23. 9. 2017

RTVS pripravila na Medzinárodný deň nepočujúcich špeciálny program

RTVS pripravila na Medzinárodný 

deň nepočujúcich špeciálny program

V nedeľu 24. septembra budú všetky relácie, filmy, diskusie i spravodajstvo na JEDNOTKE a DVOJKE od rána až do nočných hodín uvádzané so skrytými titulkami alebo s prekladom do slovenského posunkového jazyka.
      „Je civilizačnou povinnosťou veľkých a silných pomáhať znevýhodneným, a preto túto našu aktivitu robíme so špeciálnou dávkou empatie,“ podotkol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.
      Na JEDNOTKE bude napríklad v slovenskom posunkovom jazyku diskusná relácia O 5 minút 12, večerné Správy RTVS, Góly - body – sekundy aj Počasie. Nepočujúcim deťom sa bude o 08.25 h venovať špeciálne vydanie Zázračného ateliéru. Deti sa v ňom vďaka pozvanému hosťovi bližšie dozvedia o posunkovom jazyku.
      Medzinárodný deň si na DVOJKE o 11.15 h pripomenie Televízny klub nepočujúcich. Jeho tvorcovia zašli na medzinárodný festival kultúry do Nórska a v Bergene navštívili centrum pre nepočujúcich, kde s jeho klientmi hovorili o ich živote, podmienkach, školstve a celkovom začlenení nórskych nepočujúcich do spoločnosti.
      RTVS vysiela denne na DVOJKE v slovenskom posunkovom jazyku Správy RTVS o 20.00 h a na záver vysielania hlavné Správy RTVS „N“. Zároveň každú druhú sobotu predpoludním uvádza magazín Televízny klub nepočujúcich
.