Najlepším filmom 8. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava sa stal japonsko-singapurský 4:30 režiséra Roystona Tana. Odborná porota príbeh neobyčajného vzťahu medzi čínskym chlapcom a mladým kórejským mužom vybrala spomedzi 19 súťažných snímok z 18 krajín. Tan si cenu prišiel osobne prevziať zo Singapuru. Divákom sa najviac páčil poľský film Z kaluže do blata, ktorý získal aj ďalšie ceny. Tohoročný festival ponúkol od začiatku decembra 177 filmov v celkovej dĺžke 12.778 minút. Podľa jeho hovorkyne Petry Barinekovej tento rok prilákal vyše 23.000 filmových fanúšikov. Najlepšou herečkou sa stala Hermila Guedesová za postavu v koprodukčnom filme Suely na nebi, najlepším hercom Antoni Pawlicki za výkon vo filme Z kaluže do blata. Táto snímka oslovila aj porotu filmových kritikov FIPRESCI, ktorá jej udelila cenu. Z režisérov porota vybrala Amata Escalanteho za majstrovské zobrazenie úpadku ľudskej dôstojnosti v mexicko-francúzskom filme Krv. Zvláštne uznanie poroty si odnáša belgicko-nemecký Khadak v réžii Petera Brosensa a Jessicy Woodworth, ktorý získal aj uznanie ekumenickej poroty. Tá udelila svoju cenu talianskemu Trebárs aj libero, ktorý režíroval známy herec Kim Rossi Stuart. Posledná zo štyroch festivalových porôt - študentská poslala cenu do Maďarska tvorcom filmu Čerstvý vzduch o generačných rozporoch. Hlavným hosťom tohto ročníka festivalu bol český herec Jan Tříska, ktorému už v stredu udelili cenu za umeleckú výnimočnosť vo svetovej kinematografii. Po odovzdávaní sklených sošiek si publikum záverečného ceremoniálu mohlo pozrieť jeden z divácky najúspešnejších filmov prehliadky, celovečerný debut Jasona Reitmana Ďakujeme, že fajčíte. Ten je synom pôvodom slovenského filmára Ivana Reitmana, známeho napríklad vďaka titulu Krotitelia duchov. Snímka, ktorá sa už dostáva aj do kín, rozpráva cez postavu hovorcu tabakovej spoločnosti o komunikačnej a mediálnej manipulácii v americkej spoločnosti.
Slovenské koprodukčné hrané, dokumentárne a animované projekty, ktoré budú uvádzané v kinách v rokoch 2007 až 2008, prezentovali v piatok v rámci bratislavského Medzinárodného filmového festivalu predstavitelia domácej kinematografie. Medzi najočakávanejšie filmy patrí snímka Juraja Jakubiska Bathory o životnom príbehu grófky Alžbety Báthoryovej, ktorý sa stal legendou. Podľa slov Jakubiska nejde o hororový príbeh, ani o nudnú historiografiu, skôr o triler, v ktorom sú hlavnými protagonistami palatín Thurzo, Alžbeta Báthoryová a jej nenaplnená láska k slávnemu talianskemu maliarovi. Film je zatiaľ s rozpočtom 10 miliónov eur najdrahším pripravovaným slovenským filmom. Tri poviedky o troch rozličných ženách zobrazuje režisér Róbert Šveda v absolventskom filme Démoni, ktorý je v postprodukcii a diváci ho uvidia na jar budúceho roka. Film Haličské poviedky Dariusza Jablonského je rozprávaním o láske, zrade, smrti, hľadaní pravdy a všetkého, čo nie je viditeľné, ale podstatné pre každého z nás, premiéru filmu Jablonski plánuje na jeseň 2007. Hľadanie istoty mladej letušky Vandy, že má vo svete domov, je hlavnou myšlienkou pripravovaného filmu Martina Repku Návrat bocianov. V kinách ho ľudia uvidia na jar v roku 2007. Film Nebo, peklo,... zem režisérky Laury Sivákovej v hlavnej úlohe so Zuzanou Kanócz je vo výrobe a má mať premiéru na jar 2008. Film Jazzus hovoriaci o mladom slovenskom muzikantovi, ktorý musí prejsť svojím peklom v írskom Dubline a očistcom v Bratislave, aby sa nakoniec dostal do svojho vysnívaného New Yorku, má mať premiéru v decembri v roku 2007 a režisérom je Tomáš Krnáč. V rámci sprievodného podujatia MFF autori predstavili aj dokumentárne a animované filmy. Dokumentárny film režiséra Pavla Barabáša Neznáma
Antarktída má mať premiéru v októbri 2007 a animovaný film Ivany Zajacovej Rarach budú v kinách premiérovo premietať pravdepodobne v marci v roku 2008.