24. 6. 2007

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Paris Hilton sa v stredu, teda iba deň po prepustení z väzenia, objaví vo večernej talkšou Larryho Kinga, ktorú vysiela spravodajská stanica CNN. "Naozaj príde v stredu Paris," uviedla hovorkyňa programu Bridget Leininger. "Pobudne celú hodinu," špecifikuje. CNN v sobotu oznámilo svojho stredajšieho hosťa, čomu predchádzalo súperenie medzi televíznymi stanicami ABC a NBC, ktoré sa skončilo v piatok vyhlásením oboch staníc, že o rozhovor už nemajú záujem. Obidva kanály zaskočili správy, že chceli zaplatiť rodine Paris Hilton za materiály, ktoré mali byť súčasťou rozhovoru. CBS sa nechalo počuť, že nejavilo záujem o interview. "Larry neplatí za rozhovory, ani neurčuje zásadné pravidlá," hovorí Leininger. Hotelová dedička a hviezda reality šou si odpykáva 45-dňový trest za porušenie podmienky v prípade jazdy pod vplyvom alkoholu. Úrad losangelského šerifa v piatok oznámil. že by ju mali prepustiť niekedy v utorok, avšak nič bližšie neuviedol. Hoci ju pôvodne odsúdili na 45 dní, úrady tvrdia, že si za dobré správanie a nedostatočnú kapacitu väzníc, posedí iba 23 dní. Ak ju prepustia v utorok, bude to 24. deň od kedy nastúpila do väzby. Krátko predtým sa ukázala na MTV Movie Awards. Jej prepustenie s najväčšou pravdepodobnosťou spustí gigantický mediálny kolotoč. V piatok informovali úrady pre dopravu, že od pondelka dočasne zakážu parkovanie na niekoľkých uliciach v losangelskej štvrti Hollywood Hills, kde Hilton býva. Susedia sa už sťažovali na veľký počet áut, ktoré sa preháňajú po uliciach a helikoptéry, ktoré krúžia nad ich hlavami vždy, keď sa objaví nová skutočnosť v prípade Paris Hilton.

Prezidentská kandidátka Hillary Clinton s manželom a bývalým prezidentom USA Billom vystupujú v televíznom videoklipe, ktorý má posilniť senátorkinu pozíciu. V krátkom klipe parodujú záverečnú scénu z populárneho amerického televízneho seriálu Sopranovci.
Rovnako, ako si v poslednej časti seriálu sadá hlava rodiny, mafián Tony Soprano k stolu v reštaurácii, to isté robí vo videoklipe úspešná senátorka. Následne vyberá z hudobného automatu umiestneného na stole skladbu a pohľad jej padne smerom ku dverám. Vtedy prichádza Bill. Rozprávať sa začnú o tom, akú pieseň vybrať a ako prebieha kampaň. Keď k dvojici pristúpi čašník a položí im na stôl košík s mrkvou, Hillary dodatočne oznámi, že jedlo už objednala. "Žiadna vyprážaná cibuľa?," spýta sa Bill sklamane a odhryzuje z mrkvy. V tomto sa videoklip od seriálu líši. V ňom boli totiž na stole naservírované vyprážané cibuľové krúžky. Bývalý prezident musí ale po srdcovej príhode a operácií žiť zdravo. "Dávam na teba pozor," prihovára sa Hillary manželovi a hľadiac na hodinky, pýta sa, kde je ich dcéra Chelsea. Tá sa práve snaží zaparkovať svoje auto, no podvozkom zavadí o obrubník. Videoklip mal upozorniť na anketu v ktorej mali Američania rozhodnúť o ústrednej piesni senátorkinej kampane. Hlasovanie prilákalo na jej internetovú stránku viac ako milión užívateľov internetu. Zapojila sa do neho celá pätina. To vysvetľuje, prečo sa Clinton pri pohľade na hudobný automat s výberom piesní manželky spýta, ktorá teda vyhrala a dodá, že každý v Amerike už chce vedieť, ako to skončí. Hillary sa iba pousmeje a spýta, či je pripravený. Do automatu vhodí mincu, no miesto toho, aby sa ozvala víťazná skladba, obrazovka stmavne. Záver je teda identický s posledným dielom seriálu Sopranovci, ktorý v USA uviedli minulý týždeň. Na čiernej obrazovke si potom diváci bielym písmom prečítajú, že informáciu o víťaznej skladbe nájdu na internetovej stránke Hillary Clinton. Okrem toho ich senátorka vyzýva, aby na jej volebnú kampaň prispeli. Dnes sa už vie, že ústrednou skladbou kampane Hillary Clinton bude skladba You & I od Kanaďanky Céline Dion.
Zdravotný stav maďarskej novinárky Irén Kármánovej, ktorú prepadli a brutálne zbili v noci na sobotu a ktorá sa zaoberala kauzou miliardových podvodov s ľahkými vykurovacími olejmi v 90. rokoch, je po operácii stabilizovaný. V nemocnici však zostane ešte niekoľko týždňov, informovala dnes Maďarská tlačová agentúra MTI. Podľa Tibora Nyulasiho, riaditeľa Nemocnice svätého Jána, pacientku okamžite operovali, zastavili vnútorné krvácania. Ako pre MTI ďalej uviedol, jej stav sa podarilo stabilizovať, už je mimo nebezpečenstva, ale potrebuje ešte niekoľkotýždňovú nemocničnú starostlivosť. V tejto súvislosti ďalšia novinárka, Krisztína Ferencziová vyhlásila občiansku akciu solidarity na dnešné popoludnie, o 16.00 h pred hlavný vchod nemocnice očakáva všetkých občanov a novinárov, ktorí chcú vyjadriť solidaritu so zbitou žurnalistkou. Súčasne chcú vyvinúť nátlak na kompetentné štátne orgány, aby odtajnili príslušné spisy olejárskej kauzy. Opozičný FIDESZ – Maďarský občiansky zväz (FIDESZ) dnes na tlačovej besede požadoval okamžité a nezávislé vyšetrenie napadnutia Kármánovej, ktoré by sa zaoberalo všetkými detailmi. Hovorca FIDESZ Péter Szíjjártó zdôraznil, že by sa vyšetrenie malo týkať aj prípadnej úlohy štátnej moci v súvislosti s útokom na novinárku.V noci na sobotu náhodný rybár oznámil polícii a záchranárom nález zviazanej osoby na dunajskom nábreží medzi mostami Lágymányosi a Petöfi. Matku troch detí v kritickom stave previezli do Nemocnice svätého Jána, polícia ju zatiaľ nemohla kvôli zdravotnému stavu vypočuť. Kármánovej sa vlani v novembri vlámali do vozidla, odkiaľ ukradli tašku s dokumentmi zo súdnych procesov a kazetu s dokumentárnym filmom o kauze, natočeným novinárkou. Polícia kvalifikovala prípad ako obyčajnú krádež, ktorá nemala súvislosť s prípadom vykurovacích olejov.Na odhaľovaní pozadia kauzy začala Kármánová pracovať osamotene, aktuálne zistenia publikovala v knihe, nakrúcala dokumentárny film, pripravovala scenár hraného filmu a súčasne viedla aj blog. Otvoreným listom požadovala okrem iného aj od premiéra Ferenca Gyurcsánya, aby bola odtajnená najväčšia kauza mafiánskeho typu v Maďarsku, v ktorej desiatky ľudí – medzi nimi aj policajtov - bolo zavraždených za dodnes nie celkom vyjasnených okolností.