30. 9. 2013

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

 


Anglický herec Martin Freeman si zahrá v seriáli Fargo, ktorý nakrútia na motívy rovnomennej snímky bratov Coenovcov z roku 1996. Stvárni poisťovacieho agenta Lestera Nygaarda, pričom dvorný herec Coenovcov Billy Bob Thornton zosobní Lornea Malva, "manipulatívneho muža, ktorý ho dostane na cestu skazy". Nakrúcať sa bude v Kanade. Desaťdielny seriál s novými postavami a zápletkou by mali začať vysielať na budúcu jar. Coenovci sa zhostia úlohy výkonných producentov, pričom o scenár sa postará Noah Hawley.
Krimitriler Fargo, ktorý nominovali na celkovo sedem Oscarov, zaradil Americký filmový inštitút do svojho zoznamu 100 najlepších amerických filmov. V snímke si zahrala Frances McDormand, ktorá stvárnila odhodlanú tehotnú policajtku na stope dvoch zločincov. Okrem nej sa vo filme ukázali aj William H. Macy, Steve Buscemi či Peter Stormare. Snímka, ktorú režíroval Joel Coen a spolu s bratom napísal jej scenár, má na konte aj šesť Independent Spirit Awards, jednu WGA Award a štyri nominácie na Zlatý glóbus. Joel Coen tiež získal cenu pre najlepšieho režiséra na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes.
Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.


©2013, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.