ktoré školením nebolo. Išlo o monitorovací výbor, ktorí tvoria zástupcovia ministerstiev financií, dopravy, životného prostredia, zástupcovia žúp, ľudia z Európskej komisie ako kontrolného orgánu, poberatelia a ďalší. Ide o pravidelné zasadnutie v tomto prípade už siedme, ktoré sa koná každý polrok. Na takejto úrovni to bolo aj za exministra Vážneho, čo potvrdil aj poslanec Vážny na svojej tlačovej konferencii vo štvrtok. Zasadnutie monitorovacieho výboru vždy sprevádza prehliadka stavby, kde sa čerpajú fondy, teraz išlo o stavbu pri Kežmarku, preto bol výbor v Tatrách. Porovnávať to s neúčelnými školeniami v NDS, po ktorých minister okamžite prikázal zrušiť zmluvy a vyvodil zodpovednosť, je číra manipulácia.
Ďalej denník "Pravda" opäť spochybňuje nákup áut, vraj nevieme vysvetliť nutnosť nákupu. Opakovane teda nielen denníku "Pravda" vysvetľujeme, že autá, ktoré tam boli, mali najazdené viac ako 500.000 kilometrov. Na jednej strane už nespĺňali bezpečnostné kritéria, na strane druhej nás zaťažoval drahý servis týchto opotrebovaných áut. Preto sme sa rozhodli kúpiť nové, nie však Audi A6, ktoré bolo dovtedy, ale kúpili sme Škody Superb, kde cena bola o 20 tisíc eur pod stanovený limit.
Taktiež sme vysvetlili zákazku pre HTC Media Consulting. Nemožno označiť túto zákazku ako spornú, suma bola výrazne pod limit 30 tisíc eur a pomohla zvýšiť informovanosť občanov pri prechode na digitálne vysielanie.
Mrzí nás takáto manipulácia, ale v prípade denníka "Pravda" sme si už zvykli.
Vyhlásenie pre TASR poskytol hovorca MDVRR SR Martin Krajčovič.