24. 4. 2014

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Hrešenie v médiách, filmoch a umení bude v budúcnosti v Rusku trestateľné pokutou. Za verejné šírenie hanlivých slov bude vinník musieť zaplatiť až do 50 000 rubľov (okolo 1 000 eur). V prípade opakovaného previnenia hrozí dokonca zákaz výkonu povolania. Dolná komora parlamentu v Moskve odhlasovala kontroverzný návrh zákona v stredu v treťom rozhodujúcom čítaní, informovali štátne médiá. Na základe neho budú CD a DVD nosiče musieť obsahovať varovné upozornenia, ako je tomu v USA. Zákon podporil aj minister kultúry Vladimir Medinskij. Aby vstúpil do platnosti, musí ho ešte schváliť horná komora parlamentu a podpísať prezident Vladimir Putin.

Celkové príjmy spoločnosti Facebook v prvom kvartáli tohto roku medziročne stúpli o 72 % na 2,5 mld. USD. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali, že spoločnosť Facebook dosiahne príjmy 2,36 mld. USD. Čistý zisk spoločnosti sa v sledovanom období dostal na 642 mil. USD, čo predstavuje zisk 25 centov na akciu. V rovnakom období predchádzajúceho roka bol čistý zisk spoločnosti Facebook vo výške 219 mil. USD, teda 9 centov na akciu.
Pod výsledky firmy Facebook v prvom kvartáli sa podpísal rastúci význam reklamy v mobilných zariadeniach. Podiel tejto reklamy na všetkých reklamných príjmoch spoločnosti Facebook v prvom štvrťroku bol 59 %. V rovnakom období predchádzajúceho roka bol tento podiel 30 %.
Sociálnu sieť Facebook k 31. marcu využívalo 1,28 mld. ľudí, pričom 1,01 mld. ľudí využívalo služby spoločnosti Facebook prostredníctvom smartfónu alebo tabletu. Americká spoločnosť taktiež uviedla, že z postu finančného riaditeľa firmy v septembri odíde David Ebersman a nahradí ho David Wehner.


©2013, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané

Naposledy v Horlivke na východe Ukrajiny sa nachádzal ďalší novinár, o ktorého zmiznutí spred viac ako 24 hodín informuje dnes internetové vydanie denníka Ukrajinska pravda.
Podľa rovnakého zdroja je nezvestným Jevhen Halič zo západoukrajinskej Kolomyje, ktorý bol v službách internetového portálu vikna.if.ua na služobnej ceste na východe Ukrajiny spoločne s bratom. Naposledy sa ozval v utorok predpoludním, okolo 10.00 h.
Už od pondelka sa dvojica nachádzala v Doneckej oblasti, odkiaľ zasielala reportáže a avizovala i ďalšie. Od utorkového predpoludnia však s nimi nemajú žiadny kontakt.
Podľa blízkych dvojice zaregistrovali v uplynulých hodinách viacero neúspešných pokusov o vybratie peňažnej hotovosti s bankovou kartou novinárovho brata.
Zásadne sa nezmenila situácia okolo amerického reportéra webovej stránky Vice News Simona Ostrovského, ktorého naďalej zadržiavajú separatisti v Slovjansku na východe Ukrajiny. Páchatelia podozrievajú muža s dvojakým americko-izraelským občianstvom, že pôsobil ako informátor Pravého sektoru.
Informoval o tom dnes samozvaný starosta mesta Viačeslav Ponomariov.
Podľa jeho slov je Ostrovsky zadržiavaný v normálnych podmienkach a je zásobovaný tekutinami.
Webová stránka Vice News už v utorok uviedla, že o situácii svojho spolupracovníka vie a je v kontakte s ministerstvom zahraničných vecí USA a ďalšími americkými vládnymi inštitúciami v záujme zaistenia Ostrovského bezpečnosti.

Copyright © TASR 2013