4. 11. 2007

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Herečka Jane Seymour sa priotrávila jedlom a nemohla sa zúčastniť na britskej televíznej šou Tanec s hviezdami, informovala televízia KABC-TV. Podľa informácií televíznej stanice, herečku pochádzajúcu z Veľkej Británie vzali do nemocnice, aby lekári zhodnotili jej stav. Hovorca Jane Seymour sa zatiaľ k situácii nevyjadril. Herečka známa zo seriálu Doktorka Quinnová sa mala zúčastniť na tanečnej šou televízie ABC v utorok v noci. Už na začiatku mesiaca sa v súťaži neobjavila, pretože jej zomrela matka. Minulý týždeň jej dom v Malibu ohrozovali lesné požiare. Seymour uviedla pre magazín People, že sa ťažko sústredila na tanec, pretože jej manžel zostal doma, aby strážil ich dom.
Priatelia tínedžera, ktorý zahynul pri automobilovej nehode spôsobenej opitým hercom Lanom Garrisonom, žiadajú pre vinníka v petícii najvyšší trest. Súdny zriadenec v utorok odmietol prijať petíciu s 3600 podpismi, v ktorej jej iniciátori žiadajú pre herca známeho zo seriálu Prison Break: Útek z väzenia (2005) trest šesť rokov a deväť mesiacov. Na dnešnom pojednávaní by ju však mal súd prijať, ak ju uzná okresný prokurátor. Uviedol to hovorca rodiny zosnulého tínedžera James Lee. Priatelia, spolužiaci a spolužiačky 17-ročného Vahagna Setiana chodili od dverí k dverám, zbierali podpisy na škole, futbalových zápasoch i pred obchodmi. "Našťastie, ľudia majú zdravý rozum a chcú uzavretie prípadu, chcú spravodlivosť a chcú dostatočný trest. Hovoríme o strate života," uviedol Lee. "Nemôžete nechať celebritu jednoducho vycúvať z niekoho vraždy. Musíte primerane potrestať každého, keď má byť spravodlivosť rovnaká pre všetkých," dodal hovorca rodiny. Podľa právneho zástupcu Garrisona by bol takmer sedemročný trest neprimeraný. "Robia to, aby ovplyvnili sudcu a to je veľmi nemorálne. Neodsudzujeme ľudí zbieraním podpisov ako nejakú politickú iniciatívu o parkovaní pred supermarketom," uviedol obhajca Harland Braun. Garrison v roku 2001 stratil kontrolu nad svojím autom a narazil do stromu. Pri nehode zahynul študent vysokej školy v Beverly Hills a zranila sa aj jeho 15-ročná priateľka. Po autonehode hercovi namerali v krvi alkohol. V máji Garrison na súdnom pojednávaní priznal vinu. Ospravedlnil sa rodine obete a uviedol, že tú noc opakovane prežíva a myslí na nesprávne rozhodnutie, ktoré vykonal. Dvadsaťsedemročný Garrison sa pred súd v Beverly Hills postaví 2. decembra. Braun žiada pre svojho klienta podmienku a žalobca chce herca dostať do väzenia na štyri roky a deväť mesiacov.
Americká únia scenáristov oznámila, že v pondelok vojde do ostrého štrajku. Takýmto spôsobom chcú odborári získať vyšší podiel zo zisku z predaja DVD nosičov a iných mediálnych obchodov. Asi 12-tisíc členov Writers Guild of America (WGA) požiadali, aby od 00:01 miestneho času v pondelok prestali pracovať. Podobná situácia nastala naposledy pred takmer dvadsiatimi rokmi. Štrajk vtedy trval 22 týždňov, čo si odniesla najmä jesenná televízna sezóna. Najbližšie sa majú predstavitelia odborárov stretnúť s vedeniami štúdií podľa internetovej stránky spoločnosti BBC v nedeľu ráno. Podľa Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP) by sa malo rokovanie odohrať na neutrálnej pôde.
Ohrozené sú aj show Davida Lettermana, Jay Lena a Jimmyho Kimmela a ďalšie, ale aj niektoré seriály.