14. 5. 2018

BAFTA Awards

BAFTA Awards

V londýnskej Royal Festival Hall rozdali v nedeľu televízne ceny BAFTA. Dve ceny získala miniséria Three Girls (2017), ktorá zo svojich troch nominácií premenila na víťazstvo tie v kategóriách Najlepšia miniséria a Najlepšia herečka v hlavnej úlohe (Molly Windsor).

Projekty s najviac nomináciami, a teda Line of Duty (2012), ktorý mal štyri, a Black Mirror (2011) a The Crown (2016) na tohtoročnom udeľovaní nemali veľa šťastia. Prvé dva menované nezískali žiadne ocenenie a The Crown si na konto pripísal cenu pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe, ktorú získala Vanessa Kirby.

Za najlepší dramatický seriál prekvapivo vyhlásili Peaky Blinders - Gangy z Birminghamu (2013). Najlepším hercom v hlavnej úlohe sa stal Sean Bean vďaka výkonu v seriáli Broken (2017) a trofej pre najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe dostal Brían F. O'Byrne zo seriálu Little Boy Blue (2017). Najlepším medzinárodným projektom sa stal Príbeh služobníčky (2017) a za najlepší televízny film vyhlásili Murdered For Being Different (2017).

Počas slávnostného večera, ktorý moderovala Sue Perkins, udelili aj najvyššie ocenenie Fellowship. To získala novinárka Kate Adie.

Prehľad víťazov a víťaziek televíznych cien BAFTA vo vybraných kategóriách:


Herec v hlavnej úlohe: Sean Bean (Broken)
Herečka v hlavnej úlohe: Molly Windsor (Three Girls)
Herec vo vedľajšej úlohe: Brían F. O'Byrne (Little Boy Blue)
Herečka vo vedľajšej úlohe: Vanessa Kirby (The Crown)
Dramatický seriál: Peaky Blinders - Gangy z Birminghamu
Miniséria: Three Girls
Televízny film: Murdered For Being Different
Medzinárodný projekt: Príbeh služobníčky
 

©2018, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.