27. 7. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Štvorica producentov a scenáristov obľúbeného seriálu Hrozba z temnoty (2005) pripravuje pre televíziu CW jeho spinoff s názvom Wayward Sisters. Projekt plánujú divákom a diváčkam predstaviť pilotnou časťou v rámci 13. sezóny Hrozby z temnoty, ktorá sa na televízne obrazovky v USA dostane v októbri. Narozdiel od pôvodného seriálu, ktorého hlavnými hrdinami sú bratia Winchesterovci, bude novinka sledovať sesterstvo dievčat z náhradnej rodiny.
Scenár majú na starosti Robert Berens a Andrew Dabb, ktorí budú spolu s Robertom Singerom a Philom Sgricciom aj výkonnými producentmi.
V prípade jeho realizácie si v seriáli zahrajú Briana Buckmaster, Kathryn Newton a Katherine Ramdeen, známe z pôvodnej série, ktoré sa pridajú ku skôr ohlásenej Kim Rhodes. Ďalšou členkou hereckého obsadenia bude Clark Backo, ktorá narozdiel od ostatných kolegýň stvárni úplne novú postavu.
Hlavnými hrdinkami príbehu budú šerifka Jody Mills (Rhodes) a problémové mladé ženy, ktoré osireli následkom nadprirodzených tragédií, a pod jej vedením bojujú proti rôznym nadprirodzeným bytostiam. Jody pritom pomáha aj šerifka Donna Hanscum (Buckmaster), ktorá je síce v tomto svete relatívne nová, no stala sa jej blízkou priateľkou.
Newton si zopakuje rolu Claire Novak, ktorá sa vo svete Hrozby z temnoty objavila, keď jej otec poskytol svoje telo anjelovi Castielovi (Misha Collins). Neskôr sa z nej stala lovkyňa a žije u Jody. Ramdeen sa opäť predstaví ako Alex Jones, ktorá sa dostala do Jodyinej opatery po tom, ako ju bratia Winchesterovci zachránili z upírskej rodiny, ktorá ju využívala ako návnadu pre svoje ľudské obete.
Backo si zahrá Patience Turner, novú členku Wayward Sisters, ktorej život sa obráti naruby, keď zistí, že je silným médiom. Tento dar zdedila po odcudzenej starej mame Missouri Moseley, ktorá sa objavila v prvej sezóne Hrozby z temnoty. Patience, ktorú pre jej schopnosti prenasleduje temná sila, napokon tiež nájde útočisko o Jody. Rolu Missouri Moseley si zopakuje Loretta Devine, ktorá médium a rodinnú priateľku Winchestrovcov stvárnila už v epizóde Home.
Nápad na spinoff vzišiel od fanúšikov Hrozby z temnoty, ktorí ho však pôvodne nazývali Wayward Daughters. Jody, Claire, Alex a Donna ale boli ich vysnívaným obsadením. Predchádzajúci pokus o spinoff zo sveta bratov Winchestrovcov, ktorým mal byť projekt Bloodlines, sa však nedostal ďalej ako k predstaveniu v epizóde pôvodnej série a zatiaľ nie je istá ani budúcnosť Wayward Sisters.


©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané. 

 Dejiskom nasledujúceho ročníka medzinárodnej pesničkovej súťaže Eurovízia bude portugalské hlavné mesto Lisabon. Oznámili to v utorok organizátori podujatia, ktorých cituje agentúra AP. Súťaž sa uskutoční v bližšie nešpecifikovanom zábavnom komplexe na brehu rieky.
      Podľa verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej stanice RTP, ktorá bude Eurovíziu hostiť, sú semifinále naplánované na 8. a 10. mája, zatiaľ čo finále prebehne 12. mája 2018. Portugalsko získalo právo hostiteľskej krajiny po prvý raz po tohtoročnom víťazstve svojho zástupcu Salvadora Sobrala v Kyjeve.
      Sobral (27) si prvenstvo vyslúžil piesňou "Amar pelos dois", precítenou baladou a nepompéznym vystúpením, čo kontrastovalo s ostatnými účinkujúcimi v ukrajinskej metropole, ako aj so všeobecnou tradíciou tejto súťaže, fungujúcej od roku 1956. Hudbu i text skladby zložila jeho sestra Luísa Sobralová.
      Víťazstvo v Eurovízii poskytuje interpretom väčšinou krátkodobú vzpruhu pre ich kariéru. Výnimku tvorí švédska skupina ABBA, ktorá v súťaži triumfovala v roku 1973, britská formácia Bucks Fizz s víťazstvom v roku 1981 či kanadská speváčka Céline Dion, ktorá - reprezentujúc Švajčiarsko - zvíťazila v roku 1988.

Americký časopis Rolling Stone dal na titulnú stranu svojho najnovšieho vydania kanadského liberálneho premiéra Justina Trudeaua a pýta sa: "Prečo nemôže byť naším prezidentom?"
      Časopis si zrejme uvedomil, že prezidentom Spojených štátov môže byť len americký občan narodený v USA, a na svojej webovej stránke uverejnil článok s iným nadpisom: "Justin Trudeau: Je kanadský premiér najväčšou nádejou slobodného sveta?"
      Trudeau je na fotografii s vyhrnutými rukávmi bielej košele, ako sa opiera o stôl. Autor jeho profilu Stephen Rodrick načrtáva ostrý kontrast medzi liberálnymi názormi kanadského premiéra na zdravotnícku starostlivosť, legalizáciu marihuany a environmentálnu politiku a postojmi amerického prezidenta Donalda Trumpa. Trudeau hovorí, že s Trumpom v mnohom nesúhlasí, ale popritom zdôrazňuje, že obaja lídri majú "konštruktívny pracovný vzťah". Podľa neho snaha uraziť Trumpa alebo napádať všetko, čo hovorí vo veciach, kde sa rozchádzajú, by neviedla ku konštruktívnemu vzťahu.


Copyright TASR ©2017


Americký minister spravodlivosti Jeff Sessions oznámi už čoskoro informácie o trestnom stíhaní únikov utajovaných informácií. Oznámila to dnes s odvolaním sa na nemenované úradné zdroje televízie Fox News. Správy o trestných kauzách by podľa nej mali uzrie svetlo sveta počas budúceho týždňa.
Vyšetrovatelia sa podľa Fox News zameriavajú na informácie publikované v médiách, ktoré obsahujú citlivé správy tajných služieb. Ministerstvo spravodlivosti americkej televízii odmietlo správu o trestnom stíhaní potvrdiť.
Sessions sa v minulých dňoch stal prekvapivým terčom kritiky zo strany prezidenta Donalda Trumpa, ktorého prezidentskú kandidatúru vlani podporil ako prvý z amerických senátorov. Trump mu okrem iného vyčítal nečinnosť pri stíhaní osôb, ktoré sú za úniky informácií zodpovedné. Má mu takisto za zlé, že sa dobrovoľne zriekol účasti na vyšetrovaní údajného zasahovanie Moskvy do amerických prezidentských volieb.
Posledný únik informácií sa týka samotného Sessions. Denník The Washington Post v piatok napísal, že americké špionážne agentúry odpočúvala ruského veľvyslanca vo Washingtone. Do Moskvy mal vraj odkázať, že sa Sessions vlani diskutoval o záležitostiach volebnej kampane a iných, pre Moskvu dôležitých otázkach.
Trump zatiaľ nenaznačil, či chce ministra spravodlivosti uvoľniť z funkcie. Mnohí Trumpovi poradcovia a republikánski zákonodarcovia sa ale za Sessions postavili a varovali prezidenta, že prípadný zákrok proti ministrovi by vzbudil pohoršenie.

Copyright ČTKR ©2017