13. 4. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS


Americká televízia Spike TV zverejnila prvý trailer a plagát seriálu The Mist na motívy novely Stephena Kinga. Krátke video ukazuje mysterióznu hmlu, ktorá sa plazí malým mestom v štáte Maine a ovplyvňuje mysle obyvateľov. Plagát zobrazuje človeka za sklom, ktorý sa díva von, ale nič nevidí, a nad ním je obrátené mesto zahalené v záhadnej hmle.
Desaťdielny seriál sa zameriava na rodinu z malého mesta, ktorú zasiahne brutálna vražda. Tajomná hmla ich oddelí od zvyšku obyvateľov a každého ponechá vlastnému osudu. Ľudia v meste sa stanú spojencami proti hmle a hrozbám, aby si udržali zdravý rozum a morálku, zatiaľ čo spoločnosť sa rúca.
V seriáli sa predstavia Morgan Spector, Alyssa Sutherland, Okezie Morro, Darren Pettie, Dan Butler, Isaiah Washington Jr. či Frances Conroy. Výkonným producentom a autorom scenára je Christian Torpe. Seriál bude mať premiéru 22. júna na americkej televízii Spike.

Americká herečka a televízna moderátorka Oprah Winfrey tvrdí, že jej talkšou z nej urobila lepšieho človeka a bola pre ňu najlepšou terapiou. "Počúvala som príbehy iných a hovorila si 'Videla som, čo sa stalo tej pani. Nechcem ísť rovnakou cestou.' Pomohlo mi to stať sa lepším človekom. Nikdy som nešla k terapeutovi, ale množstvo z nich sedelo oproti mne, takže som si z toho niečo jednoducho vzala. The Oprah Winfrey Show bola najlepšia terapia," vyjadrila sa v rozhovore pre magazín People 63-ročná rodáčka z Kosciuska v Mississippi, ktorej populárnu talkšou v USA vysielali v rokoch 1986 - 2011. 

Oprah Winfrey hrala napríklad vo filme Purpurová farba (1985), ktorý jej vyniesol nominácie na Oscara i Zlatý glóbus. Predstavila sa aj v snímkach Milovaná (1998), Komorník (2013) či Selma (2014), pričom za poslednú menovanú si ako jedna z producentov a producentiek vyslúžila nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší film. V roku 2012 jej americká Akadémia filmových umení a vied udelila humanitárnu cenu Jeana Hersholta. Známa je však najmä vďaka spomínanej veľmi úspešnej televíznej talkšou. 

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Pobaltská tlačová agentúra BNS sa stala zrejme obeťou kybernetického útoku. Neznáme osoby umiestnili včera cez litovský redakčný systém na internetovej stránke agentúry mylnú informáciu, v zmysle ktorej došlo v Lotyšsku k otráveniu príslušníkov amerických ozbrojených síl bojovou toxickou látkou yperit.
      Predstaviteľ BNS zodpovedný za obsah spravodajstva o texte formovanom v litovskom a ruskom jazyku uviedol, že ide o evidentnú provokáciu.
      Počítačoví špecialisti sa teraz pokúšajú vypátrať, kto falošnú správu do systému umiestnil.
      Servery siete agentúry pôsobiacej v Estónsku, Litve a Lotyšsku sa terčom hackerského útoku stali už v januári 2017.


Copyright © TASR 2017