Držiteľ Oscara Clint Eastwood získal špeciálne ocenenie od organizácie Motion Picture & Television Fund za prínos westernovým filmom. Herec a režisér, ktorý získal za film Nezmieriteľní (1992) Oscara za najlepšiu réžiu, získal ocenenie v sobotu na 24. ročníku udeľovania cien Golden Boot Awards. Tieto ceny sa udeľujú hercom, kaskadérom, producentom a režisérom, ktorí sa zaslúžili o zviditeľnenie westernového žánru vo filme a televízii. Cenu svojmu kolegovi odovzdal Morgan Freeman, ktorý účinkoval v ďalšom Eastwoodovom oscarovom filme Million Dollar Baby (2004). Išlo pritom iba o ôsme ocenenie svojho druhu počas 24-ročnej tradície udeľovania cien. Eastwood je pritom iba druhým režisérom, ktorý si toto ocenenie prevzal. Jeho predchodcom bol John Ford, ktorý stál za westernovou klasikou Pátrači (1956). Medzi ďalšími ocenenými boli i herci Ann-Margret, Joan Leslie, Powers Boothe a Wes Studi, režisér Leslie H. Martinson a koordinátor kaskadérov Buddy Van Horn.
Irán začal tvrdý boj proti satelitným prijímačom, ktoré sú v krajine nelegálne. Policajná operácia nasleduje po minulomesačnom varovaní šéfa polície, že sledovanie satelitných programov je nelegálne. "Používanie satelitov zákon zakazuje, preto ľudí žiadame, aby tieto zariadenia nepoužívali," citovali agentúry Mortíza Talajího. Polícia robí od nedele razie na strechách domov v Teheráne a ďalších väčších mestách a satelitné prijímače zabavuje. "Požiadali sme políciu, aby konala múdro a s rešpektom, zákon však musí byť v každom prípade dodržaný," vyhlásil iránsky minister vnútra Mustafa Púr-Muhammad. Odhaduje sa, že satelitné programy sledujú v Iráne tri až štyri milióny ľudí. Islamská republika však považuje programy vysielané satelitmi za "dekadentné". Mnoho z nich tiež financuje iránska opozícia žijúca v zahraničí, najmä v USA.
Americký herec Richard Gere požiadal médiá, aby využili svoju silu na boj proti vírusu HIV a následnému ochoreniu AIDS, ktoré vyvoláva. Držiteľ Oscara sa tak vyjadril na 16. Medzinárodnej konferencii proti HIV/AIDS v Toronte. Rovnako o spoluprácu požiadal vedúcich predstaviteľov televízií ako aj kultúrne ikony Hollywoodu a Bollywoodu. Oni totiž podľa neho dokážu preniknúť do každej domácnosti, aj do ľudských sŕdc. Gere, ktorý je známy ako dlhoročný aktivista boja proti HIV/AIDS, založil a vedie organizáciu Healing the Divide a v Indii aj projekt The Heroes. V Toronte sa stretol s predstaviteľmi médií z Indie, Karibskej oblasti, Juhoafrickej republiky a Ruska. Na stretnutí prezentoval koncept kampaní boja proti HIV/AIDS, ktoré majú byť súčasťami televíznych programov. Herca údajne inšpiroval Rock Hudson, ktorý zomrel v dôsledku AIDS v roku 1985. Hudson sa priatelil s Elizabeth Taylor, jednou z prvých hviezd, ktorá sa zapojila do kampane proti ochoreniu. Gere sa špecializuje hlavne na Indiu, kde žije viac ako miliarda ľudí a je jedným z najväčších semeníšť nákazy. Podľa UNAIDS žije v Indii 5,7 milióna ľudí s HIV, alebo už chorých na AIDS, čo sú viac ako dve tretiny všetkých prípadov v oblasti. Gere navštívil krajinu niekoľkokrát a projekt Heroes odštartoval pred dvoma rokmi v spolupráci s jeho indickými kolegami. Spustiť sa ho podarilo aj za podpory nadácií Bill & Melinda Gates Foundation a Henry J. Kaiser Family Foundation. Do projektu sa zapojili prevažne bollywoodske hviezdy ako Amitabh Bachchan, ale aj kriketová hviezda Rahul Dravid. V Indii tak napríklad vznikla telenovela, ktorej hrdinami boli HIV-pozitívne postavy, natočilo sa niekoľko dokumentárnych filmov, pripravovali