Kiernan Shipka, ktorá v seriáli Mad Man (2007) hrá dcéru Dona a Betty Draperovcov Sally nemôže pre nevhodný obsah sledovať takmer nič okrem svojich vlastných scén. Dej seriálu, v ktorom okrem nej účinkujú napríklad Jon Hamm, January Jones alebo Elisabeth Moss, často zobrazuje alkohol, neveru, či sexizmus na pracovisku. "Mama mi vždy nahrá diel a ukáže mi len scény, ktoré sú podľa nej pre mňa vhodné," povedala 10-ročná herečka. Kiernan sa však napriek tomu nemá problém stotožniť so svojou postavou. "Je to akoby som myslela ako Sally a jednoducho sa ňou stanem. Je to postava, ktorú poznám už dlho, takže je to ľahké," vyjadrila sa.
Práve touto schopnosťou si vyslúžila status plnohodnotného člena hereckého obsadenia vo štvrtej sérii a tvorcovia jej na obrazovkách vytvorili pomerne veľký priestor. Rodičia Sally sa rozvádzajú, tak sa proti tomu búri a dáva to najavo napríklad útekom za svojím otcom do New Yorku, ostrihaním vlasov, či ďalším správaním, ktoré diváci ešte len uvidia. "Verte tomu alebo nie, bude toho ešte viac. Musíte si na to len počkať a uvidieť sami, čo to bude," odkázala Kiernan divákom a diváčkam. "Vôbec si nemyslím, že je zlé dieťa. Prechádza len ťažkým obdobím. Don pri nej nie je a Betty sa o pocity Sally nikdy nezaujímala, takže si myslím, že to nie sú tí najlepší rodičia," vyjadrila sa o svojej postave.
Seriál Mad Man (2007) sa zaoberá newyorskou reklamnou agentúrou v šesťdesiatych rokoch 20. storočia. Okrem mnohých ďalších ocenení získal 13 cien Emmy a štyri Zlaté glóbusy. Štvrtú sériu momentálne vysiela americká stanica AMC.
© 2010, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané
Ruské úrady vzhľadom na nové poznatky opätovne otvárajú prípady vrážd piatich novinárov z rokov 2002-05. Oznámil to dnes hovorca vyšetrovacej komisie ruskej prokuratúry Vladimir Markin. Bližšie podrobnosti neuviedol, informovala tlačová agentúra Interfax.
Konania v prípadoch vrážd novinárov svojho času po neúspešných vyšetrovaniach zastavili. Podľa organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) v Rusku od roku 2000 zabili najmenej 24 novinárov. Najznámejším prípadom je zrejme vražda kritičky Kremľa Anny Politkovskej, ktorú zastrelili v roku 2006.
Markinovo oznámenie privítal Výbor na ochranu novinárov (CPJ). Organizácia sídliaca v New Yorku je však naďalej nespokojná s tým, že Politkovskej vraha dosiaľ nevypátrali, uviedol hovorca CPJ po stretnutí s Markinom v Moskve. Podľa jeho slov musia byť zadržaní aj ľudia stojaci za vraždou aktivistky Natalie Estemirovovej, ktorej telo našli v júli 2009 so strelnými ranami v Ingušsku.
Copyright © TASR 2010