4. 7. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Írsky moderátor a komik Graham Norton sa rozhodol prestať používať sociálnu a mikroblogovaciu sieť Twitter. Podľa jeho slov totiž nie je "šťastným svetom". Rodák z írskeho Clondalkinu je vraj znechutený z nenávistných komentárov, ktoré ľudia zverejňujú na spomínanej sieti. "Mám radšej Facebook, pretože tam mám skutočných priateľov, ktorí so mnou súhlasia. Na Twitteri to tak nie je," povedal 53-ročný moderátor pre BBC Radio 2. Hoci on sám už na Twitter neprispieva, na jeho profil stále pribúdajú automatické príspevky s odkazmi na stĺpčeky, ktoré píše pre britský denník The Daily Telegraph.
Graham Norton je známy predovšetkým vďaka komediálnej talkšou The Graham Norton Show (2007). Je zakladateľom produkčnej spoločnosti So Television, ktorú v roku 2012 predal britskej mediálnej skupine ITV. Ako herec sa predstavil vo filmoch Another Gay Movie (2006) a Nestanem sa tvojou ženou (2007). Je držiteľom siedmich cien BAFTA.

Hlavný moderátor motoristickej relácie Top Gear Chris Evans sa už po prvej odvysielanej sezóne rozhodol z nej odísť. Päťdesiatročný rodák z Warringtonu informoval o odstúpení dnes prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. "Odchádzam z Top Gearu. Dal som do toho všetko, ale občas to nestačí. Tím je viac než úžasný, prajem im len to najlepšie," napísal. Jeho rozhodnutie prišlo krátko po tom, ako relácia nezískala pozitívne ohlasy verejnosti a zaznamenala klesajúcu sledovanosť. "Cítim, že odstúpenie je jediná správna vec, ktorou môžem v tomto prípade pomôcť. Nikdy predtým som nespolupracoval s takým oddaným tímom, s akým som mal dočinenia počas posledných dvanástich mesiacov. Naďalej zostávam fanúšikom šou, vždy som bol a vždy aj budem," dodal vo vyhlásení pre BBC.
Správu o Evansovom odchode následne potvrdil aj riaditeľ štúdií BBC Mark Linsey. "Chris sa vzdáva svojich povinností v Top Geare. Tvrdí, že doň vložil všetko, čo mohol, aby bol úspešný. Je presvedčený, že správni ľudia ako z produkčného tak i z moderátorského tímu zostanú, aby posunuli šou dopredu a spravili z nej hit, aký si predstavujeme," uviedol.
Chris Evans nahradil na mieste hlavného moderátora Jeremyho Clarksona, ktorý oň prišiel vlani v marci po tom, ako napadol jedného z producentov Oisina Tymona. V novej sérii sa preto neobjavili ani predošlí spolumoderátori Richard Hammond a James May, ktorí sa tiež rozhodli nepredĺžiť kontrakty. Ďalšími moderátormi programu sú americký herec Matt LeBlanc, nemecká pretekárka Sabine Schmitz, motoristickí novinári Chris Harris a Rory Reid a bývalý majiteľ jedného z tímov F1 Eddie Jordan. Zatiaľ však nie je známe, či sa objavia aj v ďalších sezónach relácie.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.