9. 6. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Populárny seriál z produkcie televízie HBO Hra o tróny (2011) bude mať zrejme medzi siedmou a záverečnou ôsmou sezónou dlhšiu pauzu. Je totiž pomerne pravdepodobné, že záverečnú sériu neodvysielajú s ročným odstupom v roku 2018, ale až v roku 2019. V rozhovore pre Entertainment Weekly to uviedol šéf televízie HBO Casey Bloys. Podľa jeho slov dali tvorcom seriálu Danovi Weissovi a Davidovi Benioffovi voľnú ruku okrem iného aj pri tvorbe časového harmonogramu prípravy poslednej série. "Musia napísať epizódy a pripraviť produkčný harmonogram. Keď pokročia s písaním, budeme vedieť viac," povedal Bloys.
Bloys prezradil aj nové informácie o plánoch televízie nakrútiť prequel Hry o tróny, teda nový seriál, ktorého dej sa bude odohrávať hlbšie v budúcnosti než dej pôvodného seriálu. Reagoval aj na nepotvrdené informácie, že by sa takýchto seriálov mohlo nakrúcať dokonca viacero naraz. "V médiách sa píše o tom, že budú štyri rôzne seriály, čo by znamenalo, že budeme mať (novú sériu) Hry o tróny každý štvrťrok. Tak to ale nie je," povedal Bloys.
Prípravu seriálu, ktorého dej by sa mal odohrávať ešte pred Hrou o tróny, zadali v skutočnosti až piatim rôznym autorom, televízia však chce podľa všetkého nakoniec z týchto projektov vybrať a realizovať iba jeden. Podľa Bloysa to zvyšuje šance, že projekt toho autora, ktorý túto "súťaž" vyhrá, bude naozaj stáť za to.
Všetci autori, ktorí na projekte - každý po svojej línii - pracujú, sú podľa Bloysa v kontakte s autorom knižnej predlohy Hry o tróny Georgeom R.R. Martinom. "Každý z autorov sa musí rozhodnúť, akou formu bude s Georgeom pracovať. Niektorí s ním chcú spolupracovať priamo, iní študujú jeho zdroje a robia sami. Ale vo všetkých prípadoch bude George tieto scenáre čítať a posudzovať ich," povedal Bloys.
Prequel Hry o tróny podľa neho určite neuzrie svetlo sveta skôr, ako sa skončí záverečná sezóna pôvodného seriálu. Keďže jeho dej sa bude odohrávať hlbšie v minulosti, nemali by v ňom vystupovať žiadne postavy z Hry o tróny.
Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období pripomínajúcom stredovek bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci. Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky, a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň - tri draky. Hoci predlohou seriálu je knižná séria Pieseň ľadu a ohňa Georgea R. R. Martina, od piatej sezóny sa seriál uberá vlastnou cestou. Tvorcovia už totiž použili všetok materiál z doteraz vydaných kníh. Martin v súčasnosti pracuje na šiestej knihe z plánovaných siedmich. Seriál by mal skončiť ôsmou sezónou, ktorá bude mať šesť epizód.

Spoločnosť Imperative Entertainment potvrdila, že sa jej podarilo kúpiť filmové práva na knihu autorky Susan Quinn s názvom Eleanor And Hick: The Love Affair That Shaped A First Lady (Eleanor a Hick: Milostná aféra, ktorá formovala prvú dámu) a nakrúti podľa nej televízny seriál.
Pojednávať bude o tri dekády trvajúcom vzťahu medzi Eleanor Roosevelt, manželkou bývalého amerického prezidenta Franklina D. Roosevelta, a reportérkou agentúry AP Lorenou Hickok, ktorá o bývalej prvej dáme USA mala pôvodne iba napísať životopis.
Eleanor písala Hickok denne až pätnásťstranové listy, často popretkávané intímnymi odkazmi. Medzi historikmi nie je jednotný názor na to, či mal ich vzťah iba platonický charakter, alebo nie.
Scenár aj réžiu pripravovaného seriálu zverili do rúk Shany Feste, ktorej zatiaľ najznámejším scenáristickým a režijným počinom je film Country Strong z roku 2010 s Gwyneth Paltrow a Timom McGrawom v hlavných úlohách. V štádiu postprodukcie sa momentálne nachádza jej aktuálny film Boundaries (2017) s Verou Farmigou a Christopherom Plummerom.

Americký seriál Sense8 (2015) nebude pokračovať treťou sezónou. Informáciu potvrdila Cindy Holland zo spoločnosti Netflix. "Po 23 epizódach, 16 mestách a 13 krajinách sa príbeh Sense8 skončil. Doteraz tu nebola takáto naozaj celosvetová show, ktorá ponúkla dostatočnú diverzitu a medzinárodné obsadenie, čo sa odzrkadlilo aj v súdržnej komunite oddaných fanúšikov po celom svete," uviedla zástupkyňa spoločnosti a poďakovala sa tiež tvorcom seriálu, ktorými sú sestry Lana a Lilly Wachowské a J. Michael Straczynski.
Dej mysteriózneho projektu Sense8 sa sústredí na osem ľudí z rôznych častí sveta, ktorí sú psychicky prepojení. Stvárnili ich Aml Ameen a Tuppence Middleton z Anglicka, Doona Bae z Južnej Kórey, Jamie Clayton a Brian J. Smith z USA, Tina Desai z Indie, Nemec Max Riemelt a Španiel Miguel Ángel Silvestre. Ameena pritom v druhej sezóne nahradil Toby Onwumere. Spomínané sestry Wachowské, ktoré sú známe napríklad vďaka trilógii Matrix (1999 a 2003), sa podieľali aj na réžii a scenári seriálu. Tom Tykwer a Johnny Klimek si vďaka hudbe vyslúžili nomináciu na cenu Primetime Emmy.

Anglická herečka Juno Temple a americká speváčka a herečka Janelle Monáe sa predstavia v pripravovanej antológii Philip K. Dick's Electric Dreams. Projekt bude mať desať epizód, pričom každá z nich prinesie samostatný dramatický príbeh. Herečky sa objavia v epizóde s názvom Autofac, ktorá sa odohráva po tom, ako svet ako ho poznáme skolaboval. Napriek tomu, automatická výrobná továreň pokračuje podľa princípov konzumnej spoločnosti - ľudia jedia produkty, aby boli šťastní, a aby v tom aj naďalej pokračovali, nesmú mať právo rozhodovať sa a nesmú mať slobodnú vôľu. Keď sa malá skupina rebelov rozhodne továreň zatvoriť, uvedomia si, že by nakoniec mohli byť dokonalými konzumentmi. Juno Temple stvárni jednu z rebelov a Monáe sa objaví ako zástupkyňa továrne Alexis. Okrem nich sa v epizóde predstavia aj Jay Paulson a David Lyons. Autorom scenára je Travis Beacham a o réžiu sa postará Peter Horton.
Séria vznikne na motívy poviedok sci-fi autora Philipa K. Dicka a zahrajú si v nej aj Anna Paquin, Terrence Howard, Greg Kinnear, Steve Buscemi, Timothy Spall, Vera Farmiga, Jack Reynor, Benedict Wong, Geraldine Chaplin, Mireille Enos, Jack Gore a Bryan Cranston. Posledný menovaný je zároveň jedným z výkonných producentov. Projekt vzniká pod hlavičkou spoločností Amazon, Sony Pictures Television a televízie Channel 4. Ďalším scenáristom a výkonným producentom série je Michael Dinner, pričom ako výkonní producenti sa pod antológiu podpíšu aj Ronald D. Moore, James Degus, Kalen Egan, Christopher Tricarico, Maril Davis, Lila Rawlings, Marigo Kehoe, Kate DiMento, David Kanter, Matt DeRoss a tiež autorova dcéra Isa Dick Hackett. O scenáre sa postarajú aj Tony Grisoni, Jack Thorne, Matthew Graham, David Farr, Dee Rees a Travis Beacham.
Podľa diel autora, ktorý zomrel 2. marca 1982 vo veku 53 rokov, už nakrútili napríklad filmy Blade Runner (1982), Total Recall (1990, 2012), Screamers: Hlasy z podzemia (1995), Impostor: Živá zbraň (2001), Minority Report (2002), Výplata (2003), A Scanner Darkly (2006), Next (2007), Správcovia osudu (2011) či seriál The Man in the High Castle (2015).
Juno Temple je držiteľkou ceny BAFTA pre vychádzajúcu hviezdu z roku 2013. Zahrala si napríklad v snímkach Zápisky o škandále (2006), Pokánie (2007), Kráľova priazeň (2008), Chodiaca katastrofa (2008), Trhliny (2009), Rok jedna (2009), Pán Nikto (2009), Glorious 39 (2009), Zabijak Joe (2011), Traja mušketieri (2011), Návrat Temného rytiera (2012), Magic Magic (2013), Lovelace: Pravdivá spoveď kráľovnej porna (2013), Vládkyňa zla (2014), Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil (2014), Ďaleko od hlučného davu (2015) alebo Black Mass: Špinavá dohoda (2015). V roku 2016 účinkovala v hudobnom seriáli Vinyl.
Janelle Monáe sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 2003, keď vydala svoj neoficiálny debutový album s názvom The Audition. Neskôr napríklad hosťovala na albume Idlewild (2006) od Outkast, následne podpísala zmluvu s Diddyho labelom Bad Boy Records a v roku 2007 vydala EP nahrávku Metropolis: Suite I (The Chase). Prvé a druhé pokračovanie tohto EP prerástlo v roku 2010 do koncepčného albumu The ArchAndroid (Suites II And III), ktorý je jej oficiálnou debutovou štúdiovkou. V roku 2011 sa potom predstavila ako hostka v piesni We Are Young od formácie Fun, ktorá bodovala v hitparádach na celom svete. Talentovaná hudobníčka si už stihla zaspievať pred americkým prezidentom Barackom Obamom aj na udeľovaní Nobelových cien a na svojom konte má šesť nominácií na prestížne ceny Grammy. V roku 2013 vydala album The Electric Lady. Ako herečka sa predstavila v snímkach Moonlight (2016) a Skryté čísla (2016).


©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Organizácia The Word Network podáva sťažnosť Federálnej komisii pre komunikácie (FCC) na spoločnosť Comcast, ktorá sa podľa nej dopustila neoprávnenej diskriminácie a porušenia rozhodnutia FCC súvisiaceho s fúziou Comcast a NBC Universal
The WORD Network, najväčšia afroamerická náboženská sieť na svete, tvrdí Federálnej komisii pre komunikácie (FCC), že spoločnosť Comcast porušila svoje povinnosti zakotvené z rozhodnutí FCC schvaľujúcom fúziu Comcast-NBC Universal, keď v januári jednostranne vylúčila The Word Network zo skoro 7 miliónov domovov.
Rozhodnutie FCC zakazuje spoločnosti Comcast diskriminovať siete ako je The Word Network na základe prepojenia alebo nezávislosti od spoločnosti Comcast. V čase, keď spoločnosť Comcast znížila distribúciu pre sieť The Word Network - poprednú sieť svojho druhu - poskytla sieťam prepojeným so spoločnosťou Comcast lepšie distribučné a finančné podmienky a to dokonca aj tým, ktorých sledovanosť je veľmi nízka. Toto nie je prvýkrát, čo spoločnosť Comcast ignorovala svoje záväzky vo fúzii Comcast-NBC Universal.
Odopierať miliónom Afroameričanov prístup k ich náboženskému programu, na ktorý sa spoliehajú, je v rozpore s verejným záväzkom voči rôznorodosti, ku ktorému sa otvorene hlásila v čase, keď potrebovala získať súhlas s fúzii s NBC Universal.
Sieť The Word Network verí, že Komisia správne odhalí priehľadné aktivity podporujúce siete vo vlastníctve spoločnosti NBC Universal a poškodzujúce a diskriminujúce menšinové siete ako je The Word Network.
V sťažnosti zaslanej Federálnej komisii pre komunikácie organizácia The Word Network uvádza: "Správanie sa spoločnosti Comcast voči [nezávislej, samostatnej organizácii The Word Network] je presne to, čoho sa Komisia obávala počas posudzovania akvizície siete NBC Universal spoločnosťou Comcasť."

Dom v americkom meste Baltimore, ktorý slúži ako sídlo fiktívneho prezidenta USA Franka Underwooda v seriáli House of Cards (Dom z kariet), pôjde na budúci mesiac do dražby. Informovali o tom v stredu miestne médiá.
Úvodná cena za rekonštruovaný tehlový dom vo viktoriánskom štýle, nachádzajúci sa v mestskej štvrti Bolton Hill, je 500.000 dolárov. Suma je uvedená na zozname aukčnej spoločnosti Alex Cooper.
Dražba naživo je naplánovaná na 27. júla.
Sídlo s rozlohou 427 štvorcových metrov má mramorové kozuby, garáž pre dve autá, stropy vysoké 3,7 metra a viac a tiež originálne vybavenie.
Dom sa raz ocitol na internete v ponukách na prenájom. Bolo to zo žartu, ale dražba je skutočná, napísala miestna webová stránka Curbed.
Seriál House of Cards spoločnosti Netflix sa sústreďuje na postavu politika Underwooda bažiaceho po moci a v máji sa začala jeho piata séria.

Copyright TASR ©2017