RTVS sa stabilne drží na vedúcich priečkach sledovanosti počas víkendového prime-time. Počas uplynulého víkendu sledovali diváci nielen obľúbené zábavné relácie a úspešný seriál na Jednotke, ale diváckemu záujmu sa tešili aj prenosy zo zimnej olympiády na novom televíznom okruhu :Šport.

Piata epizóda seriálu Priznanie prilákala k televíznym obrazovkám Jednotky 492.000 divákov pri trhovom podiele 20,8 % v cieľovej skupine 12+. Seriál si drží pozíciu lídra a stal sa opäť najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

V piatok večer zaujala divákov Jednotky obľúbená šou Milujem Slovensko. Sledovalo ju 402.000 divákov pri trhovom podiele 18,5 % v cieľovej skupine 12+ a šou bola v danom čase jednotkou v sledovanosti. V sobotu si diváci nenechali ujsť súťažno-zábavnú šou Záhady tela (419.000, shr 18,6 %), ktorá sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Diváckemu záujmu sa tešila aj talkšou Neskoro večer, ktorú sledovalo 352.000 divákov pri trhovom podiele 17,6 % a v danom čase bola najsledovanejším televíznym programom.

V nedeľu na poludnie lákala divákov k televíznym obrazovkám aj diskusná relácia O 5 minút 12 na Jednotke. Sledovalo ju až 487.000 ľudí pri trhovom podiele 31,4 % v cieľovej skupine 12+ a v danom čase bola taktiež jednotkou v sledovanosti.

Diváci si nenechali ujsť ani štart zimnej olympiády v Pekingu. Na televíznom okruhu :Šport sledovalo otvárací ceremoniál v piatok popoludní 233.000 divákov pri trhovom podiele až 21,9 % v cieľovej skupine 12+ a v danom čase sa stal najsledovanejším programom.

V sobotu prilákala najviac divákov zmiešaná štafeta v biatlone, ktorú si nenechalo dopoludnia ujsť 208.000 divákov pri trhovom podiele až 23 % v univerzálnej cieľovej skupine a program bol v danom čase lídrom v sledovanosti. Divákov zaujal v sobotu aj dokument zo série Zlato – striebro – bronz venovaný Anastasii Kuzminovej (134.000, shr 14,2 %) a preteky žien v skokoch na lyžiach (120.000, shr 12 %).

V nedeľu boli najsledovanejším olympijským športovým prenosom preteky mužov na saniach, ktoré popoludní sledovalo 125.000 divákov pri trhovom podiele 7,8 % v cieľovej skupine 12+. Výkony Petry Vlhovej v obrovskom slalome si aj napriek skorému rannému času (od 2.26 h) nenechalo ujsť 114.000 divákov pri trhovom podiele až 39,3 % v univerzálnej cieľovej skupine. Divákov v nedeľu zaujali aj preteky mužov v skokoch na lyžiach (108.000, shr 7 %) a v rýchlokorčuľovaní (105.000, shr 8,1 %).