12. 6. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Škótsky herec Kevin McKidd sa objaví aj v ďalšej sezóne seriálu Klinika Grace (2005). Informoval o tom portál Deadline, podľa ktorého 42-ročný predstaviteľ doktora Owena Hunta s tvorcami seriálu podpísal novú zmluvu. Podobne tak urobili aj jeho kolegovia Justin Chambers, Chandra Wilson, James Pickens, Jr. a Ellen Pompeo, ktorá svoj návrat do série potvrdila začiatkom mesiaca. Televízia ABC plánuje začať vysielať trinástu sezónu obľúbeného seriálu na jeseň.
Správy o obnovení kontraktov spomínaných hercov sa objavili krátko po tom, ako herečka Sara Ramirez nedávno oznámila, že v nových epizódach projektu sa už neobjaví. Zo seriálu už odišli aj Sandra Oh či Patrick Dempsey.
Kevin McKidd sa preslávil najmä účinkovaním v spomínanom seriáli Klinika Grace. Okrem toho účinkoval aj vo filmoch Trainspotting (1996), Psí vojaci (2002), Kráľovstvo nebeské (2005), Hannibal: Zrodenie zla (2007), Posledná légia (2007), Percy Jackson: Zlodej blesku (2010) alebo v televíznych projektoch Rím (2005 - 2007) a Cesta do minulosti (2007).

Austrálska rapperka Iggy Azalea bude porotkyňou v pripravovanej ôsmej sezóne austrálskej verzie speváckej súťaže The X Factor. Dvadsaťšesťročná rodáčka zo Sydney nahradí speváčku Dannii Minogue, ktorá po troch sezónach oznámila odchod z projektu.
Iggy Azalea prezradila, že bude súčasťou austrálskeho X Factoru v sobotu, keď vystúpila v programe Good Morning America. Jej účasť následne potvrdili aj producenti súťaže. "V skutočnosti som si nevedela predstaviť samú seba ako porotkyňu v akejkoľvek televíznej súťaži, ale mám pocit, že The X Factor by mi mohol vyhovovať, a tak som súhlasila. Veľmi sa teším na túto skúsenosť, hoci neviem, čo mám od toho očakávať," vyhlásila rapperka. Mená ďalších porotcov ani termín premiéry ôsmej sezóny zatiaľ nie sú známe.
Iggy Azalea, vlastným menom Amethyst Amelia Kelly, sa ako šestnásťročná presťahovala zo Sydney do USA, kde sa chcela presadiť v hudobnom priemysle. Po prvý raz na seba upozornila virálnymi videoklipmi, ktoré zverejnila prostredníctvom YouTube. Následne v roku 2012 vydala EP nahrávku Glory. V rovnakom roku sa začala venovať aj modelingu, pričom bola napríklad tvárou značky Levi's. Debutový album The New Classic vydala v apríli 2014, v novembri toho istého roka ponúkla aj jeho reedíciu s názvom Reclassified. Momentálne pripravuje druhú štúdiovku Digital Distortion. Ako herečka sa predstavila v akčnej snímke Rýchlo a zbesilo 7 (2015).

Polícia identifikovala muža, ktorý v piatok zastrelil americkú speváčku Christinu Grimmie. Páchateľom bol 27-ročný Kevin James Loibl z mesta St. Petersburg na Floride, ktorý podľa vyšetrovateľov zjavne cestoval do 170 kilometrov vzdialeného Orlanda, aby zabil 22-ročnú interpretku.
Grimmie v piatok po koncerte v miestnej sále The Plaza Live rozdávala autogramy, keď do miestnosti vstúpil Loibl s dvoma zbraňami a začal na ňu strieľať. Jej brat Marcus ho zrazil k zemi, na čo sa útočník na mieste zastrelil. Speváčku následne previezli do nemocnice, tam však na druhý deň zraneniam podľahla. U Loibla okrem strelných zbraní našli aj ďalšie dva plne nabité zásobníky a lovecký nôž. Momentálne hľadajú jeho mobilný telefón a počítač, aby získali ďalšie informácie, keďže motív jeho konania nie je zatiaľ známy. Vyšetrovatelia však predpokladajú, že šlo o psychicky narušeného fanúšika. "Je to iba špekulácia, ale všetko tomu nasvedčuje. Nemáme žiadne dôkazy o tom, že by ju osobne poznal," uviedol šéf orlandskej polície John Mina, ktorý taktiež pochválil speváčkinho brata za zneškodnenie strelca. "Marcus sa zachoval veľmi hrdinsky, čím nepochybne zabránil ďalším stratám na životoch," dodal Mina.
Christina Victoria Grimmie sa narodila 12. marca 1994 v Marltone v štáte New Jersey. Do povedomia verejnosti sa dostala coververziami skladieb na službe YouTube, no preslávila sa až účinkovaním v súťaži The Voice, kde skončila v roku 2014 na treťom mieste. Na konte má štúdiovku With Love (2013) a EP nahrávky Find Me (2011) a Side A (2016). Na správu o jej úmrtí zareagovalo viacero známych osobností ako Adam Levine, Christina Aguilera, Blake Shelton, Usher, Pharrell Williams, Selena Gomez či Ashley Tisdale.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.