23. 2. 2018

VÝROKY TÝŽDŇA

 VÝROKY TÝŽDŇA

"V civilizovaných krajinách je zakázané znevýhodňovať akúkoľvek skupinu len na základe jej etnickej príslušnosti, rovnako je však zakázané takúto skupinu aj zvýhodňovať. A zriaďovanie orgánov pre rôzne etnické skupiny je potvrdením nerovného prístupu.Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity plní aj úlohy, ktorých cieľom je zlepšiť blahobyt a postavenie rómskej komunity. Existencia takéhoto vládneho úradu je pritom evidentne diskriminačná voči majorite, ktorá nemá svojho splnomocnenca a s ním spojné výhody.Chceme teda eliminovať pozitívnu diskrimináciu menšín. Biely Slovák nemôže byť znevýhodňovaný len preto, že nepatrí k nejakej etnickej skupine. Ak existuje splnomocnenec vlády pre rómske komunity, dobre, nezávidíme, rešpektujeme, ale potom nech existuje aj splnomocnenec pre majoritu, ktorý sa bude starať o to, aby sa väčšina mala ako v bavlnke."
Milan Uhrík, ĽSNS

"Myslím si, že moja rodina je teraz celá opitá. Oslavovali a u nás v Českej republike je práve teraz okolo šesť hodín ráno."
Česká reprezentantka v snoubordkrose Eva Samková odpovedala na otázku, ako jej zisk bronzovej medaily prežívajú jej príbuzní.