14. 6. 2021

RTVS odvysiela v utorok mimoriadne spravodajské štúdio o rozhodnutí Najvyššieho súdu SR v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej

 RTVS odvysiela v utorok mimoriadne spravodajské štúdio o rozhodnutí Najvyššieho súdu SR v prípade vraždy 

Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej


V utorok 15. júna zasadne Najvyšší súd SR v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. V rámci verejného zasadnutia bude riešiť odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ako aj odvolanie obžalovaného Tomáša Szabóa v tomto prípade. Spravodajstvo RTVS odvysiela pri tejto príležitosti mimoriadne štúdio, ktoré divákom prinesie na Jednotke od 13.30 h a redaktori sa divákom prihovoria naživo aj priamo z budovy Najvyššieho súdu SR.

V mimoriadnom spravodajskom vysielaní sa diváci dozvedia o pozadí procesu, súvislostiach, prepojeniach, dôkazoch, ale aj nových skutočnostiach, ktoré zrejme zaznejú v súdnej sieni. Redaktori divákom prinesú tiež známe aj menej známe informácie o podozrivých z objednania vraždy - Alene Zsuzovej a Mariánovi Kočnerovi. Na konci sa očakáva verdikt, ktorý môže potvrdiť rozhodnutie súdu nižšej inštancie, alebo rozhodnúť o jeho prepracovaní.

Moderátorom mimoriadneho spravodajského štúdia bude Marek Makara, ktorý sa bude zhovárať s hosťami o samotnom prípade, ale aj o aktualitách, ktoré zaznejú priamo v súdnej sieni. V štúdiu privíta napríklad profesorku Luciu Kurilovskú, bývalého vyšetrovateľa Petra Vačoka a ďalších.

Počas vysielania redaktori spravodajstva - Mirka Ščobíková a Juraj Mikula, vyspovedajú odborníkov na trestné právo, politológa, či expertov na vyšetrovanie závažných trestných činov. Do vysielania budú vstupovať priamo z budovy Najvyššieho súdu, kde budú sledovať dianie v súdnej sieni. Pripravení sú aj ďalší redaktori Timotej Pisch a Jakub Prok, ktorí budú pred budovou Najvyššieho súdu spovedať rôznych hostí. Proces priblíži aj redaktor Peter Žatko, ktorý sa mu od začiatku venuje z pohľadu trestného práva a dianie priamo v súdnej sieni bude sledovať Barbora Bodáková.

Mimoriadne spravodajské štúdio o rozhodnutí Najvyššieho súdu SR v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prinesie RTVS v utorok 15. júna od 13.30 do 16.00 h na Jednotke. V prípade, že v tomto čase nepadne verdikt, bude mimoriadne štúdio pokračovať po Správach.