29. 5. 2012

Pokuty naše každodenné

Pokuty naše každodennéRada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) sa dnes rozhodla udeliť licenciu na vysielanie novej športovej televízii Slovak Sport.TV. Tá by mala vysielať celoplošne a digitálne. Podľa jednoduchého webu televízie, jej ambíciou je začať vysielať už v máji, a to v HD kvalite. Jej program by sa mal šíriť prostredníctvom satelitu Astra, operátorov káblovej televízie ako aj dátových služieb.
"Slovak Sport.TV je televízia, ktorá osloví fanúšikov slovenského športu. Vyplní vákuum na trhu domácich športových prenosov po ukončení vysielania STV3," sľubuje televízia na svojej stránke v sociálnej sieti Facebook. Zameriavať by sa chcela na športové disciplíny ako basketbal, volejbal a hádzaná, či zápasy futbalovej a hokejovej ligy. "Významná pozornosť" by mala byť venovaná automobilovým športom, boxu a golfu.
Rada RVR dnes tiež rozhodla o udelení finančných sankcií TV Markíza. Pokutu vo výške 13.276 eur by mal súkromný vysielateľ zaplatiť za porušenie ustanovenia, ktoré určuje vysielanie reklamy na lieky. Ďalšia pokuta 3319 eur bola televízia udelená za porušenie pravidiel o vysielaní reklamných šotov. Ich súhrnná doba trvania by totiž nemala za hodinu presiahnuť dobu 12 minút, čo televízia 14. októbra 2011 v čase medzi 23.00 h a polnocou nedodržala.

Copyright © TASR 2012