19. 8. 2021

Reakcia šéfredaktora Petra Bárdyho na Roberta Fica

 Reakcia šéfredaktora 

 

Petra Bárdyho na Roberta Fica


Nezvyknem reagovať na akúkoľvek úmyselnú lož, ktorú šíria o mne alebo o redakcii Aktuality.sk. Tentoraz však robím výnimku, pretože Robert Fico bezprecedentne zaútočil na mňa ako osobu aj na redakciu, ktorú vediem.

Obvinil ma, že som zabránil zverejneniu článku o údajnom prepojení ministra vnútra Romana Mikulca na člena takáčovského gangu Mateja Zemana. A že sa o tom Smer-SD dozvedel od niekoho z prostredia redakcie Aktuality.sk.

 

Robert Fico klame.

Odmietam akékoľvek obviňovanie z toho, že by sme na politickú objednávku zverejňovali alebo, naopak, nezverejňovali zistené informácie. To je úvaha v absolútnom rozpore s princípmi nezávislej, nestrannej profesionálnej žurnalistiky vo verejnom záujme, ktorými sa naša redakcia a jej jednotliví členovia riadia.

Ale pre istotu to napíšem zrozumiteľne a jasne. Nezastavil som žiaden článok, ktorý by sa mal týkať vzťahu Romana Mikulca a Mateja Zemana.

A rovnako bizarná je aj predstava, že niekto z našej redakcie by sa išiel sťažovať Robertovi Ficovi alebo komukoľvek zo Smeru. Je nepredstaviteľné, aby sa ktokoľvek z Aktuality.sk išiel sťažovať akémukoľvek politikovi.

Pokiaľ si predseda Smeru-SD myslí, že nás svojimi opakovanými útokmi zastraší, veľmi sa mýli.

Aktuality.sk hľadajú pravdu a sú lojálne voči svojim čitateľom, divákom a poslucháčom, nie voči politikom, ktorí svoju niekdajšiu moc využili na deštrukciu právneho štátu.

Robíme žurnalistiku postavenú na verejnom záujme. Na tom, že pravda a fakty stoja nad akýmkoľvek iným záujmom.

A toto prekáža Robertovi Ficovi.