24. 7. 2013

RTVS and Towercom News

RTVS and Towercom NewsSpoločnosť Towercom v spolupráci s RTVS rozširuje počet lokalít s kvalitným DVB-T vysielaním. Počas júla 2013 sa podarilo vybudovať a uviesť do prevádzky DVB-T dokrývače na ďalších deviatich lokalitách: Opava, Dedinky - Dobšiná, Prakovce -
Gelnica, Utekáč, Skalité, Stará Bystrica, Nová Baňa, Terchová a Žiar nad Hronom. Diváci z uvedených lokalít a okolia budú môcť sledovať kompletnú programovú ponuku druhého a tretieho multiplexu.
Ako povedal riaditeľ Sekcie technickej realizácie RTVS Andrej Doležal, RTVS záleží na každom divákovi a kvalite služieb, ktoré verejnoprávna televízia koncesionárom poskytuje. „Vďaka týmto deviatim novým dokrývačom si tak diváci v ďalších lokalitách, ktoré doteraz signál nemali, budú môcť vychutnať napríklad aj dnešný priamy prenos predkola Ligy majstrov,“ uzavrel A. Doležal.
Na mesiac august 2013 RTVS v spolupráci s Towercom a.s. neustále pripravuje skvalitňovanie a rozširovanie DVB-T pokrytia, o aktualizáciách bude RTVS verejnosť včas informovať.