6. 7. 2016

Zomrela Noel Neill

Zomrela Noel Neill

Vo veku 95 rokov zomrela v nedeľu americká herečka Noel Neill, ktorá ako prvá stvárnila reportérku Lois Lane vo filme o Supermanovi. O úmrtí herečky informoval jej manažér Larry Ward, ktorý zverejnil na sociálnej sieti Facebook správu redaktora Jima Nolta. Ako v nej Nolt uviedol, rodáčka z Minneapolisu dlhodobo trpela nešpecifikovanou chorobou.
Noel Neill sa ako Lois Lane po prvý raz predstavila v snímke Superman (1948). Neskôr si túto úlohu zopakovala vo filme Atom Man vs. Superman (1950) a v seriáli Adventures of Superman (1952 - 1958). Svet Supermana jej však ostal blízky aj naďalej. Ako matka Lois Lane sa objavila v novom spracovaní príbehu o superhrdinovi z roku 1978, v ktorom si Supermana alias Clarka Kenta zahral Christopher Reeve. V roku 2006 ju mohli diváci a diváčky vidieť v snímke Superman sa vracia, v ktorej stvárnila Gertrude Vanderworth.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.