Mýty a legendy
Okrem zjavne pozitívnych zmien v Slovenskej televízii sa Richardovi Rybníčkovi podarilo opriasť niekoľkými mýtami a legebdami.
Zo stratového hospodárenia viac ako 680 miliónov korún sa Rybníčkovi podarilo dosiahnuť vyrovnaný rozpočet.– Zvýšil sledovanosť verejnoprávnej televízie. Z verejných zdrojov sa 3,5 roka dostal o 1. 750.000 , - Sk viac. Náklady budúcich období pritom predstavujú čiastku 281.755.000,- Sk a náklady na prehrané súdne spory a pokuty od roku 2003 predstavujú ešte čiastku cca 35.000.000,- Sk.
Zvýšil sledovanosť verejnoprávnej televízie, ktorú predtým nilto nesledoval. Tento mýtus, živený aj novinármi, je mýtom. Podiely sa totiž veľmi nezmenili. Podľa DKV, ktoré by s dalo / pri share s prižmúrenými očami / porovnávať Markíza mala pred RR podiel -35,64 , STV 1 -22,83 , STV 2- 4,7, TA 3 1,03. Podarilo sa však vyvolať u verejnosti amnéziu, že celú STV vôbec nikto nesledoval.
Vo verejnoprávnej televízii spustil nové úspešné formáty ako Svadba snov či Slovensko hľadá SuperStar. Svadba snov bola stratová a nepritiahla tých divákov, ktorým mala byť určená. Obe časti Slovensko hľadá SuperStar boli stratové, čo sa ešte nestalo v žiadnej, ani verejnoprávnej televízii na svete. Slovensko hľadá SuperStar bola zbytočne predražená show. STV dostala od RVR pokuty za 8,65 milióna korún a za druhú sériu pokuty v celkovej výške 16 miliónov korún.
Spustil nových 25 formátov relácií na Jednotke i Dvojke STV- málo z tých formátov prežilo .
Pripravil výrobu vlastných projektov pôvodnej tvorby - televízneho filmu Ticho a seriálu Rodinné tajomstvá- Príliš málo na jedno funkčné obdobie, navyše seriál bol tým najhorším , čo v STV za posledné roky vzniklo.
Richardovi Rybníčkovi sa podarilo sa vrátiť dôveryhodnosť spravodajstva STV - prieskumy jasne hovoria, že čísla pred ním boli tie isté. V roku 2004 dokonca nižšie, než za jeho predchodcu.
STV mala vo chvíli odchodu Richarda Rybníčka na účte 300 miliónov korún a je v zisku 58 miliónov. Zisk by sa v júni hodnotil určite ťažko, navyše snáď kladný hospodársky výsledok. To už raz bolo naznačené Marcelom Parom, ktorý v roku 2004 predpokladal zisk 300 miliónov . Áno – aj s dotáciou. A účtovný. Navyše, nerozdelený fiktívny zisk bude musieť nástupca kruto riešiť. Pravdepodobne sa aj argumentovalo ukazovateľmi cashflow, ktoré viac vypovedajú o efektívnosti prevádzkovej činnosti podniku. tvorbe prebytku v hotovosti , vplyve zásob na prevádzkovú činnosť a o vplyve krátkodobých pohľadávok a záväzkov na prevádzkovú činnosť podniku.
Určite nie o stave účtu STV.