10. 11. 2014

2014 MTV Europe Music Awards

2014 MTV Europe Music Awards

 


Britsko-írska skupina One Direction získala na nedeľnom odovzdávaní MTV Europe Music Awards v Glasgowe tri ceny, avšak na ceremoniáli sa nezúčastnila. Päťčlenná formácia triumfovala v kategóriách Najlepší popový interpret, Interpret s najlepšími živými vystúpeniami a Najaktívnejšia fanúšikovská základňa. Niall Horan, Harry Styles, Zayn Malik, Liam Payne a Louis Tomlinson sa fanúšikom poďakovali aspoň prostredníctvom videa.

Po dve ceny dostali americké speváčky Ariana Grande a Katy Perry a tiež austrálska kapela 5 Seconds Of Summer. Grande zvíťazila so skladbou Problem (feat. Iggy Azalea) v kategórii Najlepšia pieseň a taktiež sa stala najlepšou interpretkou. Perry, ktorá sa rovnako ako One Direction na podujatí nezúčastnila, získala ceny za najlepší videoklip (Dark Horse feat. Juicy J) a Najlepší look. 5 Seconds Of Summer vyhlásili za najlepších nováčikov a Najlepšieho interpreta z relácie MTV Push. Americká rapperka Nicki Minaj, ktorá udeľovanie MTV Europe Music Awards moderovala a taktiež bola jednou z vystupujúcich, si odniesla cenu pre najlepšieho hip-hopového interpreta alebo interpretku. Kanadský spevák Justin Bieber sa stal najlepším interpretom, no ani on si cenu neprišiel prevziať.

V kategórii Najlepšia pieseň s posolstvom zvíťazila Beyoncé so skladbou Pretty Hurts, najlepším rockovým interpretom sa stala kapela Linkin Park, formáciu Thirty Seconds To Mars vyhlásili za najlepšieho alternatívneho interpreta a medzi interpretmi elektronickej hudby triumfoval škótsky dídžej a producent Calvin Harris. Ten mal byť taktiež jedným z vystupujúcich, no na poslednú chvíľu svoju účasť pre chorobu zrušil. Britský spevák Ozzy Osbourne si prevzal čestnú Global Icon Award, pričom následne Slash, Myles Kennedy, The Conspirators a Simon Neil z Biffy Clyro zahrali Osbournovu skladbu Crazy Train z roku 1980. Na ceremoniáli okrem nich a spomínanej Nicki Minaj vystúpili aj Ariana Grande, Ed Sheeran, U2, Alicia Keys, Enrique Iglesias, Charli XCX, Kiesza a Royal Blood.

Prehľad víťazov a víťaziek 2014 MTV Europe Music Awards:
 

Najlepšia pieseň: Ariana Grande - Problem feat. Iggy Azalea
Najlepšia pieseň s posolstvom: Beyoncé - Pretty Hurts
Najlepší videoklip: Katy Perry - Dark Horse feat. Juicy J
Najlepší popový interpret: One Direction
Najlepšia interpretka: Ariana Grande
Najlepší interpret: Justin Bieber
Interpret s najlepšími živými vystúpeniami: One Direction
Najlepší nováčik: 5 Seconds Of Summer
Najlepší rockový interpret: Linkin Park
Najlepší alternatívny interpret: Thirty Seconds To Mars
Najlepší hip-hopový interpret alebo interpretka: Nicki Minaj
Najlepší interpret elektronickej hudby: Calvin Harris
Najlepší look: Katy Perry
Najlepší interpret z relácie MTV Push: 5 Seconds Of Summer
Najlepšie vystúpenie v rámci World stage: Enrique Iglesias - MTV World Stage Isle of MTV Malta
Najlepší svetový interpret: Bibi Zhou
Najaktívnejšia fanúšikovská základňa: One Direction
Global Icon Award: Ozzy Osbourne
 
©2014, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.