22. 7. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS


Česko prejde na digitálny televízny štandard DVB-T2 k 1.februáru 2021. Vyplýva to zo Stratégie rozvoja pozemného digitálneho televízneho vysielania, ktorú schválila vláda ČR.
ČR by mala začať prechod pozemného digitálneho vysielania z terajšieho štandardu DVB-T na DVB-T2 v druhej polovici tohto roku. Ministerstvo priemyslu ČR na jeseň začne informačnú kampaň.
Prípadné aukcie kmitočtov pre rýchle mobilné siete, ktoré sa v pásme 700 MHz uvoľní, by mohla vyniesť cez 4,6 miliardy českých korún.

Zdroj: ČT Text

Posledná snímka zo série Divergencia s názvom The Divergent Series: Ascendant bude mať pravdepodobne premiéru v televízii namiesto kín. Portálu Deadline a magazínu The Hollywood Reporter to prezradilo viacero zdrojov, podľa ktorých štúdio Lionsgate uvedie novinku ako televízny film. Dôvodom presunutia projektu, ktorý mal mať premiéru v amerických kinách 9. júna, na menšie obrazovky je klesajúca návštevnosť jeho predchodcov. Po televíznom filme by mohol vraj nasledovať aj jeho seriálový spinoff, ale podľa zdrojov zatiaľ nepadlo konečné rozhodnutie. Zástupcovia Lionsgate sa k situácii odmietli vyjadriť.
Zdroje magazínu The Hollywood Reporter tiež tvrdia, že tieto plány filmového štúdia ovplyvnia aj herecké obsadenie snímky. Herci a herečky by museli nanovo prerokovať svoje zmluvy, pričom údajne k snímke ešte nedostali scenár. V novinke sa mali objaviť Shailene Woodley, Theo James, Naomi Watts, Jeff Daniels, Ansel Elgort či Miles Teller a o réžiu sa mal postarať Lee Toland Krieger.
Séria Divergencia vznikla na motívy románov Veronicy Roth o dystopickej spoločnosti, v ktorej sú ľudia rozdelení do jednotlivých frakcií podľa svojich dobrých vlastností. Filmu The Divergent Series: Ascendant predchádzali snímky Divergencia (2014), Rezistencia (2015) a Séria Divergencia: Experiment (2016).

Kameramana ruskej štátnej televízie Rossija 1 Andreja Nazarenka našli vo štvrtok zastreleného v jeho moskovskom byte. Informovala o tom agentúra AP.
Podľa polície bol Nazarenko (43) usmrtený dvoma strelnými ranami. V súvislosti s týmto prípadom nebol zatiaľ nikto zadržaný.
Predstaviteľ televízie Rossija 1 uviedol, že Nazarenko nemal nijakých zjavných nepriateľov a nevie sa, že by sa mu niekto akokoľvek vyhrážal
.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.