15. 7. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWSNeočakávané súdne rozhodnutie padlo v predvečer prvého výročia teroristického útoku z Nice, pri ktorom 14. júla 2016 zahynulo 86 ľudí a ďalších vyše 450 utrpelo zranenia.
      Prokuratúra v Paríži sa predtým obrátila na súdne orgány s urgentnou žiadosťou o stiahnutie najnovšieho vydania magazínu Paris Match z predaja pre porušenie ľudskej dôstojnosti. Stalo sa tak v súvislosti so zverejnením dvoch záberov z bezpečnostných kamier zachycujúcich spomínaný útok.
      Súd vo verdikte, zverejnenom vo štvrtok večer, žiadosti prokuratúry nevyhovel. Akékoľvek ďalšie zverejnenie spomínaných záberov - v tlačenej podobe alebo na internete - však redakcii Paris Match zakázal, informovala agentúra DPA.
      Redakcia spomínaného periodika sa voči kritike bránila argumentáciou, že ide o zábery zo značnej diaľky, ktorá znemožňuje identifikáciu obetí a bráni tak poškodeniu ich dôstojnosti.
      K zodpovednosti za útok, ktorého prvé výročie si dnes pripomenú nielen v jeho dejisku za účasti prezidenta Emmanuela Macrona, ale v celom Francúzsku, sa prihlásili džihádisti z tzv. Islamského štátu. Páchateľa, ktorý vošiel do davu ľudí s ťažkým nákladným autom, napokon zastrelili policajti.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Hra o tróny,
Rekordnú sledovanosť a najviac amerických televíznych cien Emmy v histórii má na konte fantasy seriál Hra o tróny, ktorý bude mať už siedmu sériu.. Sága o láske, zrade a boji o moc si získala priaznivé recenzie okrem iných za herecké výkony i príbeh, od niektorých si však získala kritiku za veľkú mieru násilia.
Od prvých desaťdielnych sérií, ktoré mali premiéru v roku 2011, k najnovšiemu šiestemu, ktoré začali vysielať pred rokom, ale tvorcovia sa práve v miere násilia a zobrazovania nudy ubrali. Ešte v roku 2012 sa stalo druhým najkrvavejším programom na americkej televízii, s priemerným počtom 14 mŕtvol na jednu epizódu, za seriálom Spartakus.
Jeden z trailerov "Veľká vojna je tu" bude najmä o boji viacerých rodov o moci, v ktorých sú na dnešnom poriadku politické, dynastické a sexuálne intrigy. Dej se odohráva v mýtickej ríši , kde letá a zimy trvajú celé roky. Stredoveká atmosféra okolo vládnych a drsných rytierov doplňuje draci alebo Bielí chodci, podobní ľadovým zombie.
Seriál Hra o tróny vznikol na motívoch nedávno dokončenej série románov amerického spisovateľa George Raymonda Richarda Martina (68) s názvom Pieseň ľadu a ohňa. Názov dostal tento britsko-americký seriál TV HBO podľa prvej časti Martinovej ​​rozsiahlej epické ságy. Martin sa podieľal na scenároch k niekoľkým epizódam.
Pri poslednom rozdávaní amerických televíznych cien získal Emmy v septembri rekordných 12 cien v septembri a s celkovými 38 výhrami sa stal seriálom s najvyššími cenami v histórii tejto súťaže. Také jeho sledovanosť rástla s každou sériou. Finále tej prvej premiéry v roku 2011 videli vtelevízii asi tri milióny divákov, k poslednému dielu šiestej série sa stalo k televízii približne 8,9 milióna divákov minulého roka.

Copyright © ČTK 2017Na 17 rokov väzenia odsúdili včera v Británii bývalého televízneho producenta Davida Harrisa, ktorý bol obvinený z pokusu o objednanie si vraždy svojej dlhoročnej partnerky Hazel Allinsonovej. Informovala o tom agentúra AP.
      Podľa prokuratúry Harris (68) ponúkal veľké sumy peňazí trom mužom, aby Allinsonovú, s ktorou žil 27 rokov, zavraždili. Harris a Allinsonová dlhé roky spolupracovali na úspešnom televíznom seriáli z policajného prostredia "The Bill".
      Harris sa odstránením Allinsonovej chcel zmocniť jej majetku, aby mohol žiť so svojou milenkou litovskou profesionálnou basketbalistkou Ugne Čekavičiuteovou, ktorá je od neho o 40 rokov mladšia.
      Sudkyňa Anne Molyneuxová výšku rozsudku zdôvodnila tým, že Harris chcel nechať svoju dlhoročnú partnerku zomierať "bolestivou a hrôzostrašnou smrťou", aby si mohol splniť svoj "nesplniteľný sen" začať nový život.


Copyright TASR ©2017