13. 7. 2014

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Americký herec, režisér a producent George Clooney neprijal ospravedlnenie britského bulvárneho denníka The Daily Mail za zverejnenie nepravdivých informácií o jeho budúcej svokre. Informovali o tom agentúry Reuters a DPA.
"Daily Mail vedel o tom, že príbeh nie je pravdivý, a napriek tomu ho zverejnil," uviedol herec vo vyhlásení zverejnenom denníkom USA Today v reakcii na stredajšie slová hovorcu bulvárnych novín. Ten akceptoval ubezpečenie Clooneyho, že príbeh nie je pravdivý a ospravedlnil sa jemu, jeho partnerke Amal Alamuddinovej i jej matke Barii.
Podľa hovorcu sa pôvod informácie novinárky na voľnej nohe, ktorá disponuje adekvátnymi kontaktmi v Libanone a redakcia jej dôverovala, skúma. Z internetového vydania periodika už článok odstránili.
Clooney však periodikum označil za "najhorší druh bulváru".
Noviny predtým s odvolaním sa na libanonské a britské zdroje priniesli informáciu, že matka Clooneyho snúbenice, renomovanej právničky Amal Alamuddinovej, je nespokojná so svojím budúcim zaťom a v Bejrúte to i dala jasne najavo. Podľa tabloidu mala matka špecialistky na oblasť medzinárodného práva a ľudských práv vyhlásiť, že jej dcéra si zaslúži niečo viac ako herca.
George Clooney už v prvej reakcii pre denník USA Today zdôraznil, že na články bulváru skoro nikdy neodpovedá a že výnimkou je, ak ide o niekoho iného a jeho dobrý pocit. Zároveň dodal, že v tomto prípade zašiel The Daily Mail priďaleko.
Podľa vlastných slov si už zvykol na tri vymyslené príbehy o svojej osobe týždenne, a je mu to jedno. Tento príbeh však nie je len úplne vymyslený, ale aj nezodpovedný.
Skutočnosti konkrétne nezodpovedá informácia, že jeho budúca svokra je príslušníčkou drúzskeho etnika a želá si za zaťa Drúza. Navyše jeho svokra v čase, odkedy tvorí pár s jej dcérou, nebola ani jediný raz v Bejrúte a nemá nič voči ich sobášu.
Za najhoršie označil Clooney tvrdenie autorky článku, že v Bejrúte sa o tradíciách v náboženstve Drúzov robia vtipy, ktoré súvisia so smrťou nevesty. "Nezodpovednosť využiť v týchto časoch náboženské odlišnosti, ktoré vôbec nejestvujú, je povrchná, ak nie nebezpečná," zdôraznil herec už v uplynulých dňoch.

Copyright © TASR 2014