8. 10. 2015

STANOVISKO: Ministerstvo hospodárstva popiera udajné vyjadrenia ministra Vazila Hudáka o investícii Jaguar Land Rover počas jeho pracovnej cesty v Indii

STANOVISKO:

Ministerstvo hospodárstva popiera údajné vyjadrenia ministra Vazila Hudáka o investícii Jaguar Land Rover počas jeho pracovnej cesty v Indii


Minister hospodárstva Vazil Hudák je na pracovnej ceste v Indii, kde má viacero bilaterálnych rokovaní. Počas dnešného dňa bola z Indie publikovaná správa, v ktorej boli uvedené údajné citácie ministra Hudáka k investícii Jaguar Land Rover. Malo ísť o spresnenú údajnú výšku investície, počet pracovných miest a ďalšie informácie súvisiace s investíciou Jaguar Land Rover.
Ministerstvo hospodárstva SR popiera pravdivosť tejto správy ako aj údajov v nej zverejnených. Minister hospodárstva SR sa na žiadnom oficiálnom stretnutí k investícii v podrobnostiach nevyjadroval a neposkytol žiaden rozhovor miestnym médiám.
Naďalej platí doteraz publikované stanovisko MH SR, že rokovania so spoločnosťou Jaguar Land Rover pokračujú a do ich ukončenia a prípadného uzatvorenia zmluvy MH SR po dohode oboch strán neposkytuje žiadne podrobné informácie až do ukončenia procesu.