30. 5. 2021

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA


Hosťami prvej časti relácie V politike na TA3 budú predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). 

V druhej časti relácie zasadnú do kresiel hostí poslanci Anna Zemanová (SaS), Kristián Čekovský (OĽaNO), Marián Kéry (Smer-SD) a Erik Tomáš (Hlas-SD). 

Moderátor Rastislav Iliev bude s politikmi diskutovať o pravidlách pre kolúznu väzbu a podmienkach väznených osôb, o konsolidácii verejných financií a mimoriadnej schôdzi k činnosti SIS. O 5 minút 12, naživo v nedeľu 30. mája od 11.55 h, Jednotka.


Hostia:
- poslanec NR SR, člen predsedníctva hnutia Sme rodina Igor Kašper;
- poslanec NR SR, člen predsedníctva strany Za ľudí Tomáš Lehotský*;
- poslanec NR SR, podpredseda strany Smer-SD Richard Takáč;
- poslanec NR SR, generálny manažér strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok.
*Tomáš Lehotský by mal byť dnes zvolený za podpredsedu NR SR. Nebol.


Témy:


situácia po stretnutí najvyšších predstaviteľov štátu v budove SIS – dianie v bezpečnostných zložkách a orgánoch činných v trestnom konaní, dosah na vyšetrovanie veľkých káuz, obnova dôvery verejnosti v právny štát;
úprava podmienok aj lehôt trvania väzby;
zmena štátneho rozpočtu – dôvody pre navýšenie výdavkov, možnosti úspor;
záujem o očkovanie, očkovacie certifikáty.


Reláciu moderuje Marek Makara.

Ani mimoriadne rokovanie parlamentu neprinieslo viac svetla do nedávneho utajovaného stretnutia politických a bezpečnostných špičiek v centrále Slovenskej informačnej služby.

 

Koalícii sa však podarilo nájsť zhodu pri kolúznej väzbe. Na druhej strane ale SaS nenašla spoločnú reč s ostatnými koaličnými stranami pri zvýšení výdavkov v štátnom rozpočte.

 

Aj o týchto témach sa bude moderátor Michal Kovačič v relácii Na telo rozprávať s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽaNO) a podpredsedníčkou Hlasu-SD Denisou Sakovou.

 

Chýbať nebude ani exkluzívny prieskum agentúry FOCUS, v ktorom sme sa pýtali na dôveryhodnosť všetkých členov vlády.

 

Na telo začína aj túto nedeľu v tradičnom čase o 13:00 hod. na obrazovkách TV Markíza.