31. 12. 2014

Prehľad najkurióznejších správ roka 2014

Prehľad najkurióznejších správ roka 2014


Novozélandský lekár James Grant si po tom, ako sa mu do nohy zahryzol žralok, sám zašil rany a následne šiel do baru na pivo. "Bol som vo vode len chvíľku. Chytil som rybu a niečo sa mi zachytilo o nohu," uviedol Grant. Ako opísal, žraloka sa mu podarilo striasť s pomocou dýky. Následne priplával na breh, kde si s použitím lekárničky z auta sám zašil ranu na nohe. Neskôr ho kamaráti odviezli do nemocnice, kde mu zranenia ošetril chirurg.

V nemeckej obci Rasdorf vybuchla koncom januára maštaľ. Explóziu spôsobil metán vyprodukovaný kravami, ktorý sa zapálil po výboji statickej elektriny. Pri výbuchu sa zničila strecha maštale a jedna krava utrpela popáleniny.

Nemenovaný Američan z Kansasu sa vrátil do svojho horiaceho domu, aby zachránil hernú konzolu Xbox. Muž po zistení, že jeho obydlie zachvátil požiar, najprv vybehol na ulicu, no po chvíli sa rozbehol naspäť do plameňov, aby zachránil obľúbené hracie zariadenie. Muža museli ošetriť lekári, pretože sa nadýchal dymu. Xbox údajne ostal nepoškodený.

Papagáj menom Hercule pomohol polícii v indickom meste Agra vyrieši vraždu svojej majiteľky Neelam Sharmu, ktorú našli mŕtvu 20. februára v jej dome. Vyšetrovateľom sa takmer týždeň nedarilo vypátrať vraha, no manžel zavraždenej si potom všimol zmenu v správaní papagája vždy, keď do ich domu prišiel jeho synovec Ashutosh. Policajti následne synovca zadržali a ten sa počas výsluchu k vražde priznal.

Istý Webster Lucas z Kalifornie zažaloval sieť reštaurácií s rýchlym občerstvením McDonald's za to, že k jedlu dostal iba jednu servítku. Od spoločnosti žiadal odškodné 1,5 milióna dolárov. K incidentu došlo koncom januára v Los Angeles, keď si objednal hamburger, ku ktorému mu dali iba jednu servítku. Keď si šiel vypýtať ďalšie, manažérka prevádzky ho vraj odbila so slovami, že už nejaké dostal.

Nemenovaný 70-ročný muž z talianskeho Trevisa zažil šok, keď si objednal eskort servis a následne k nemu prišla snúbenica jeho syna. Štyridsaťročná žena, pôvodom z Južnej Ameriky, pritom svojmu snúbencovi a jeho rodine tvrdila, že pracuje ako čašníčka. Otec sa nakoniec rozhodol prezradiť svojmu synovi tajomstvo jeho snúbenice, ten ho však zažaloval za spôsobenie bližšie nešpecifikovanej traumy.

V austrálskom štáte Nový Južný Wales zožral dvaapolmetrový pytón diamantový malého psa, ktorý bol na noc priviazaný k búde. Majiteľka kríženca čivavy a maltézskeho psíka ho chcela ráno pustiť, namiesto toho však v búde našla hada s plným bruchom a retiazkou trčiacou z papule. Žena následne zavolala dobrovoľníkov z Wildlife Information Rescue and Education Service (WIRES), ktorí hada zachránili.

Štrnásťročného Aarona Parfitta vylúčili na dva dni zo školy po tom, ako zorganizoval protest proti nedostatočnému množstvu domácich úloh a častej výmene učiteľov na strednej škole v anglickom Blackpoole. Na jeho protestnej akcii na školskom dvore sa zúčastnilo približne sto žiakov. Vedenie školy však na to zareagovalo vylúčením Parfitta na dva dni.

Nemenovaný muž, ktorý sa v marci neďaleko texaského Houstonu pohádal s ďalšími dvoma návštevníkmi kina o záver filmu, zomrel po tom, čo ho dvojica na parkovisku pred kinom zrazila autom. Trojica sa pohádala cestou z kina na parkovisko, kde dvaja z nich nastúpili do auta, vodič zaradil spiatočku a zrazil tretieho účastníka hádky. Následne z miesta činu ušli. Obeť previezli do nemocnice, tam však zraneniam podľahla.

Angličan Ashley Keast sa počas vlámania odfotil telefónom a fotografiu nechtiac poslal priateľom majiteľov domu. Muž totiž použil ukradnutú SIM kartu a po nahratí fotografie do aplikácie Whats App ju omylom zaslal aj kolegom vlastníka domu. Tí následne kontaktovali políciu, ktorá Keasta a jeho komplica na druhý deň zatkla.

Nicholas Wig z americkej Minnesoty sa zas počas vlámania do domu prihlásil na Facebook, no pred odchodom sa zabudol odhlásiť. Majiteľ domu James Wood po návrate domov zistil, že mu zmizli peniaze, kreditné karty a hodinky, no našiel nohavice, opasok a tenisky, ktoré patrili zlodejovi. Následne si všimol na svojom počítači neznámy profil na Facebooku a dovtípil sa, že ho vykradol práve spomínaný Wig. Na svojom profile preto zverejnil zlodejovu identitu a tiež svoje telefónne číslo s tým, aby ho ľudia kontaktovali, ak Wiga poznajú. Zlodej mu však sám poslal textovú správu, na čo mu Wood odpísal, že si uňho zabudol nejaké veci a nech si po ne dôjde, s čím Wig súhlasil. Keď si však po veci prišiel, na mieste ho už čakali policajti, ktorí ho zatkli. Na ruke mal pritom Woodove hodinky.

Britku Naomi Coleman deportovali v apríli zo Srí Lanky po tom, čo súd rozhodol, že jej tetovanie Budhu na ramene je urážkou budhizmu. V krajine pritom neplatí žiaden zákon zakazujúci tetovania Budhu, no súd tak rozhodol, pretože 37-ročná turistka by sa mohla pre svoje tetovanie dostať do problémov s miestnymi obyvateľmi, z ktorých až 70 percent vyznáva budhizmus.

Na letisku v kubánskom meste Camagüey zatkli v júni muža, ktorý sa snažil do USA prepašovať 66 vtákov prišitých k vnútornej strane nohavíc. Nemenovaného muža zastavil jeden z colníkov po tom, čo si všimol, že má na nohaviciach čudné hrče. Pašerák najprv tvrdil, že tam má ukrytého holuba ako dar pre vnuka. Colník mu však prikázal vyzliecť nohavice, v ktorých našiel 66 kolibríkov a piniek, pričom niektoré mali zalepené zobáky, aby nemohli vydávať zvuky.

Španielski policajti zas zadržali v auguste na letisku v Madride nemenovanú ženu z Venezuely, ktorá mala v prsných implantátoch ukrytých 1,7 kilogramu kokaínu. Policajti a colníci si ženu najprv všimli na základe jej nervózneho a zvláštneho správania. Následne si tiež všimli nepravidelný tvar jej prsníkov a keď ju zastavili, priznala sa, že má v prsných implantátoch kokaín. Previezli ju preto do nemocnice, kde jej implantáty vybrali a hneď na to ju zatkli za pašovanie drog.

Istému Lianovi Tienovi z čínskeho mesta Čchüan-čou sa zasekol penis v rúrke odvádzajúcej vodu z klimatizačného zariadenia. Šesťdesiatjedenročný muž tvrdil, že sa pošmykol, keď nahý maľoval stenu, a penis mu zapadol do rúrky v stene. Následne rúrku odrezal a skúšal z nej penis uvoľniť pomocou oleja a tekutého mydla, no neúspešne. Až po dvoch dňoch, keď dostal horúčku, sa vybral do nemocnice, kde mu však tiež nevedeli pomôcť. Lekári nakoniec zavolali hasičov, ktorým trvalo štyri hodiny, kým rúrku odpílili.

Obézny lupič z čínskeho mesta Čcheng-tu bol osem hodín zaseknutý vo výťahovej šachte po tom, čo sa po nevydarenej lúpeži snažil ujsť pred obyvateľmi domu. Stodvadsať kilogramov vážiaci Ji Fu vyliezol šachtou až k streche, no keď sa na ňou chcel dostať von, zasekol sa. Obyvatelia domu si však mysleli, že sa mu podarilo ujsť, a šli preto spať. Zlodejov krik začula až na druhý deň napoludnie istá žena, ktorá zavolala hasičov a policajtov. Hasičom trvalo ďalšiu hodinu, kým sa im podarilo zlodeja vyslobodiť. Následne ho policajti zatkli.

Nemenovaná žena zo škótskeho mestečka Thurso zavolala pracovníkov organizácie na ochranu zvierat, aby prišli zachrániť leguána sediaceho na strome. Po príchode však zistili, že ide o plyšovú hračku. Žena bola v šoku, keď jej povedali, že to nebol živý leguán. Bola si totiž istá, že videla, ako žmurkol.

Istú Ginny M. Griffith z Kansasu zatkli a obvinili z podpaľačstva po tom, ako vo svojom byte zapálila niekoľko uterákov, aby zabila pavúka. Na miesto následne prišli hasiči, ktorí oheň za niekoľko minút uhasili. Hoci nedošlo k žiadnym zraneniam ani k poškodeniu domu, polícia ženu zatkla, pretože vo vedľajšom byte boli v tom čase ľudia, ktorých mohla ohroziť.

O dva týždne neskôr došlo k podobnému prípadu v Seattli, kde sa nemenovaný muž snažil zabiť pavúka pomocou farby v spreji, ktorú začal striekať na stenu cez plameň zapaľovača. Stena sa však následne zapálila a oheň sa rýchlo rozšíril k stropu. Požiar uhasili až hasiči, pričom na dome vznikla škoda takmer 60-tisíc dolárov.

Hasiči a záchranári v austrálskom Sydney museli odstrániť časť steny domu, aby dostali von približne 300 kilogramov vážiaceho muža, ktorý potreboval prevoz do nemocnice. Záchranári museli po príchode z bezpečnostných dôvodov uzavrieť dve priľahlé ulice, pretože v stenách domu sa nachádzal azbest. Následne odstránili časť steny vrátane okna, dostali muža z domu do špeciálne upravenej sanitky, ktorá ho previezla do nemocnice.

V nemeckom Nürtingene museli hasiči použiť plynové masky pri zachraňovaní nemenovaného obézneho muža, ktorý sa päť rokov neumýval. Pomoc zavolala suseda, ktorá počula, ako 65-ročný muž vážiaci takmer 160 kilogramov búchal do stropu, pretože potreboval pomoc. Hasiči po príchode museli rozbiť vchodové dvere do bytu, pretože na zemi bolo tak veľa odpadkov, že sa nedali otvoriť. Obézneho muža s dýchacími ťažkosťami našli na posteli obklopenej odpadkami, pričom bol taký tučný, že sa nemohol dostať cez dvere. Z bytu ho preto museli dostať oknom pomocou žeriavu.

Hasiči v kalifornskom meste Thousand Oaks zas zachraňovali ženu, ktorá sa pri pokuse dostať sa do cudzieho domu zasekla v komíne. Pomoc zavolali susedia, keď počuli 30-ročnú Genovevu Nunez-Figueroa volať o pomoc. Žena sa nachádzala približne dva metre od vyústenia tehlového komína, hasiči ho preto museli čiastočne rozobrať a na jej vyslobodenie použili popruhy a saponát. Po ošetrení v nemocnici ju zatkli za neoprávnený vstup na súkromný pozemok a tiež za poskytnutie nepravdivých informácií o svojej identite.

Farmár Kevin Whitney z americkej Oklahomy získal naspäť svoj mobilný telefón, ktorý stratil vlani v októbri počas práce v sile, po tom, ako sa našiel v mlyne v Japonsku. Mužovi vypadol mobil z vrecka do sila, v ktorom bolo 127 ton obilia. Telefón s obilím následne putoval zo sila najprv pozdĺž rieky Arkansas, potom loďou po Mississippi do Louisiany a odtiaľ cez Panamský kanál cez Tichý oceán až do Japonska. V júli však Whitneymu zavolali z japonskej Kašimy a opýtali sa ho, či nestratil mobilný telefón. Zamestnanec miestneho mlynu následne poslal mobil do Louisiany, odkiaľ putoval priamo k svojmu majiteľovi.

Taiwanská študentka Lian Kao oslepla po tom, ako pol roka nosila kontaktné šošovky bez toho, aby ich pravidelne čistila. Dvadsaťtriročná Kao si šošovky nevybrala ani vtedy, keď si šla zaplávať či počas sprchovania. O zrak ju napokon pripravili jednobunkové organizmy améby, ktoré požierali tkanivo očných buliev. Vďaka nedostatočnej hygiene mali v očiach študentky vhodné prostredie na rozmnožovanie.

Polícia v americkom štáte Delaware zatkla v júli dvojicu, ktorá si užívala sex na streche jednej z reštaurácií v meste Newark. Michael Suh a Nicole Germack súložili na okraji strechy, takže ich z ulice videli viacerí ľudia, ktorí následne zavolali políciu. Pár pokračoval v súloži ešte približne 15 až 20 sekúnd po tom, ako im policajt prikázal, aby prestali. Následne ušli po streche do Suhovho bytu, ktorý sa nachádza v budove susediacej so spomínanou reštauráciou. Tam ich polícia chvíľu na to zatkla.

Nemenovanému chlapcovi odhryzol tiger pravú ruku po tom, čo ho otec preniesol poza bezpečnostný plot v zoologickej záhrade v brazílskom meste Cascavel. Jedenásťročný syn chcel údajne nakŕmiť a pohladiť tigra, a tak mu otec pomohol preliezť plot, ktorý ich oddeľoval od zamrežovaného tigrieho výbehu. Podľa svedkov otec cez plot preniesol aj svojho trojročného syna.

Nórske úrady museli v auguste uzavrieť cestný tunel na severe krajiny po tom, ako doň vošla črieda sobov. Kopytníky hľadali v 2,3 kilometra dlhom tuneli Stallogargo úkryt pred vysokými teplotami, ktoré presiahli 22 stupňov Celzia. Pracovníci správy ciest sa najprv snažili soby vyhnať z tunela von, no tie sa o niekoľko hodín vrátili. Tunel preto dočasne uzavreli.

Nemenovanému mužovi, ktorému sa pri nastupovaní do vlaku na predmestí austrálskeho Perthu zasekla noha v medzere medzi vagónom a nástupišťom, pomohli ostatní pasažieri tak, že naklonili celú súpravu. Muža so zaseknutou nohou si ako prvý všimol iný pasažier, ktorý okamžite upozornil staničný personál. Jeho členovia následne dali rušňovodičovi pokyn, aby zostal stáť, a požiadali pasažierov, aby sa všetci premiestnili na jednu stranu vagóna. Keď to nepomohlo, všetci pasažieri vystúpili a celú súpravu mierne naklonili, čím sa medzera medzi vagónom a nástupišťom zväčšila a muž dokázal zaseknutú nohu uvoľniť. Pasažier neutrpel žiadne zranenia.

Angličan Anthony Stallard dostal pokutu 75 libier za to, že na cintoríne v Portsmouthe predstieral, že je duch. Vydával strašidelné zvuky, vrhal sa smerom vzad, mával rukami, a to všetko pred očami smútiacich návštevníkov cintorína. Dvadsaťštyriročný nezamestnaný muž si predtým spolu s kamarátom kopal cez náhrobky futbalovú loptu, pričom sa im podarilo niekoľko hrobov poškodiť, a tiež nahlas spieval.

Thea Thomas, ktorú v auguste na Aljaške napadol a vážne zranil medveď, prešla po útoku takmer 2,5 kilometra k svojmu autu a odviezla sa do nemocnice. Medveď 57-ročnú ženu pohrýzol celkovo sedemkrát, pričom najvážnejšie zranenia jej spôsobil na chrbte a na vnútornej strane stehna. K útoku došlo, keď bola Thomas na prechádzke so psami, ktoré sa jej v jednej chvíli stratili z dohľadu. Thomas krátko na to začula vrčanie a následne jeden zo psov vybehol späť na chodník, pretože ho naháňal medveď. Thomas sa pokúsila odstúpiť, aby sa im vyhla, medveď si ju však všimol a napadol ju.

Istá Amanda Hall sa pokúsila v zoo vo Wisconsine preliezť do ohrady so žirafami. Dvadsaťštyriročná žena najprv preliezla prvý plot a takmer sa jej podarilo dostať aj cez druhý, keď k nej prišiel dvojročný samec menom Wally. Ten jej najprv oblízal tvár, potom sa však otočil a kopol ju do hlavy. Hall útok prežila a policajtom neskôr povedala, že do ohrady sa rozhodla preliezť, pretože má rada žirafy. Za svoj čin dostala pokutu 686 dolárov.

Ryan Campbell z Ohia prežil v námesačnosti pád z približne dvadsať metrov vysokého útesu, pričom utrpel iba drobné zranenia. Ku kurióznej nehode došlo, keď 27-ročný muž táboril s priateľmi v chránenej oblasti Daniel Boone National Forest v štáte Kentucky. Campbellov pád stlmil ker, na ktorý dopadol. Vďaka tomu utrpel iba menšie zranenia na tvári a hlave. Privolaným záchranárom však trvalo niekoľko hodín, kým muža z rokliny vytiahli.

Staci Spence z Idaha rozhrýzla poťahy v policajnom aute, v ktorom ju po zatknutí prevážali do väznice. Štyridsaťdvaročnú ženu zatkli po tom, ako postriekala paprikovým sprejom nemenovanú dvojicu, ktorá spala v aute. Policajtom, ktorí ju prišli zatknúť, najprv nadávala, následne kládla odpor pri zatýkaní a jedného z nich taktiež kopla. Policajti jej preto spútali aj nohy a uložili ju na brucho na zadné sedadlá auta. Po príchode do okresnej väznice však zistili, že žena rozhrýzla poťahy aj vnútornú výplň sedadla.

Nemenovaný tínedžer z amerického mesta Puyallup v štáte Washington zavolal policajtov, aby ukončili jeho vlastnú párty. Dôvodom boli výtržnosti účastníkov, ktorí sa pod vplyvom alkoholu a drog začali biť a robiť výtržnosti. Šestnásťročný mladík zorganizoval párty, keď boli jeho rodičia v susednom štáte Oregon. Mladík sa rozhodol privolať na pomoc políciu po tom, ako približne dvadsať účastníkov párty zničilo plot za domom a prebehlo cez susedov pozemok do neďalekého lesa. Policajti zatkli celkovo 27 neplnoletých osôb za držbu alkoholu.

Nemenovanú 20-ročnú Kolumbijčanku hospitalizovali po tom, čo jej vo vagíne začal klíčiť zemiak. Ten si tam strčila na radu matky. Týmto spôsobom sa mala ochrániť pred prípadným nechceným tehotenstvom. Žena mala zemiak vo svojom tele približne dva týždne. Zelenina medzičasom vyklíčila a jej korene sa vydrali z pohlavného otvoru. Lekári hľuzu napokon dokázali vybrať bez chirurgického zákroku.

Papagáj sivý, ktorého sa po štyroch rokoch podarilo vrátiť pôvodnému majiteľovi, hovoril namiesto angličtiny po španielsky a často spomínal meno Larry. Papagáj menom Nigel sa stratil ešte v roku 2010, keď uletel Darrenovi Chickovi z kalifornského mesta Torrance. Nigel sa na jeseň objavil v dome istej Julissy Sperling, ktorá býva v rovnakom meste ako Chick. Tá pri hľadaní majiteľa objavila inzerát miestnej veterinárky Teresy Micco, ktorej sa stratil rovnaký druh papagája. Sperling jej preto papagája odniesla, no Micco pomocou mikročipu zistila, že nejde o jej papagája. Podarilo sa jej však zistiť, z ktorého obchodu vták pôvodne pochádza a tam zas mali ešte uložené záznamy z krúžku, ktorý mal pôvodne na nohe. Vďaka tomu sa vták nakoniec dostal k svojmu pôvodnému majiteľovi.

Istý Richard Gorton, ktorý v októbri prepadol banku v Bellinghame v štáte Washington, svoj čin okamžite oľutoval a po opustení banky počkal na policajtov. Šesťdesiatštyriročný Gorton vošiel do banky a podal zamestnancovi lístok so žiadosťou o vydanie hotovosti. Nemenovaný zamestnanec tak spravil a Gorton následne z banky odišiel. No namiesto toho, aby z miesta činu utiekol, zostal neďaleko banky, kde ho následne našli policajti.

Americký stavbár Robbie Richmond postavil trojpodlažný dom na nesprávnom pozemku. Kuriózna udalosť sa stala na Floride, pričom chybu spôsobilo nesprávne zameranie pozemkov dvoma geodetmi. Na pozemkoch vraj nebol žiaden orientačný bod, ktorý by susediace parcely pomohol odlíšiť.

Muž, ktorý v aukcii kúpil dom vo floridskom meste Cape Coral, našiel vnútri takmer mumifikované telo predchádzajúcej majiteľky. William Wilson kúpil dom za 96-tisíc dolárov po tom, ako sa dostal do dražby, pretože nemenovaná majiteľka tri roky nezaplatila daň z nehnuteľnosti. Deti zo susedného domu Wilsonovi po kúpe domu povedali, aby nebol prekvapený, ak vnútri nájde mŕtvolu, pretože si nevšimli, že by predchádzajúca majiteľka z domu odišla. Jej telo nakoniec objavil na podlahe v spálni.

Nemenovaný Rus, ktorého chcel na skládke na západe Sibíri napadnúť hladný medveď, odohnal predátora starým počítačom. Muž hľadal na skládke odpadový kov, keď si ho všimol medveď, ktorý tam zas hľadal potravu. Šelma sa následne rozbehla smerom k nemu, muž však nespanikáril, vzal starý počítač, ktorý ležal na zemi vedľa neho, a hodil ho po medveďovi. Ten sa zľakol a ušiel. Muž vyviazol iba s drobným poranením ruky, ku ktorému prišiel, keď hádzal počítač.

Štart lietadla nórskej spoločnosti Norwegian z Osla do New Yorku museli koncom októbra posunúť o päť hodín, pretože krátko pred odletom objavili v kokpite myš. Posádka sa následne snažila hlodavca nájsť, no lietadlo plné cestujúcich nakoniec namiesto o 18:00 odštartovalo až tesne po 23:00.

Lietadlo indickej spoločnosti SpiceJet zas v novembri narazilo pri štarte do byvola, ktorý sa zatúlal na pozemok letiska. Ku kurióznej nehode došlo v meste Surat v indickom štáte Gudžarát. Pri incidente sa nezranil žiaden z pasažierov ani členov posádky, došlo však k vážnemu poškodeniu lietadla a byvol zrážku neprežil.

Devätnásťročný Američan Damontay Wright skončil vo väzení po tom, ako sa snažil autom dopraviť na skúšku na získanie vodičského preukazu. Mladíka z Arkansasu totiž počas cesty na záverečný test zastavila v meste Jonesboro polícia. Keďže však nemal vodičský preukaz, spanikáril a dal sa na útek, pričom narazil do policajného auta. Policajtov, ktorí ho prenasledovali, sa chcel zbaviť na križovatke, auto sa mu však vymklo spod kontroly a vrazil do domu, na ktorom spôsobil škodu 20-tisíc dolárov.

Výtlačok románu Odviate vetrom z roku 1946 vrátili do stredoškolskej knižnice v štáte Washington 65 rokov od jeho požičania. Knihu spisovateľky Margaret Mitchell si z knižnice v Spokane odniesla 4. januára 1949 študentka Betty Mandershied. O viac ako pol storočie neskôr ju v októbri tohto roka v pivnici otcovho domu objavil Wayne Hachey zo štátu Maine. Ten v knihe našiel výpožičný lístok, na základe ktorého kontaktoval spomínanú školu a knihu jej následne poslal.

Istý Richard Fipps z amerického Wyomingu utrpel priestrel ľavého ramena po tom, ako jeho pes nešťastnou zhodou okolností stlačil spúšť na puške. Kuriózny incident sa stal na odľahlej lesnej ceste južne od mesta Sheridan, keď sa 46-ročný muž spolu so svojimi dvoma zamestnancami snažil vytiahnuť zapadnuté auto. Fipps, ktorý stál za autom, prikázal svojmu psovi, aby preskočil z predného sedadla na zadné. Tam však ležala odistená puška, ktorá pri doskoku psa vystrelila smerom k zadnej časti auta a trafila muža do ľavého ramena. Guľka následne minula chrbát a prestrelila pravý rukáv bez toho, aby zasiahla ruku.

Kanaďan Jordan Axani sa rozhodol darovať cestu okolo sveta menovkyni svojej expriateľky Elizabeth Gallagher, ktorá sa s ním pred výletom rozišla. Dvadsaťosemročný muž preto v novembri ponúkol letenky na portáli Reddit s tým, že hľadá menovkyňu svojej bývalej partnerky, ktorá by chcela ísť na výlet s ním. Následne ho kontaktovalo až 18 záujemkýň, z ktorých si vybral 23-ročnú študentku. Na 18-dňovú cestu okolo sveta vyrazili 21. decembra, pričom navštíviť mali Taliansko, Česko, Francúzsko, Thajsko a Indiu.

©2014, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.