MEDIA NEWS
Americká herečka Whoopi Goldberg sa predstaví v pripravovanom seriáli inšpirovanom životom americkej rapperky Nicki Minaj. O obsadení informovala svojich fanúšikov a fanúšičky samotná interpretka v piatok prostredníctvom služby Instagram. Šesťdesiatročná Goldberg si v projekte s názvom Nicki zahrá Minajinu susedu Marthu.
Okrem komičky budú v seriáli účinkovať aj Selita Ebanks v úlohe interpretkinej matky Grace či Ariana Neal, ktorá stvárni rapperku, keď bola ešte dieťa. Projekt totiž zobrazí jej detstvo a dospievanie, ktoré prežila v newyorskej štvrti Queens.
Tridsaťtriročná hudobníčka sa taktiež v seriáli objaví, pričom sa zároveň postará aj o jeho produkciu. Dej epizód bude mať na starosti Kate Angelo, ktorá sa podieľala aj na snímkach Záložný plán (2010) či Sex Tape (2014). Nakrúcanie, ktoré bude viesť Tim Story, by sa malo začať onedlho.
Whoopi Goldberg, vlastným menom Caryn Elaine Johnson, debutovala v roku 1985, keď sa predstavila v úspešnom filme Stevena Spielberga Purpurová farba, ktorý jej vyniesol nomináciu na Oscara za herecký výkon v hlavnej úlohe. V roku 1991 získala Oscara ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe filmu Duch (1990). Diváci a diváčky ju môžu poznať aj zo snímok Klárino srdce (1988), Dlhá cesta domov (1990), Sestra v akcii (1992), Hráč (1992), Sestra v akcii 2: Opäť v habite (1993), Made in America (1993), Corrina, Corrina (1994), Narušenie (1999), Čarovná krajina škriatkov (1999) či Miliónové preteky (2001).
Nicki Minaj, vlastným menom Onika Tanya Maraj, odštartovala hudobnú kariéru v roku 2007 mixtapeom Playtime Is Over. Prvý album Pink Friday vydala v novembri 2010 a v USA aj vo Veľkej Británii zaň získala platinu. Pochádzajú z neho single ako Moment 4 Life (feat. Drake), Super Bass alebo Fly (feat. Rihanna). Druhú štúdiovku s názvom Pink Friday: Roman Reloaded, ktorá obsahuje napríklad hit Starships, vydala v roku 2012. Vlani v decembri predstavila nahrávku The Pinkprint. Svoj hlas prepožičala Steffie v animovanej snímke Doba ľadová: Zem v pohybe (2012) a objavila sa v romantickej komédii Jedna za všetky (2014).
Amerického herca Dwaynea Johnsona, jeho kolegu Marka Wahlberga a spoločnosť HBO obvinili z plagiátorstva, ktorého sa mali dopustiť v seriáli Hráči (2015). Tvorcov vrátane Johnsona a Wahlberga, ktorí seriál produkujú, žalujú scenáristi Everette Silas a Sherri Littleton. Tí tvrdia, že tvorcovská skupina od nich prebrala koncept projektu s názvom Off Season, ktorý napísali ešte v roku 2007. Ako uvádzajú v žalobe, v roku 2009 takmer s Johnsonom a Wahlbergom podpísali zmluvu o spolupráci. Obaja herci však od toho neskôr odstúpili údajne pre žiadosť scenáristickej dvojice, aby ich v titulkoch uvádzali ako tvorcov. Výška odškodného, ktorú požadujú, zatiaľ nie je známa.
Štyridsaťtriročný Johnson v seriáli, známom aj pod názvom Ballers, zároveň účinkuje ako jedna z hlavných postáv. Zatiaľ čo on ani 44-ročný Wahlberg sa k žalobe nevyjadrili, jeden zo zástupcov HBO uviedol, že spoločnosť sa obvinenia neobáva.
Dwaynea Johnsona považujú za jedného z najlepších profesionálnych wrestlerov všetkých čias. Jeho debutom na striebornom plátne bola malá úloha Kráľa Škorpióna v snímke Múmia sa vracia (2001). O rok neskôr prišiel film Kráľ Škorpión (2002), vďaka ktorému sa Johnson so sumou 5,5 milióna amerických dolárov dostal do Guinnessovej knihy rekordov ako herec s najvyšším honorárom za prvú hlavnú úlohu. Diváci ho môžu poznať aj zo snímok Vitajte v džungli (2003), Kráčajúca skala (2004), Buď cool (2005), Plán hry (2007), Dostaňte agenta Smarta (2008), Hora čarodejníc (2009), Fízli zo zálohy (2010), Rýchlo a zbesilo 5 (2011), G.I. Joe: Odveta (2013), Pot a krv (2013), Rýchlo a Zbesilo 6 (2013), Hercules (2014), Rýchlo a zbesilo 7 (2015) alebo San Andreas (2015).
Mark Wahlberg sa stal známym ako líder hip-hopovej formácie Marky Mark and the Funky Bunch, s ktorou vydal dva albumy. Hereckú kariéru odštartoval v roku 1993 v televíznom filme Nebezpečná učiteľka a následne sa ukázal napríklad v snímkach Zobuďte sa, vojaci! (1994), Hriešne noci (1997), Traja králi (1999), Planéta opíc (2001), Lúpež po taliansky (2003), Štyria bratia (2005), Ostreľovač (2007), Noc patrí nám (2007), Max Payne (2008), Pevné puto (2009), Macík (2012), Pot a krv (2013), Na život a na smrť (2013), Transformers: Zánik (2014) či Macík 2. Za herecký výkon vo filme Na druhej strane (2006) a produkciu športovej drámy Fighter (2010) ho nominovali na Oscara.
©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Američania mohli v sobotu večer sledovať v televízii v priamom prenose z New Hampshiru poslednú tohtoročnú debatu troch z uchádzačov o prezidentskú kandidatúru Demokratickej strany - bývalej ministerky zahraničných vecí Hillary Clintonovej, senátora Bernieho Sandersa a bývalého guvernéra štátu Maryland Martina O'Malleyho. Clintonová využila svoje úvodné slovo na výzvu k voličom, aby zabránili republikánom "zrušiť" reformy zavedené vládou prezidenta Baracka Obamu - ako je napríklad zákon o zdravotnej starostlivosti či daňové úľavy.
"Výrazne sa rozchádzame, my, ktorí sme dnes tu na pódiu, so všetkými našimi republikánskymi náprotivkami," citovala ju tlačová agentúra AP. Clintonová voličom zdôraznila, že demokrati toho chcú ešte veľa urobiť.
Jej hlavný protikandidát senátor Bernie Sanders sa Clintonovej i svojim voličom v úvode ospravedlnil za to, že člen jeho tímu manipuloval neoprávnene s databázou Clintonovej volebného tímu o jej voličoch, ktorú spravuje celoštátny výbor strany. Zamestnanca prepustili, povedal.
Clintonová ospravedlnenie prijala a konštatovala, že toto podľa nej Američanov nezaujíma.
O'Malley v úvode povedal, že USA nikdy nesmú kapitulovať pred "fašistickými sľubmi miliardárov s veľkými ústami". Hovoril o vedúcom republikánskom kandidátovi na prezidenta Donaldovi Trumpovi. Povedal tiež, že USA nesmú kapitulovať ani pred teroristami a rasistami.
Zaútočil na Clintonovú a Sandersa, že robia príliš málo pre posilnenie zákonov o zbraniach. Za nedostatok pokroku v bezpečnosti zbraní podľa neho môže "politický prístup Washingtonu", ktorí obaja reprezentujú.
Demokrati na rozdiel od republikánov viedli doteraz relatívne civilnú predvolebnú kampaň.
Copyright © TASR 2015