21. 9. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala internetové spoločnosti, aby účinne bránili šíreniu extrémistického materiálu, napísala dnes agentúra AP.
Mayová zároveň apeluje na veľké sociálne médiá ako Facebook či Twitter, aby v prvom rade vyvíjali technológie na blokovanie zverejňovania škodlivého obsahu.
Na boj proti zverejňovaniu extrémistického obsahu na internete sa Mayová bude sústrediť aj počas stretnutia s predstaviteľmi technologických spoločností, ktoré sa uskutoční dnes v New Yorku v rámci zasadnutia Valného zhromaždenia OSN.
Podľa Mayovej napriek tomu, že sociálne médiá urobili v boji s extrémistickou propagandou pokroky, mali by zabezpečiť, aby boli príspevky so škodlivým obsahom z ich serverov odstraňované za menej ako dve hodiny.
"Toto odvetvie musí ísť hlbšie a postupovať rýchlejšie pri automatizácii detekcie a odstraňovania teroristického obsahu", pretože extrémisti "kladú väčší dôraz na rýchle šírenie obsahu, aby si udržali náskok" pred dohľadom.

Súd v meste Krško na juhovýchode Slovinska uložil včera prísne tresty dvom mužom, ktorí ubili na smrť svojho priateľa, pričom prostredníctvom siete Facebook naživo vysielali videozábery tohto činu.
Agentúra AP uviedla, že 20-ročného Aleša Olovca a 29-ročného Martina Kovača uznali za vinných z vraždy. Prvý z menovaných má stráviť vo väzení 21 rokov a 11 mesiacov, zatiaľ čo v prípade druhého je to desať rokov a 11 mesiacov.
Odsúdení muži zbili vo februári 26-ročného Andreja Cekutu, s ktorým sa dostali do potýčky, pričom svoje konanie tzv. streamovali cez uvedenú sociálnu sieť. Cekuta následne zomrel v nemocnici.
Videozábery boli dostupné 23 minút, počas ktorých si ich pozrelo vyše 100.000 ľudí, informovala AP.

Copyright TASR ©2017