19. 7. 2017

MEDIA NEWSMEDIA NEWS
Americká spoločnosť Netflix zaznamenala v 2. kvartáli 2017 nárast zisku i tržieb aj vďaka novým predplatiteľom, ktorých sa jej podarilo získať.
      Čistý zisk on-line videoslužby sa za tri mesiace do konca júna zvýšil na 65,60 milióna USD (57,23 milióna eur), čo predstavuje 15 centov za akciu zo 40,76 milióna USD alebo 9 centov na akciu v rovnakom období predchádzajúceho roka. Analytici, ktorých oslovila spoločnosť FactSet, však predpovedali Netflixu o niečo vyšší zisk, a to 16 centov/akcia.
      Tržby Netflixu v 2. kvartáli vzrástli na 2,79 miliardy USD z  2,11 miliardy USD pred rokom a mierne prekonali odhady expertov, ktorí počítali s tržbami 2,76 miliardy USD.
      Netflix získal v 2. kvartáli 5,2 milióna predplatiteľov a prekonal tak významný míľnik, hranicu 100 miliónov predplatiteľov. Na domácom trhu pribudlo Netflixu 1,1 milióna nových klientov a v zahraničí 4,1 milióna.


Rumunská justícia vyhovela včera žiadosti kontroverzne vnímaného mediálneho magnáta Dana Voiculesca o predčasné podmienečné prepustenie na slobodu, kam sa dostane po takmer troch rokoch strávených za mrežami.
      Sedemdesiatročný Voiculescu bol odsúdený na desať rokov väzenia za pranie špinavých peňazí a ilegálne transakcie s pozemkami. Vedenie väzenského zariadenia, v ktorom si odpykával trest, potvrdilo jeho vzorné správanie.
      Išlo o druhý, tentoraz úspešný pokus obhajoby o podmienečné prepustenie Voiculesca, niekdajšieho spolupracovníka obávanej tajnej služby Securitate, exsenátora a podnikateľa.

Copyright © TASR 2017
Anglický spevák Ed Sheeran zrušil svoj účet na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Urobil tak po tom, ako sa proti nemu na internete zdvihla vlna kritiky pre jeho účinkovanie v prvej epizóde najnovšej siedmej sezóny seriálu Hra o tróny (2011). Dvadsaťšesťročný interpret sa už v júni vyjadril, že Twitter prestane používať, no svoje tvrdenie neskôr odvolal. Sheeran v minulosti sociálne siete prestal používať napríklad vlani, keď si dal od nich aj mobilu ročnú pauzu.

Hra o tróny nie je jediný televízny projekt, na ktorom sa rodák z Halifaxu v roku 2017 podieľa. Ako informoval v pondelok magazín Entertainment Weekly, Sheeran prepožičia hlas jednej z postavičiek v 29. sezóne seriálu Simpsonovci (1989). Interpret narozpráva chlapca menom Brendan v epizóde Haw-Haw Land, ktorá bude muzikálovou paródiou filmu La La Land (2016), a bude hlavným objektom záujmu Lisy. To sa však nebude pozdávať jej bývalému priateľovi Nelsonovi, a tak vznikne milostný trojuholník, v ktorom budú chlapci dievčinu ohurovať svojím spevom. Sheeran svoju časť nahral cez telefón, informoval producent Al Jean.

Edward Christopher Sheeran debutoval v roku 2011 albumom +, po ktorom nasledovali štúdiovky x (2014) a ÷ (2017). So všetkými troma nahrávkami dobyl UK Chart, pričom s druhou a treťou sa dostal na vrchol aj v americkom rebríčku Billboard 200. Na konte má napríklad dve Grammy, štyri BRIT Awards či dve Ivor Novello Awards.

Anglický spevák Ed Sheeran si obnovil svoj profil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Spravil tak len niekoľko hodín po tom, ako ho zmazal. Chýbajú na ňom však všetky jeho príspevky od apríla 2015 a namiesto pôvodných viac ako 19 miliónov má jeho profil aktuálne len niekoľko tisíc nasledovateľov.
Stiahnutie profilu môže podľa agentúry Associated Press (AP) súvisieť so Sheeranovým účinkovaním v prvej epizóde najnovšej siedmej sezóny seriálu Hra o tróny (2011), ktoré sa u nie všetkých jeho fanúšikov stretlo s pochopením a niektorí si z neho uťahovali.
Ed Sheeran už začiatkom júna vyhlásil, že bude Twitter používať len na zverejňovanie odkazov na svoje príspevky na Instagrame. Twitter nazval platformou "na písanie škaredých vecí".
Dvadsaťšesťročný interpret tiež vlani ohlásil, že na celý rok prestáva používať všetky sociálne siete a ročnú pauzu si dal aj od používania mobilu.
Edward Christopher Sheeran debutoval v roku 2011 albumom +, po ktorom nasledovali štúdiovky x (2014) a ÷ (2017). So všetkými troma nahrávkami dobyl UK Chart, pričom s druhou a treťou sa dostal na vrchol aj v americkom rebríčku Billboard 200. Na konte má napríklad dve Grammy, štyri BRIT Awards či dve Ivor Novello Awards.
©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.