3. 1. 2015

MEDIA KURIOZITY 2014

MEDIA KURIOZITY 2014


30. januára - Internetový gigant Google predáva svoju divíziu Motorola Mobility čínskej spoločnosti Lenovo za necelé 3 miliardy USD. Pre tento krok sa rozhodol ani nie dva roky potom, ako spomínanú mobilnú divíziu kúpil za viac než 12 miliárd USD, čo vyvoláva dojem, že najväčšia akvizícia firmy Google bola jej najdrahším omylom.

31. mája - Rekordné dve miliardy vzhliadnutí dosiahol na webovej stránke YouTube neskrotný a divoký Gangnam Style rapového speváka Psy. Prekvapujúci hit juhokórejskej popovej hviezdy sa tak stal vôbec prvým videom na YouTube, ktorý prekročil dvojmiliardovú hranicu pozretí. Neobyčajne vitálny raper Psy drží na YouTube aj ďalší rekord, a to so skladbou Gentleman: 38 miliónov vzhliadnutí za jediný deň.

8. júla - Fanúšik, ktorého podriemkavanie v hľadisku počas priameho prenosu stretnutia americkej bejzbalovej ligy medzi tímami NY Yankees a Boston Red Sox sprostredkovali televízne kamery, zažaloval televíznu stanicu ESPN, americkú bejzbalovú federáciu i tím z New Yorku a požaduje odškodné desať miliónov dolárov (približne 7,4 milióna eur). Fanúšik v zdôvodnení uviedol, že komentátori priameho prenosu sa zabávali na jeho mikrospánku a ohovárali ho, čím mu zničili povesť a spôsobili duševnú traumu.

24. októbra - Britská kráľovná Alžbeta II. vstúpila do sveta internetových sociálnych sietí, keď odoslala svoj prvý príspevok cez Twitter. Touto modernou formou otvorila výstavu venovanú informačným a komunikačným technológiám v londýnskom vedeckom múzeu Science Museum.

Copyright © TASR 2014