3. 1. 2018

Žiadosť o opravu rozhovoru prezidenta A. Kisku pre Vasárnap a Denník N

Žiadosť o opravu rozhovoru prezidenta 
A. Kisku pre Vasárnap a Denník N

Kancelária prezidenta SR požiadala o opravu týždenník Vasárnap (News and Media Holding), ktorý zverejnil rozhovor s prezidentom Andrejom Kiskom, aj Denník N, ktorý časť rozhovoru prebral. Ide o časť textu, v ktorom bolo napísané, že minister financií Peter Kažimír vytkol ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi zneužívanie NAKA a ako zdroj bol uvedený prezident Andrej Kiska.
Prezident nikdy nepovedal, že by minister Kažimír hovoril o NAKA. Doslovný prepis rozhovoru je takýto. Posielame vám aj audionahrávku na stiahnutie cez Wetransfer.com.
"V tomto prípade sa ukazuje, že sme stále mafiánsky štát. Mafiánsky štát znamená, že štát zneužije hrubo svoju moc na to, aby pošpinil, zdiskreditoval kohokoľvek. Ukázalo sa, že za všetkým, za celou touto organizáciou stojí minister vnútra, ktorý zneužíva národnú kriminálnu agentúru. V médiách presiakla informácia, že na predsedníctve strany Smer minister financií, na ktorého sa paradoxne ukazovalo ako keby zlyhával daňový úrad, keď v úvodzovkách nahnevaný pracovník daňového úradu posielal list novinárom, tak na tom predsedníctve strany Smer minister financií hrubo vytkol ministrovi vnútra Kaliňákovi, že tú špinu chceli hodiť naňho, a pritom on za tým stojí. A na predsedníctve Smeru sa pohádali. A potvrdili mi to viacerí členovia Smeru, že sa to skutočne stalo. Je to smutné. Je to smutné, ak minister vnútra zneužíva svoj úrad. A ešte smutnejšie je, že o tom všetkom bol informovaný aj predseda vlády a takéto špinavosti nezastaví."


TASR o tom informoval poradca prezidenta pre komunikáciu Roman Krpelan.