1. 9. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Mysteriózny seriál Stranger Things (2016) sa dočká druhej sezóny. Tvorcovia projektu o tom informovali dnes prostredníctvom sociálnych sietí. Priaznivci seriálu z dielne spoločnosti Netflix sa môžu tešiť na deväť epizód, ktoré sa budú odohrávať na jeseň 1984, približne rok po udalostiach z predchádzajúcej série. Netflix plánuje predstaviť novinku už na budúci rok, pričom by sa v nej mali opäť ukázať mnohé z postáv prvej sezóny.
Seriál sa odohráva v 80. rokoch minulého storočia a zameriava sa na Willa, Mikea, Dustina a Lucasa - štyroch kamarátov, ktorí spolu každodenne trávia čas. Will však jedného dňa záhadne zmizne a trojica chlapcov, Willova matka Joyce (Winona Ryder) a jeho starší brat Jonathan (Charlie Heaton) sa ho rozhodnú hľadať na vlastnú päsť. Neskôr sa k Joyce pridá aj najprv pasívny šerif Jim Hopper, ktorého stvárňuje David Harbour. Chlapci ale namiesto nezvestného Willa natrafia na záhadné dievča bez mena v podaní Millie Bobby Brown, ktoré je zrejme obeťou tajných experimentov. Následný rad nevysvetliteľných udalostí výrazne zasiahne do životov ľudí v malom mestečku. Herecké obsadenie projektu Matta a Rossa Dufferovcov ďalej doplnili Finn Wolfhard (Mike), Gaten Matarazzo (Dustin), Caleb McLaughlin (Lucas) či Noah Schnapp (Will).

Americká herečka Paget Brewster sa vráti do krimi seriálu Myšlienky vraha (2005), v ktorom stvárňovala agentku Emily Prentiss. Štyridsaťsedemročná herečka začne v obľúbenom projekte televízie CBS pravidelne účinkovať v pripravovanej dvanástej sezóne, čím v hereckom obsadení nahradí Thomasa Gibsona. Predstaviteľa špeciálneho agenta Aarona Hotchnera totiž nedávno zo seriálu prepustili, čomu predchádzal incident, pri ktorom napadol jedného z tvorcov série.
Správu o návrate agentky Emily Prentiss potvrdila spolutvorkyňa seriálu Erica Messer. "Sme nadšení, že sa k nám Paget vrátila natrvalo. Jednoznačne nám chýbala na obrazovkách ako aj mimo nich. To, že je späť, je úžasné - akoby nikdy neodišla," uviedla scenáristka a producentka.
Brewster mala pôvodne v novej sezóne iba hosťovať, pričom sa mala predstaviť v niekoľkých epizódach. Predtým pravidelne účinkovala v druhej až siedmej sérii a následne sa ukázala po jednej epizóde v deviatej a jedenástej sezóne. Diel, v ktorom sa rodáčka z Concordu v Massachusetts opäť objaví, odvysielajú 12. októbra, pričom premiéra dvanástej sezóny bude 28. septembra.
Paget Valerie Brewster sa do povedomia verejnosti dostala úlohou Kathy v seriáli Priatelia (1994 - 2004). Zažiarila však až vďaka spomínanému seriálu Myšlienky vraha, v ktorom pôsobila v rokoch 2006 až 2012. Okrem toho sa ukázala v seriáloch Dva a pol chlapa (2003 - 2015), Huff (2004 - 2006), Moderná rodina (2009) či Späť do školy (2009 - 2015) a predstavila sa tiež v snímkach ako Pravá láska (2000), Dobrodružstvá Rockyho a Bullwinkla (2000), Amber Freyová: Svedkyňa obžaloby (2005), Sám doma: Stratení na letisku (2006) alebo Smrtiaca klinika (2007). V súčasnosti účinkuje v seriáli Zvrhlé panstvo (2015), kde stvárňuje Dodo Bellacourt.

Hlavný hovorca teroristickej organizácie Islamský štát (IS) abú Muhammad Adnání zahynul v utorok v severosýrskom meste Aleppo pri útoku ruského stíhacieho bombardéra Su-34. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.
Rezort podľa agentúry TASS uviedol, že pri nálete zahynulo približne 40 militantov IS, pričom spravodajské zdroje potvrdili, že medzi obeťami je aj Adnání.
Pentagón v utorok oznámil, že Adnání zahynul pri nálete Američanmi vedenej medzinárodnej koalície v oblasti mesta al-Báb, poznamenal TASS.
Po abú Bakrovi Baghdádím bol Adnání druhým najvyššie postaveným funkcionárom Islamského štátu. Adnání bol neslávne známy svojimi zvukovými posolstvami, v ktorých vyzýval k útokom osamelých vlkov na nepriateľov IS vrátane civilných cieľov na Západe. V roku 2014 oznámil zriadenie kalifátu v Sýrii a Iraku.
Islamský štát potvrdil zabitie svojho hovorcu. "Šejk odišiel počas kontroly vojenských operácií v provincii Aleppo," uviedol IS označujúc Adnáního za "mučeníka". Žiadne podrobnosti o jeho smrti však neuviedol.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.