10. 8. 2022

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Manželka prezidenta Spojených štátov Jill Bidenová pomáha televíznemu kanálu National Geographic s propagáciou nového dokumentárneho seriálu o amerických národných parkoch. Televízny kanál to oznámil vo videu zverejnenom v utorok. TASR správu prevzala od agentúry AP.
"Americké národné parky sú plné bezkonkurenčnej nádhery, geologických divov, kultúrnych dejín a úžasnej divej zveri," hovorí Jill Bidenová vo videu, v ktorom National Geographic predstavil nový seriál. "Každý národný park spája ľudí s časťou amerických dejín – s tým, kto sme a odkiaľ sme prišli," dodáva prvá dáma.
Producentom a rozprávačom nového dokumentárneho seriálu je americký countryspevák Garth Brooks. Jednotlivé epizódy budú venované faune a flóre národných parkov Grand Canyon, Yosemite, Big Bend, Badlands a Hawaii Volcanoes.
Televízna stanica National Geographic okrem toho odvysiela aj oznámenie, v ktorom Jill Bidenová hovorí, že príslušníci armády, vojnoví veteráni a ich rodinní príslušníci budú mať do národných parkov bezplatný vstup.


Ruskú novinárku Marinu Ovsiannikovovú zadržali. Hrozí jej 15 rokov za  mrežami - TA3

Ruské orgány v stredu zadržali novinárku Marinu Ovsiannikovovú a začali proti nej trestné stíhanie. Agentúre AFP to povedal právnik Dmitrij Zachvatov z organizácie na ochranu občianskych práv OVD-Info, informuje TASR.
Polícia predtým vykonala raziu v Ovsiannikovovej byte pre údajné poškodzovanie povesti ruskej armády. Podľa Zachvatova môže razia v byte súvisieť s nedávnym Ovsiannikovovej protestom v centre Moskvy, keď držala plagát s textom: "Putin je vrah, jeho vojaci fašisti".
Na základe sprísneného zákona môžu byť činy, ktoré poškodzujú dobré meno ruských ozbrojených síl, potrestané väzením až do 15 rokov. V nedávnom rozhovore pre AFP Ovsiannikovová vyjadrila nádej, že ju neumiestnia do väzby, keďže má dve deti.
Ovsiannikovová v marci ešte ako zamestnankyňa ruskej štátnej televízie v živom vysielaní ukázala protestný plagát proti vojne Ruska na Ukrajine. Jej nápis znel: "Zastavte vojnu. Neverte propagande. Tu vám klamú." Po tejto udalosti žila krátky čas v zahraničí a pracovala ako reportérka pre nemecký denník Die Welt.

 

Copyright  © TASR 2022