28. 6. 2022

OĽaNO vo voľbe riaditeľa RTVS podporí Ľuboša Machaja

 OĽaNO vo voľbe riaditeľa RTVS 

Ľuboš Machaj - www.sme.sk

podporí Ľuboša Machaja 

Poslanecký klub hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pri voľbe nového generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) podporí Ľuboša Machaja. Uviedol to počas dnešného brífingu v Národnej rade SR predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Poradná komisia pre voľbu generálneho riaditeľa RTVS pri parlamentnom výbore pre kultúru a médiá zaradila medzi odporúčaných kandidátov na post riaditeľa RTVS Tibora Búzu a Ľuboša Machaja. Za prijateľných označila Petra Badača a Ivana Goliana. Ako neodporúčaných kandidátov označila Petra Janků, súčasného šéfa RTVS Jaroslava Rezníka, Vladimíra Semana a Daniela Živicu. Členovia poradnej komisie mali možnosť sa zoznámiť s projektmi všetkých kandidátov. Komisia sa zúčastnila na verejnom vypočutí kandidátov a mohla im klásť otázky. Medzi členmi komisie boli napríklad šéf Slovenskej akadémie vied Pavol Šajgalík alebo riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák.

Voľba nového generálneho riaditeľa RTVS sa uskutoční na aktuálnej júnovej schôdzi parlamentu. Ak nikto z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov, do opakovanej voľby postúpia dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov. Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Rezníka sa končí tento rok 1. augusta.

 

Zdroj: SITA