31. 5. 2017

RTVS privíta najvýznamnejšie postavy verejnoprávnych televízií v Európe

RTVS privíta najvýznamnejšie postavy

 verejnoprávnych televízií v Európe


RTVS bude 1. - 2. júna hostiteľom najvýznamnejšieho mediálneho stretnutia predstaviteľov verejnoprávneho televízneho sveta. The European Broadcasting Union (EBU), ktorá združuje verejnoprávne médiá v Európe, dala šancu Slovensku, privítať elity audio-vizuálneho priemyslu.
Pravidelné stretnutie EBU, pod názvom TV Assembly sa bude po 23. krát konať práve v Bratislave a jeho organizáciu zastreší po prvý raz slovenský verejnoprávny vysielateľ RTVS. Do nášho hlavného mesta zavíta viac ako 70 vrcholových predstaviteľov európskych televízií, ale aj poprední predstavitelia EBU. RTVS dostala šancu organizovať toto medzinárodné stretnutie historicky prvýkrát aj vzhľadom na aktuálne výsledky a priaznivý trend vývoja sledovanosti, či dôveryhodnosti verejnoprávnych médií.

"Osobne si veľmi cením, že EBU si vybralo Bratislavu a RTVS ako hostiteľa tohto významného podujatia a verím, že budeme schopní pripraviť podmienky, ktoré toto podujatie urobia nezabudnuteľným," uviedol riaditeľ RTVS Václav Mika. Vrcholoví predstavitelia EBU, ale aj zástupcovia členských krajín sa v Bratislave stretnú po 23. krát. Stretnutia prebiehajú pravidelne raz ročne za účelom výmeny cenných informácií, tvorby spoločnej mediálnej stratégie na viacerých úrovniach, ale aj budovania vzájomných vzťahov. Slovensko bude hostiteľom tohto významného podujatia po krajinách akými boli Švajčiarsko, Veľká Británia alebo Rakúsko.
Doplňujúce informácie:
The European Broadcasting Union (EBU) je zastupiteľská organizácia verejnoprávnych médií v Európe. Tvorí ju 73 členov v 56 krajinách v Európe a hosťujúcich 34 asociácií v Ázii, Afrike a Amerike. Členovia EBU spoločne zastrešujú 2000 televíznych a rádiových kanálov, ktoré zahŕňajú aj online platformy. Spoločne svoj obsah šíria k viac ako biliónu divákov a poslucháčov po celom svete v 120 jazykoch