21. 11. 2022

 American Music Awards 

 American Music Awards 

American Music Awards - Wikipedia

Americká speváčka Taylor Swiftová získala pri nedeľnom udeľovaní hudobných cien American Music Awards (AMA) znova cenu pre umelcov roka. Informovala o tom agentúra Reuters. Najviac nominácií – osem – mal portorický rapper Bad Bunny, ktorý si nakoniec odniesol ocenenie dve – pre najlepšieho latinskoamerického umelca a za najlepší latinskoamerický album. 

Večer ale patril Swiftovej, ktorá uspela vo všetkých šiestich kategóriách, v ktorých bola nominovaná. Cenu dostala okrem iného za popový album roka s novou nahrávkou svojho albumu Red z roku 2012. Swiftová teraz znovu nahráva svoje rané albumy kvôli sporu s hudobným manažérom Scooterom Braunom. O najhodnotnejšiu cenu pre umelcov roka sa okrem Swiftovej a Bad Bunnyho uchádzali aj ďalší slávni interpreti ako britská speváčka Adele, kanadský spevák vystupujúci pod pseudonymom The Weeknd, britský spevák Harry Styles, rapper Drake a popová hviezda. Swiftová má po nedeľnom ceremoniáli z American Music Awards už 40 ocenení, čo je vôbec najviac zo všetkých umelcov. 

 Sedemnásťnásobný víťaz American Music Awards Lionel Richie bol na nedeľnom slávnostnom večeri vyznamenaný ako ikona za svoje príspevky hudobnému priemyslu. Prvú cenu od roku 1988 získal spevák Elton John za najlepšiu spoluprácu, na ktorej sa podieľala aj speváčka Dua Lipa. O nomináciách na American Music Awards rozhoduje počet predaných albumov. Víťaza potom na rozdiel od hudobných cien Grammy, ktoré sú udeľované na základe hlasov členov americkej hudobnej akadémie, volia hudobní fanúšikovia na internete.

Zdroj: ČTK