21. 7. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Americký dokumentárny seriál Making a Murderer (2015) bude pokračovať druhou sezónou. Informáciu potvrdili Moira Demos a Laura Ricciardi, ktoré stoja za scenárom i réžiou projektu spoločnosti Netflix. "Veľmi sa tešíme z úžasných reakcií a podpory seriálu. Vďaka záujmu divákov sa tento príbeh ešte neskončil," uviedli v oficiálnom vyhlásení.
Hlavným hrdinom príbehu je Steven Avery, ktorého v roku 1985 odsúdili za sexuálne napadnutie istej Penny Beerntsen. Po 18 rokoch však zistili, že je nevinný a prepustili ho na slobodu. O dva roky neskôr ho opäť zatkli za vraždu Teresy Halbach a odsúdili ho na doživotie. Spolu s ním poslali za mreže aj jeho vtedy 17-ročného synovca Brendana Dasseyho, ktorý môže požiadať o podmienečné prepustenie v roku 2048.
Dátum premiéry ani počet epizód druhej sezóny zatiaľ nie sú známe. V nových častiach sa však objavia aj Averyho právna zástupkyňa Kathleen Zellner a tiež Dasseyho právnicky tím.

Britská spoločnosť Perform Group za dve miliardy amerických dolárov získala práva na online vysielanie troch najvyšších japonských futbalových súťaží na najbližších 10 rokov. Predstavitelia J-League v stredu oznámili, že je to najdlhšia zmluva v súvislosti s vysielacími právami v histórii japonského športu. Všetky stretnutia japonských súťaží si priaznivci budú môcť pozrieť na portáli DAZN. "Sú to výborné správy pre japonských futbalových fanúšikov, sme radi, že môžeme byť partneri s J-League a umožníme priaznivcom sledovať stretnutia kedykoľvek a kdekoľvek," uviedol pre oficiálnu stránku spoločnosti Perform Group jej generálny riaditeľ Simon Denyer. Vedenie J-League plánuje minúť získané financie na zlepšenie marketingu, vybudovanie nových štadiónov, či propagáciu v Ázii.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Ukrajinská polícia vyšetruje útok nožom na šéfredaktorku ženskej prílohy ukrajinskej mutácie magazínu Forbes Mariju Rydvanovú, ktorú včera v jednom z parkov trikrát bodol nožom neznámy útočník.
Informovala o tom tlačová agentúra UNIAN s odvolaním sa na policajné zdroje a údaje, ktoré prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí zverejnila sama Rydvanová.
Novinárka, ktorej zranenia hornej končatiny ošetrili lekári v nemocnici, podala následne trestné oznámenie na neznámeho útočníka.
Muž sa k Rydvanovej priblížil, keď spoločne so známym odpočívala v parku. Bez zjavnej príčiny sa začal správať agresívne a vyprovokoval konflikt.
V Kyjeve prišiel včera ráno o život iný novinár Pavel Šeremet, a to v dôsledku explózie nálože v automobile, v ktorom práve sedel.

Copyright © TASR 2016