6. 6. 2007

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Americká speváčka Britney Spears sa opäť dostala na prvé stránky bulvárnych denníkov, ktoré zverejnili jej nelichotivé fotografie z dovolenky. Mexická televízia a miestne denníky zverejnili fotky, na ktorých popová hviezda dovolenkuje v Puerto Vallarta, pričom sa pýši svojimi predĺženými platinovo blonďavými vlasmi, ako aj svojím nie veľmi vypracovaným zadkom. V posledných mesiacoch sa Spears v bulvári objavovala najmä v súvislosti s rozvráteným manželstvom s raperom Kevinom Federlinom, no škandály vyhľadávala i sama búrlivým nočným životom či fotografiami bez nohavičiek. Noviny si zgustli aj na jej dramatickom pribratí na váhe po narodení druhého syna. Bulvárne denníky sa tiež zaujímali o jej oholenú hlavu a pobyt na odvykacom liečení. Na svojej oficiálnej webovej stránke nedávno odkázala fanúšikom, že počas rozvodu a odvykacej kúry bola úplne na dne. Speváčka označila protialkoholickú liečebňu za veľmi ponižujúce miesto a odmietla, že by to bol alkohol či depresie, čo ju dohnali na liečenie. "Bola som skutočne na dne," uviedla 25-ročná Britney.
Britská televízia Channel 4 odvysiela zábery z nehody, pri ktorej zahynula princezná Diana, a to napriek nesúhlasu jej synov. Zástupca princov Williama a Harryho Jamie Lowther-Pinkerton napísal televízii protestný list, v ktorom označil fotografie, ktoré Channel 4 plánuje použiť v dokumente, za "obrovskú urážku" pamiatky ich matky. Televízia napriek protestom princov zábery odvysiela v dnešnom programe. Fotografie zachytávajú automobilovú nehodu z augusta roku 1997 v Paríži. Šofér Henri Paul, 36-ročná princezná Diana a 42-ročný Dodi Al Fayed zahynuli pri úniku pred paparazzmi, keď ich Mercedes nabúral v parížskom podjazde Pont de l'Alma. "Keby to bola vaša matka, ktorá zomrela v tom tuneli, chceli by ste, aby fotografie jej smrteľnej nehody boli odvysielané pred celým národom?" kladie si rečnícku otázku v liste Jamie Lowther-Pinkerton. Fotografie majú byť použité v dokumente nazvanom Diana: The Witnesses in The Tunnel.
Israel Broadcasting Authority (IBA), ktorá vysiela rozhlasové a televízne programy ako verejnú službu je v kríze . Rada IBA včera oznámila , že jej dlh sa vyšplhal na 42 miliónov EUR . Na krízovom stretnutí posunuli rozhodnutie o reformnom pláne . Zamestanci , ale aj členovia rady ostro kritizovali záchranný plán , ktorý hovorí o hlbokých rozpočtových škrtoch. Plán počíta i so zavretím niektorých rozhlasových stanív, medzi nimi aj pre arabských imigrantov a mnohých televíznych show na stanici Channel 1 . Stovkyx zamestnacov by mali ostať iba na základých platoch bez nároku na odmenu a honoráre.