4. 4. 2013

Zomrel Ivo Paukert

Zomrel Ivo PaukertRežisér Ivo Paukert, jeden z legendárnych tvorcov zábavných programov Československej a následne i Českej televízie, zomrel po dlhšej chorobe v utorok 2. apríla vo veku nedožitých 82 rokov. Túto informáciu potvrdila dnes aj hovorkyňa Českej televízie Michaela Fričová.
Rodák z Prahy bol absolventom štúdia réžie na tamojšej FAMU. Od roku 1963 pôsobil ako režisér Hlavnej redakcie zábavných programov Československej televízie. Stál za režisérskym pultom nielen pri prenosoch divadelných predstavení napríklad zo Semaforu, ale bol aj tvorcom viacerých komédií, retrospektívnych programov ako Hovory H ještě po dvaceti letech s Miroslavom Horníčkom a jeho hosťami, cyklov V Praze bejvávalo blaze alebo súťažného Videostopu, či seriálu Pletky pani Operetky.
V programe ČT sa neustále objavujú v reprízach i jednotlivé diely cyklu Proč bychom se nebavili, když nám Pánbůh archív dal alebo relácie Na kus řeči s Miroslavom Donutilom, na ktorých realizácii sa takisto podieľal.
Ivo Paukert, ktorý nakrútil aj viacero profilových relácií o populárnych českých spevákoch a nechýbal pri slávnych televíznych Silvestroch, bol od roku 2000 členom Siene slávy televíznej tvorby.

Copyright © TASR 2013