30. 5. 2021

Zomrela Darina Vašíčková

Zomrela Darina Vašíčková

Odišla do umeleckého neba: Zomrela rozhlasová herečka Darina Vašíčková  (†84) | Nový Čas 
Vo veku 84 rokov zomrela v Bratislave rozhlasová herečka Darina Vašíčková. TASR o tom informoval rozhlasový redaktor RTVS Martin Jurčo.
Ako priblížil, Vašíčková rozhlasový archív obohatila o stovky titulov, a to nielen v dramatických reláciách a rozhlasových hrách, ale aj čítaniach, kompozíciách a umelecko-dokumentárnych pásmach. Okrem toho bola aktívna aj mimo rozhlasu ako konferenciérka, no najmä interpretka prózy na súťažiach.
Rodáčka z Málinca pri Lučenci sa po štúdiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave stala herečkou Rozhlasového hereckého súboru vtedy Československého rozhlasu v Bratislave, kde pracovala viac ako 40 rokov.
Hoci podľa Jurča dostávala aj ponuky z divadiel, práca pred mikrofónom bola pre ňu oveľa väčším lákadlom. Najviac si vážila pestrosť interpretovaných textov a rôznorodosť žánrov, čo vyplývalo aj z jej interpretačnej pohotovosti.
Vašíčková bola členkou veľkej rodiny rozhlasových hercov, ktorí sa najvýraznejšie uplatňovali od 60. do 90. rokov minulého storočia.
Autorsky spolupracovala aj s rozhlasovou mládežníckou redakciou a v 70. rokoch minulého storočia dramatizovala niekoľko literárnych predlôh. Často sa predstavovala aj na súťažiach a prehliadkach prednesu Vansovej Lomnička a Neumannove Poděbrady.
Posledná rozlúčka s Vašíčkovou bude vo štvrtok (3.6.) o 13.15 h v bratislavskom Krematóriu. Pochovaná bude na Myjave.

Copyright © TASR 2021