21. 12. 2020

Víťazom šou Zem spieva sa stal Folklórny súbor Považan

Víťazom šou Zem spieva sa stal 
Folklórny súbor PovažanV sobotu 19. decembra vyvrcholila na obrazovkách RTVS tretia séria veľkolepej folklórnej šou Zem spieva. Vo veľkom finále sa stretlo 12 súťažiacich, ktorí zabojovali o SMS hlasy divákov. Víťazom šou sa stal Folklórny súbor Považan.

Priamy prenos na Jednotke sa niesol v znamení prísnych protiepidemických opatrení. V štúdiu boli prítomní len moderátori a patrioti, ktorí hodnotili jednotlivé vystúpenia a s vystupujúcimi sa spájali cez telemost. Všetky vystúpenia súťažiaci prednahrali v Mlynskej doline ešte v piatok 18.12. za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Finálový večer ozvláštnili svojou prítomnosťou aj známe osobnosti, ktoré v šou účinkovali v úlohe lokálpatriotov. Na pódiu sa teda okrem súťažiacich objavili aj Zdena Studenková, Vica Kerekes, Petra Vajdová, Lukáš Latinák či Juraj Bača a sprostredkovane svojich favoritov podporili aj Peter Lipa, Juraj Jakubisko či Dalibor Karvay.

V záverečnej časti vystúpil ako hudobné prekvapenie aj Detský folklórny súbor Klnka a diváci sa dozvedeli aj meno víťaza tretej série. Stal sa ním Folklórny súbor Považan z Považskej Bystrice. Vystúpenie s názvom Oldomáš nadchlo divákov natoľko, že im poslali najviac SMS hlasov.

Tretia séria šou Zem spieva odštartovala na obrazovkách Jednotky 4. januára 2020. Postupne sa v základných kolách predstavilo 63 folklórnych talentov zo Slovenska i zahraničia. 7. marca šou stopli opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu. Zem spieva sa na obrazovky vrátila naživo s druhým semifinále 12. decembra za dodržania prísnych protiepidemických opatrení, vrátane testovania všetkých zúčastnených.

Víťazom prvej série veľkolepej folklórnej šou Zem spieva sa v roku 2017 stal Folklórny súbor Urpín. Titul víťaza druhej série šou z roku 2018 patrí heligónkarovi Martinovi Repáňovi. Tretiu sériu napokon 19. decembra 2020 vyhral Folklórny súbor Považan.