5. 4. 2013

Novinárska cena 2012

Novinárska cena 2012

Nadácia otvorenej spoločnosti (NOS) dnes v rámci súťaže Novinárska cena 2012 spustila online hlasovanie o Česko-slovenskú cenu verejnosti. Verejnosť môže rozhodnúť o víťazovi spomedzi desiatich nominovaných príspevkov.
"Veríme, že priame ocenenie od verejnosti bude pre novinárov podporou a motiváciou. Práve novinári nám mnohokrát pomáhajú skvalitňovať každodenný život aj tým, že upozorňujú na pálčivé spoločenské problémy," uviedla riaditeľka nadácie Alena Pániková.
Online hlasovanie potrvá do 17. apríla. Desať príspevkov do online hlasovania, päť zo Slovenska a päť z Čiech, nominovali poroty a Rada súťaže zo všetkých printových a elektronických kategórií súťaže Novinárska cena 2012 na Slovensku a v Čechách. Súťažné príspevky sa venujú rôznym celospoločenským témam ako korupcia a klientelizmus, vzdelávanie a multikulturalizmus, život zdravotne postihnutých ľudí a ďalšie.
Do deviateho ročníka Novinárskej ceny sa prihlásilo 360 autorov so 618 príspevkami. Víťaza a nominovaných pre každú zo 14 kategórií zverejnia 23. apríla Bratislave.

Copyright © TASR 2013